• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Üniversitelerin yüzde 98’i online eğitime geçti

19 Ocak 2022 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

Üniversitelerin yüzde 98’i
online eğitime geçti


           HABER MERKEZİ      
     Uzaktan eğitimlerde kullanılan e-öğrenme çözümleri eğitime erişimi kolaylaştırıyor, eğitimdeki sınırları ortadan kaldırıyor. Danışmanlık firması Think Impact’a göre, 2020’den bu yana Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üniversitelerin yüzde 98’i dersleri online ortama taşıdı. Kurslarda eğitim verenlerin yüzde 33’ü ise eğitimlerini dijitale entegre etmeleri gerektiğini düşünüyor. Tek platform üzerinden online eğitim ve iletişim için birleşik çözümler sunan Vedubox, okullara ve kurslara entegre bir e-öğrenme platformu sunuyor. Vedubox şirketler ve üniversitelerin yanı sıra yaşam boyu eğitim, yabancı dil ve meslek kursları tarafından da tercih ediliyor.  

ONLİNE SINIFLAR DAKİKALAR İÇİNDE HAZIR
     Öğretmenler Vedubox Live ile canlı ders verebilecekleri online sınıfları dakikalar içinde oluşturabiliyor. Vedubox Live, Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams entegrasyonuyla kesintisiz sanal sınıf ortamı sunuyor. Öğrenciler, canlı eğitimlere istedikleri cihazdan katılabiliyor. Farklı formatlardaki eğitim materyallerini paylaşmak için online kütüphane özelliği de sunan sistem video eğitim, mikro öğrenme, oyunlaştırma, analiz, raporlama, içerik ve eğitim yönetimi gibi çok sayıda özelliği bir araya getiriyor.

SINAV VE TESTLER DİJİTALE TAŞINIYOR
     İstenilen sayıda ve farklı formatta soru hazırlayarak gözetmen eşliğinde güvenli online sınavlar düzenlenebilen Vedubox Exam’a boşluk doldurma, sıralama, çoktan seçmeli, yazılı, eşleştirme, doğru-yanlış türlerindeki sorular eklenebiliyor. Eğitim yönetim sistemi Vedubox LMS ise online eğitimi daha etkili hale getirmek için eğitim ve içerik yönetimi özelliklerini bir araya getiriyor. Öğrencilerin derse katılımını, tamamladıkları dersleri, ödevleri ve ilerleme durumlarını raporlama imkanı sağlayan Vedubox başarılı öğrencilerin sertifika verilerek motive edilmesini destekliyor.

İLAVE MASRAFA GEREK YOK
     Vedubox’ın okullar, özel ders eğitmenleri ve kurslar için ileri teknolojileri bir araya getirdiğini söyleyen Vedubox Genel Müdürü Bilgin Yazar, “E-öğrenme çözümleri, artan dijitalleşme ve gelişen eğitim teknolojileri sayesinde daha sık gündeme geliyor. Dünya genelindeki eğitim bakanlıklarının, online okullardan mezun olan öğrencilere resmi diploma verme ile ilgili düzenlemeler yapacaklarını düşünüyorum. Yakın gelecekte hayatımızda daha fazla yer alacak olan online eğitim için ihtiyaç duyulabilecek tüm özellikler Vedubox’ta mevcut. Kullanıma hazır sistemimiz ek ücret ödemeden tüm online eğitim süreçlerini tek çatı altında bir araya getiriyor. Satış portalı üzerinden güvenle ve komisyon ücreti alınmadan eğitim satışı yapabiliyor. Eğitim verenler, derslerde interaktif teknolojiler kullanarak öğrencilerin aktif katılımını destekleyebiliyor. Akıllı tahta kullanma, görsel, işitsel ve metne dayalı kaynaklar yükleme, anket ve duyuru paylaşma gibi imkanlarla eğitimde verimliliği maksimum seviyeye çıkarıyoruz.” açıklamasında bulundu.


+ Benzer Haberler
» Vak’a sayısı yükseldi, 4 kişi vefat etti
» İşsizlik ilk çeyrekte yüzde 11,4
» Bütçe açığı nisanda 50,2 milyar TL
» Martta cari açık 5 milyar 554 milyon $
» Piyasalarda zam dalgası!
» Martta, ihracat birim değer endeksi %10,7 arttı
» Yıllık ücretli çalışan sayısı yüzde 6,5 arttı
» Dolar yükselişe devam ediyor
» ‘11’inci Yerel Tohum Takas Şenliği’ için geri sayım başladı
» Pasta ve çikolata ustaları İzmir’de buluşacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni