• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yıldız Gençler, Karabağlar’da büyük beğeni topladı

17 Haziran 2022 Cuma 13:00
12
14
16
18

Yıldız Gençler, Karabağlar’da büyük beğeni topladı


           HABER MERKEZİ      
     Karabağlar Belediyesi’nin, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) ve Karabağlar Kent Konseyi ile ortaklaşa düzenlediği Yıldız Gençler Fotoğraf Sergisi ve Yıldız Gençler Korosu Yıl Sonu Konseri sanatseverlerle buluştu. Karabağlar Kent Konseyi Engelli Meclisi bünyesindeki Engelli Anneleri ve Çocukları Çalışma Grubu’nda bulunan çocukların fotoğrafları ve korodaki performansları büyük beğeni topladı.
     Karabağlar Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda düzenlenen etkinliklerde ilk olarak Yıldız Gençler Fotoğraf Sergisi, belediye meclis fuaye alanında açıldı. Sergiye Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcıları, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, İFOD Yönetim Kurulu Üyesi Irmak Ağrı ve belediye meclis üyeleri katıldı.
Çok sayıda sanatseverin katılımıyla düzenlenen sergide, Eğitmenliğini Seray Ak’ın yaptığı Karabağlar Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyesi 11 çocuk, İFOD Üyesi A. Serhan Kök, Benal Berke, Nurten Erdal, Nurten Gül’ün desteğiyle objektiflerine yansıyan fotoğraf karelerini sergilediler.

     Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Güven Güngörmüş, Karabağlar Kent Konseyi ve İFOD’un destekleriyle yapılan Yıldız Gençler Fotoğraf Sergisi’nin çok ciddi bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek, “Karabağlar Belediyesi olarak sanata ve sanatçılara değer veriyoruz. Yıldız gençlerimizin bu çabaları bizleri gururlandırıyor, umarım bundan sonraki çalışmalara da bu sergi yeni bir yol açacaktır” diye konuştu.
Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, sanatın insanı özgürleştirerek, hiçbir sınıra bağlı kalmaksızın kendini ifade etme biçimi olduğunu vurguladı.
     İFOD Yönetim Kurulu Üyesi Irmak Ağrı da konuşmasında, Karabağlar Belediyesi’ne ve Karabağlar Kent Konseyi’ne teşekkür etti.
     Kent Konseyi Engelli Komisyonu Başkanı Fulya Darıcı da Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’na, eğitim veren İFOD Başkanı Selda Şentürk’e, Karabağlar Kent Konseyi  Başkanı Alev Ağrı’ya desteklerinden ötürü teşekkür etti.
     Toplam 33 fotoğrafın yer aldığı sergi 30 Temmuz 2022’ye kadar Karabağlar Belediyesi Fuaye Alanı’nda sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
     Serginin sonunda etkinliği düzenleyenlere doğa dostu sertifika verildi.

YILDIZ GENÇLERİN KONSERİ BÜYÜK ALKIŞ ALDI
     Daha sonra Karabağlar Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin Engelli Anneleri ve Çocukları Çalışma Grubu üyesi çocuklar ve anneleri sahne aldı.  Konser öncesi geçtiğimiz günlerde yaşama veda eden Karabağlar Kent Konseyi Engelli Meclisi Eski Başkanı Abdulsamet Başkak anılarak, fotoğraflarının yer aldığı slayt gösterimi sunuldu.
     Yıldız Gençler Korosu, Şef Şenol Ergül ve bağlamada Erkan Taşdelen’in eşliğinde solo ve koro çalışmalarını dinleyicilere sergiledi. Büyük beğeni toplayan konserde, dinleyiciler sahnede yer alan Yıldız Gençleri ve annelerini ayakta alkışladı.
     İzmir Marşı’yla sona eren konser sonrasında Yıldız Gençler Korosu”nda yer alan gençler, İFOD üyelerine el işi çalışmalarından oluşan hediyeyi takdim ettiler. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu adına verilen hediyeyi Karabağlar Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekilili Zafer Levent Yıldır alırken, koroda yer alan Yıldız Genç Korosu üyelerine katılım ve teşekkür belgelerini de Levent Yıldır verdi.


+ Benzer Haberler
» Piyasaların gözü yeni asgari ücrette
» Nureddin Nebati: Ek vergi getirmeyeceğiz
» Bankalar net karını 1 yılda 4,75 kat artırdı
» Deniz ticaretindeki canlılık umut veriyor
» Denizcilik sektörünün nabzı İstanbul’da tutulacak
» “İstihdamsız büyüme gelir dağılımını bozuyor”
» Eczacılar kademeli eylem planı uygulayacak
» Elektronik ticaret düzenlemesi TBMM’de
» 2021’de 1 milyon 64 bin otomobil üretildi
» Uşaklı ihracatçılar atıkları ekonomiye kazandırıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 30.06.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni