• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Temiz enerjinin adresi ENSİA 6 yaşında

26 Temmuz 2022 Salı 12:00
12
14
16
18

Temiz enerjinin adresi ENSİA 6 yaşında


   ► Kalaycı: Altı yılı geride bırakan ENSİA, yenilenebilir ve temiz enerji sektörünün Türkiye’deki en kapsamlı kümelenme adresi oldu

          HABER MERKEZİ      
     26 Temmuz 2016’da kuruluş dilekçesi verilen Enerji Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ENSİA), geçen altı yılın sonunda Yenilenebilir ve Temiz Enerji sektörünün en güçlü sivil toplum kuruluşları arasında yerini aldı.
     Bugün itibarıyla Türkiye’nin farklı kentlerinden 81 Kurumsal, 16 Bireysel ve 22 Akademik üye sayısına ulaşan ENSİA, iki yılı geride bırakan ve 3,1 milyon Euro AB hibe desteği almaya hak kazanan Best For Energy projesinin İzmir Kalkınma Ajansı ile birlikte paydaşı konumunda bulunuyor.

“ENSİA’NIN KENDİSİ DE BİR PROJE…”
     Derneğin 6’incı kuruluş yıldönümüne ilişkin değerlendirmelerde bulunan ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı, “Türkiye’yi yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanında ekipman, teknoloji ve proje üreten uluslararası bir merkeze dönüştürmek” vizyonu ile yola çıkan derneğin, bu yönde önemli başarılara imza attığını vurguladı.
     ENSİA’nın kuruluşunun da başlı başına bir proje olduğuna dikkat çeken Kalaycı, yenilenebilir ve temiz enerji sektörüne yönelik doğru bilgi ve farkındalığı oluşturmayı temel amaç olarak benimsediklerini kaydetti.
     Geçen altı yılda kurumsal yapılanmasında çok sayıda çalışmayı hayata geçiren derneğin en önemli projeleri arasında İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) paydaşı oldukları “Best For Energy” olduğuna işaret eden Alper Kalaycı, şu değerlendirmeyi yaptı:

“81 KURUMSAL ÜYE, 45 BİNDEN FAZLA İSTİHDAM”
     “Kurucu Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüseyin Vatansever’in beş yıla yakın süre taşıdığı bayrağı, 2021 yılı Mart ayından itibaren ben ve Yönetim Kurulumuz devraldık. ENSİA’nın altı yıldır sektörün çekim merkezi olması, tamamıyla amatör ruha dayanan ve kişisel beklenti içinde olmayan Yönetim Kurullarının eseridir. Bugün ülkemizin pek çok kentinden aramıza katılan 81 Kurumsal Üye şirketimizin yarattıkları istihdam 45 bini aşıyor. Yönetim Kurulu’muzda yer alan ve her biri alanlarında başarısını kanıtlamış arkadaşlarımızın heyecanlarını, geçmiş yönetimlerimizde yer alan arkadaşlarımızın deneyimleri ile bütünleştirerek muhteşem bir sinerji yarattık.

     ‘Kümelenme’ yaklaşımını temel alarak sektörel dönüşüm sağlanmasını, temiz enerji ekipmanları ve çevre teknolojilerinin üretiminin gerçekleştirilmesini amaçlayan ve 2020-2023 yıllarını kapsayan Best For Energy projemiz 36 ay sürecek. Ülkemizde yatırım yapan her firmayı ‘yerli’ olarak gören, yerli enerjinin yerli ekipmanla üretilmesi gerektiğini düşünen, sektörümüze yeni ana ve yan sanayi yatırımlarının çekilmesi noktasında inisiyatif alan duruşumuzu kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu noktada önerimiz ve beklentimiz; yenilenebilir enerji kaynaklarımız içinde en yüksek kurulu güce ulaştığımız Rüzgâr ve Güneş enerjisi başta olmak üzere; bireysel ve kurumsal tüm yatırımların önünün tamamıyla açılmasıdır.”


+ Benzer Haberler
» “Depreme karşı en önemli gücümüz kentsel dönüşüm”
» Migros İş Dünyasının Oscar’ı Stevıe Awards’tan 11 ödülle döndü
» Dijitalleşme uygulamaları ile 6 bin 114 ton CO2 salınımı önlendi
» Kontrolmatik Teknoloji 2022 yılının ilk yarısında net 119,5 milyon TL kar elde etti
» Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü karayolu işleri yaptıracak
» BAYOSB, iş güvenliği eğitimlerinde çağı yakaladı
» İzmir’de konut satışları %15,8 oranında azaldı
» Road2Tunnel ile yollar fuarizmir’de kesişecek
» Araba almayı düşünenler “kredi hesaplama araçlarına” yöneldi
» “Ehil müteahhit seçimi ve yapı denetimi hayati önemde”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni