• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Webhelp, Latin Amerika’da büyümeye devam ediyor

15 Haziran 2022 Çarşamba 15:00
12
14
16
18

Webhelp, Latin Amerika’da büyümeye devam ediyor


           HABER MERKEZİ      
     İnsanı merkeze koyan yaklaşımı ile müşterilerine uçtan uca tasarlanmış müşteri deneyim hizmeti sunan global lider dış kaynak sağlayıcısı Webhelp, Brezilya’nın önde gelen dijital müşteri deneyimi sağlayıcılarından Grupo Services ile güçlerini birleştirdi.
    Dünyanın lider BPO firmalarından Webhelp, müşteri deneyimi alanında teknolojik çözümler sunan, Brezilya’nın önde gelen şirketi Grupo Services’i satın aldığını duyurdu. Fintech, bankacılık, perakende, e-ticaret ve telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren Grupo Services’i satın almasıyla Webhelp, 110 binden fazla çalışanıyla birlikte 58 ülkede 213 operasyon merkezinde iş ortaklarına hizmet vermeye devam edecek.  

     Gartner tarafından 2022’de Müşteri Hizmetleri BPO kategorisinde Gartner® Magic Quadrant™ lideri seçilen Webhelp, iş ortakları ve onların müşterileri için ezber bozan müşteri yolculukları yaratmaya devam ediyor. Gerçekleştirilen satın alma Webhelp’in insan odaklı bakış açısıyla, Grupo Services şirketinin sahip olduğu chatbot, self servis teknolojiler ve müşteri deneyimi tasarımı alanındaki uzmanlığını birleştiriyor. Aynı zamanda, Webhelp’in Amerika’daki stratejik gelişimini güçlendirirken CALA (Orta ve Latin Amerika) pazarının yüzde 25’ini oluşturduğu tahmin edilen Brezilya pazarındaki gücünü artırıyor. Coğrafi ayak izini genişleten Webhelp, global müşterilerine Brezilya merkezinden de destek vermeyi sürdürecek.  

     Gerçekleştirilen satın alma ile ilgili görüşlerini ifade eden Webhelp’in İcra Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortağı Olivier Duha,”Grupo Services’in Webhelp ailesine katılmasından mutluluk duyuyoruz. İki şirket de yeniliklere öncülük etme ve teknolojiyi sahiplenen inovatif bakış açısına sahip olma noktasında birbiriyle uyum içerisinde. Bu durumda, yeni nesil müşteri deneyimi çözümlerini lokal ve global markalarla Brezilya pazarına taşımamıza olanak sağlayacak. Bunun yanı sıra lokal müşterileri ölçeklendirmek için de global gücümüzden destek alacağız.” dedi.

“WEBHELP İLE GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRDİĞİMİZ İÇİN ÇOK HEYECANLIYIZ”
     Grupo Services İcra Kurulu Başkanı Jansen Alencar ise söz konusu birleşme ile şunları ifade etti: “Webhelp ile güçlerimizi birleştirmekten ve onların Brezilya pazarında büyümelerine destek olmaktan ötürü çok mutluyuz. Her iki şirketin de müşteri deneyimi yolculuğunu bütünsel bir yaklaşımla ele alması ekiplerimiz arasındaki kültürel uyumun da kaynağı oldu. Webhelp ile güçlerimizi birleştirerek lokal müşterilere global deneyim sunacak olmaktan dolayı heyecanlıyız.”
     Grupo Services, e-ticaret, finansal hizmetler ve telekomünikasyon gibi sektörlerde varlığını genişleterek güçlü bir büyüme yaşadı. Merkezi Brezilya, Curitiba’da bulunan şirketin uzmanlık alanları arasında müşteri hizmetleri, tahsilat ve satış otomasyonları, çok kanallı hizmetler gibi yeni nesil şirket içi teknoloji çözümleri yer alıyor.

WEBHELP MÜŞTERİ DENEYİMİNDEKİ HİZMETLERİNİ GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR
     Yakın bir süre önce, Kuzey ve Latin Amerika’da müşteri deneyiminin lider sağlayıcısı OneLink’i satın alan Webhelp, bu yeni anlaşmayla global çaptaki varlığını daha da genişleterek, müşteri hizmet yönetimi alanındaki liderliğini güçlendirmeye devam ediyor.
     Webhelp Americas İcra Kurulu Başkanı Eduardo Salazar şunları ifade etti: “Grupo Services ile yaptığımız birleşme Webhelp’in dijital müşteri deneyimindeki gücüne büyük bir katkı sağlayacak ve büyüyen bir pazarda ayak izimizi genişletmemize olanak tanıyacak. Birlikte Amerika’daki varlığımızı daha da güçlendirmekten ve teknoloji yetkinliklerimizi geliştirmekten dolayı heyecanlıyız.”
 


+ Benzer Haberler
» Enflasyon yıllık yüzde 79 arttı
» “90,6 milyar TL vergiden feragat edildi”
» Memur ve emekli maaşı zam oranları belli oldu
» Cep telefonunda 76 milyar dakika konuştuk
» Türk müteahhitlerden 4.6 milyar $’lık imza
» Çinli üç havayolu şirketinden Airbus’a rekor uçak siparişi
» Kalkınma Ajansı’ndan 5 milyon TL faizsiz kredi
» Dünya arıcıları Türkiye’de buluşacak
» Çikolata ve şekerleme pazarında bayram bereketi
» Dolar arttıkça Bitcoin düşüyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 05.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni