• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Yapacak hizmetlerimiz, gidecek yolumuz var”

13 Mayıs 2022 Cuma 14:00
12
14
16
18

“Yapacak hizmetlerimiz,
gidecek yolumuz var”


   ► İnce, önümüzdeki dönemde Çamlı Köy Meydanı, 75. Yıl Cumhuriyet Bulvarı, yeni kıyı düzenlemesi, kütüphane, üniversite ve bilim müzesi yapmayı hedeflediklerini dile getirdi

           SEZA NUR DEMİRPARMAK      
     Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, düzenlenen basın toplantısında hizmette 10+3 yılını değerlendirdi. 3 dönem 13 yıl hizmet verdiklerini dile getiren İnce, “Daha bitmedi Güzelbahçe’mize verdiğimiz sözlerimiz, yapacak hizmetlerimiz, gidecek yolumuz var” dedi. İnce, önümüzdeki dönemde Güzelbahçe’ye Çamlı Köy Meydanı, 75. Yıl Cumhuriyet Bulvarı, yeni kıyı düzenlemesi, büyük bir kütüphane, üniversite ve bilim müzesi yapmayı hedeflediklerini dile getirdi.

“YEŞİL ALANLARIMIZI PLAN VE İLKELER DOĞRULTUSUNDA YAPIYORUZ”
     “Mottomuz inanmak oldu” diyen İnce, “Önce kendimize sonra birbirimize inandık yol arkadaşlarımızla. Seçimlerde rekorlar kırdık. En önemlisi Güzelbahçeli vatandaşlarımızı inandırdık. Hiçbir kimliğe saygısızlık etmedik. Herkesi kucakladık. Can dostlarımızı da unutmadık. Geçici Bakımevlerini yaptık. Her hafta düzenli mama dağıtımı yaptık. Hiçbir belediyenin yeşil alan stratejisi yoktu. Biz yeşil alanlarımızı plan ve ilkeler doğrultusunda yapıyoruz. Toplanacak, konuşacak ve kültürel aktivitelere kışın gideceğimiz bir yerimiz yoktu. Kültür Merkezini yaptık. Aynı yerde kapalı pazar yeri oluşturduk. Bunu 2014 seçimlerinden sonra gerçekleştirdik. İki dönemi bitirip üçüncü döneme devrolurken başkanlığımız halkımıza vermiş olduğumuz güveni 2019’da yüzde 70’lik oyla İzmir’in 3’üncülik koltuğuna oturduk. Seçim biter bitmez ‘Tematik Park’ tamamlandı. Ardından ‘Yelki Pazar’ı. İzmir körfezinin ilk mavi bayraklı plajını Güzelbahçe ikinci liman siteler mahallesinde açtık. Yaptığımız parklar ve yeşil alanlar bize yetmedi. Ormanlar dikmeye karar verdik. Z Kuşağı, Çulfa, Özgürlük, Barış ve Demokrasi ormanları oluşturduk. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na en az oy aldığın yere ne çok hizmeti götüreceksin diye söz verdik. Atatürk Mahallesi sandıklarımız zayıf çıkıyordu, bugüne kadar yatırım yapmamıştık. Güzelbahçe’ye doğalgazı getirmeyi, otobanın ücretsiz olmasını, yeni balıkçı barınağını yapmayı başardık. Temel ilke olarak şunu edindik Güzelbahçe’ye doğalgazı getirmeyi, otobanı ücretsiz yapmayı başardık. Altyapı bittiğinde doğalgaz hattı oluştu” diye konuştu.

“ÇİFTÇİNİN YANINDA OLDUK”
     Köylünün yanında olduklarını ifade eden İnce, “Köylü çok zor durumda. Bu sene köylü kıştan bakım yapmak zorunda olduğu ürünler var. Zararlılar ve böcekler var. Böceklerle anında mücadele ediliyor ama fungus dediğimiz mantarlarla baştan mücadele edilmesi lazım. Kışın bordo bulamacı diye bir şey vardır, kıştan atılır. Çiftçinin parası yoktu mandalinacılara bardacık üreticilerine biz aldık, gübre dağıtımında bulunduk. Temel olarak 2 bin bağ kökü olan üreticimizin tüm kükürt ihtiyacını karşıladık. 3 bin 4 bin üreticilere bunun iki katını verdik. Hastalıklara karşı kaliteli üzüm, bardacık ve mandalina için biz bu hazırlıkları yaptık çiftçinin yanında olduk. Akdeniz meyve sineği diye ihracatçımızın başında bir dert var. İlaç atarsanız ilaç kalıntısı yüzünden mandalina geri döner. İlaç vermedik Akdeniz meyve sineğini tutacak yapışkan tuzaklar dağıttık ilacı az kullanmaları için. Kooperatif desteklerimiz de sürüyor hem üretim hem ürünlerinin değerlendirilmesi yönünden” ifadelerinde bulundu.

“YENİ KIYI DÜZENLEMESİNİN YAPILMASI GEREKİYOR”
     3 dönem 13 yıl hizmet verdiklerini dile getiren İnce, “Daha bitmedi Güzelbahçe’mize verdiğimiz sözlerimiz, yapacak hizmetlerimiz, gidecek yolumuz var. Çamlı köyünde aynı Atatürk mahallesi gibi bir çalışma yapacağız. Seferihisar’da taşımayla doğal gaz alıyor, hat oradan geçecek yeni yerleşim merkezi oluşuyor. Doğalgazın gelmesini, elektrik hatlarının yer altına alınmasını bekliyoruz. Plajlarımız için 2013’ten beri bürokrasiyi aşamıyoruz. Geçmiş dönem belediye başkanı Ahmet Piriştina, kıyıdaki yapıları yıktı ve dolgular oluştu. Bu dolguların plana işlenmesi gerekiyor. Hatta bir bölümünde birinci limanla vapur iskelesi bölümünde İZSU’nun pis su hattı var. Poyraz rüzgarı bu hattı tehdit ediyor. Yeni kıyı düzenlemesinin yapılması gerekiyor. Jeolojik etütü yaptık, ÇET raporu bekleniyor. ÇET raporu geldi daha da şeyler isteniyor. 75. Yıl Cumhuriyet Bulvarı yapılmasına Güzelbahçe’nin ihtiyacı var. Buradaki ağaçlar bir kısmının taşınmasını yaptık. Bu bölgenin ihale sürecine alınacak. Yolun imalatı büyükşehir ile yapılacak. Yarımada bölgesinden Seferihisar, Karaburun ve Çeşme’den gelen vatandaşlarımız otoban girme olasılığı yok ve eski yolu tercih ediyor. Alternatif yol bu yüzden önemli. Hedeflerimizde büyük bir kütüphane var. Üniversite ve eğitim olacak bir alan var. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin projesini getirirse inşaat projesi alacağı yer orası, projesini özlemle bekliyoruz. Gelecek ön görülerimizde bir yer daha var. Üniversitenin yanındaki sanayi sitesi yapılamayan alana bilim müzesi yapacağız” diye konuştu.

“OYUNCAĞIMIZ ELİMİZDEN ALINDI”
     İlçeye yapılan deniz yolu taşıması durdurulduğunu ve yeniden başlatılması yönünde çalışma yapıldığını belirten İnce, “Tunç Soyer ve İZDENİZ ile görüşmelerimiz sürüyor. Yolcu bulamadıkların, çok büyük masraflar oluşturduğu söylendi. Yanaşma iznini bizim aldığımız buradaki iskeleden seferleri yapılması için daha küçük bir tekne alınmayı. Oyuncağımız elimizden alındı, üzgünüz” dedi.

“EGE’DEN GÜZELBAHÇE’YE İÇ GÖÇ VAR”
     Güzelbahçe’de geçmişte daha çok Alman vatandaşının olduğunu söyleyen İnce, “İzmir içinden ve Ege Bölgesi’nden çok sayıda ilçemizde yeni hemşerimiz geldi. Bunun nedeni nitelikli okullarımız. Aileler çocuklarını servislerde bekletmek istemiyor o yüzden Güzelbahçe’ye yerleşmeyi düşünüyor. Çeşme’den Selçuk’tan öğrenci servisleri var ama Ege’den Güzelbahçe’ye iç göç var. Ankara İstanbul Bursa gibi birçok yerden de Güzelbahçe’yi tercih edenler var. Bunlarla da arsa değerleri yükseldi” dedi.


+ Benzer Haberler
» 20 ve 21 Mayıs COVID rakamları aynı gün açıklandı
» COVID rakamları bir gün geç açıklandı. 20 Mayısta 1.017 yeni vak’a belirlendi
» Palandöken: Mobilya ve beyaz eşyada taksit sayısı artırılmalı
» Cari açığın kapanmasına hazır giyimciden 21 milyar $ katkı
» Tarımsal sulama yapılarının finansman maliyetleri düzenlendi
» Yüreğir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı araç kiralama hizmeti alacak
» İzmir, geri dönüşüm teknolojileri tanıtımında öncü oldu
» Benzine 1,02 TL indirim
» Gelecek nesiller için canlı çeşitliliği bize emanet
» Didim, gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni