• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Ülke ekonomisine katkı sağlayan yatırımlara devam edeceğiz”

04 Ağustos 2018 Cumartesi 08:00
12
14
16
18

   ► İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Asil, “Yaklaşık 2 bin kişiye istihdam sağlayan 91 firmanın faaliyet yürüttüğü Pancar OSB’de, sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla genç nesillerimiz için yatırımlarda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

     2002 yılında tüzel kişilik kazanarak kuruluşunu tamamlayan İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi, bünyesinde bulunan farklı sektörlerden firmalarla gelişimini sürdürüyor. Katılımcı memnuniyetini sağlamak amacıyla beklenenin fazlasını sunmayı hedefleyerek hizmetin geliştirilmesini sağlayacaklarının, sundukları sosyal hizmetleri çeşitlendirerek geliştireceklerinin teminatını veren İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Asil sorularımızı yanıtladı.

Pancar OSB hakkında bilgi alabilir miyiz?
     1999 yılında kuruluş çalışmalarına başlanan İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi, 2002 yılında tüzel kişilik kazanarak kuruluşunutamamladı. Bölgemiz 130 hektar olarak planlanmışolup, 95 hektar olarak belirlenen 1. Etap alanında tüm altyapıçalışmaları tamamlandı ve katılımcı firmalarımızyatırımlarına başladı. 1. Etap alanımızda değişik büyüklüklerdetoplam 69 adet sanayi parseli bulunuyor. 35 hektar olarak belirlenen 2. Etap alanımızın imar planı ve altyapı proje çalışmaları devam etmekte olup parsel düzenleme ve hafriyat çalışmalarına başlanmış bulunmaktadır. Bölgemizin toplam alan dağılımı, 755 bin metrekare sanayi parselleri, 23 bin metrekare idari ve sosyal tesis alanı, 28 bin metrekare arıtma tesisi alanı, 31 bin metrekare teknik altyapı alanı, 151 bin metrekare yollar ve otoparklar, 20 bin metrekare spor tesisleri ve yeşil alanlar, 284 bin metrekare sağlık koruma alanı bulunmaktadır.

Pancar OSB bünyesinde ağırlıklı olarak hangi sektörler faaliyet gösteriyor?
     Pancar OSB’de makine ve yedek parça, ağaç ve ahşap, ambalaj, deri, otomotiv yan sanayi, plastik, gıda maddeleri imalat sanayi olmak üzere pek çok alandan firma faaliyet göstermektedir. İzmir Pancar Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü olarak, bölgemizdeki sanayinin gelişimi ve katılımcılarımız için ortak çözümler üreterek hem çevresel hem ekonomik anlamda fayda sağlamak amacıyla faaliyet göstermekteyiz. Hizmetimiz kapsamında, kalite, çevre ve iş sağlığı güvenliği yönetim sistemlerinin ilgili ulusal ve uluslararası standart şartlarına uygun olarak etkinliklerini ve performanslarını sürekli iyileştireceğiz ve gözden geçireceğiz. Bölgemizde meydana gelebilecek çevresel kirliliklerin kaynağında önlenmesi için gerekli kontrolleri ve çalışmaları yürüterek çevresel performansı sürekli iyileştireceğiz. Gerek kendi faaliyetlerimiz gerekse katılımcılarımızın faaliyetleri esnasında oluşabilecek ve kontrol altında tutabileceğimiz iş sağlığı ve güvenliği risklerinin en aza indirilmesi ile yaralanmaları ve sağlık bozulmalarını önlemeye çalışacağız.

Çevreyle ilgili çalışmalarınızdan bahseder misiniz?
     Bölgemizde katılımcılarımıza dağıtılan kullanma suyu, açılan kuyulardan temin edilmektedir. Suyun klorlanması sıvı klor sistemiyle otomatik olarak yapılıyor ve suyun kalitesi belli periyotlarla alınan su numuneleriyle kontrol ediliyor. Atık su arıtma tesisimiz ise projelendirme aşamasında olup, belli bir seviyede katılımcımızın inşaatlarını tamamlayıp, faaliyete geçmeleri sonucu toplam atık suyun istenilen miktara ulaşmasıyla öncelikle pilot arıtma tesisi ardından kapasite artışına yaklaşırken Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı tamamlanıp devreye alınacak. Atıksu Arıtma Tesisimiz devreye alındığında arıtma geri dönüşüm hattı kullanımına geçilecek ve yeşil sahaların sulanması gibi alanlarda kullanılabilecek. Arıtılmış su kullanarak kullanım suyu miktarımızı azaltılıp böylece doğal su kaynaklarımızın korunmasına yardımcı olunacak ve aynı zamanda katılımcılarımızın kullanım suyu maliyetleri düşürülmesi sağlanacak. Bölgemizde firmaların evsel nitelikli katı atıkları ise Torbalı Belediyesi tarafından toplanıyor, geri kazanılabilir nitelikli atıklar üretici firmalar tarafından geri kazanım tesislerine gönderiliyor. Tehlikeli atıklar üreten firmalar tarafından lisanslı geri kazanım/ bertaraf tesislerine gönderilmektedir. Ayrıca bölgemizin refüj ve tüm yeşil alanlarında ağaçlandırma çalışmalarımız devam etmektedir.

Geleceğe yönelik çalışmalarınız neler?
     Yürüttüğümüz çalışmalar açısından tabi olduğumuz çevre, iş sağlığı ve güvenliği ve diğer yasal mevzuat şartlarına ve üyesi olduğumuz kuruluşların belirlediği şartlara uyuyoruz. Çevreye ve insana duyduğumuz saygı sebebiyle su kaynaklarının verimli kullanımı ve doğal kaynakların korunması adına çalışmalar yürütüyor, çalışanların mesleki gelişimini desteklemek amacıyla olanaklar sunuyoruz.
     Katılımcı memnuniyetini sağlamak amacıyla bizden beklenenin fazlasını sunmayı hedefleyerek ve hızlı hizmet vererek sürekli bu hizmetin geliştirilmesini sağlayacağımızın, sunduğumuz sosyal hizmetleri çeşitlendirerek geliştireceğimizin teminatını veriyoruz. Çalışanlarımız ve katılımcılarımız için çevresel sürdürülebilirlik iş sağlığı ve güvenliği risklerinin yönetimi açısından bilinç oluşturarak sürekli geliştireceğiz. Sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla genç nesillerimiz için yatırımlarda bulunmaya devam edeceğiz.

Bitti...

 


+ Benzer Haberler
» Türkiye’nin ‘tek’ kimya ihtisas bölgesi: ALOSBİ
» BAYOSB İzmir’in yükselen yıldızı olmaya aday
» “Yeni yatırımlar ile ekonomiye katkı sağlamayı sürdüreceğiz”
» TOSBİ’nin ayrıcalığını yaşayın
» Menemen Plastik İhtisas OSB, 5 bin kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor
» 28 bin istihdam, 7 milyar dolarlık ticaret hacmi
» Atatürk OSB’de 40 bin istihdam, yüzde 100 doluluk
» Üretim kaleleri Organize Sanayi Bölgeleri, büyüyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 01.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni