• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Türk Telekom Akademi’den Girişimcilik Okulu

06 Mayıs 2022 Cuma 10:00
12
14
16
18

Türk Telekom’dan girişimcilik ekosistemini güçlendirecek adım

Türk Telekom Akademi’den
Girişimcilik Okulu


           HABER MERKEZİ      
     Türk Telekom, girişimcilik ekosistemini, yeni kurduğu ‘Girişimcilik Okulu’ ile güçlendiriyor. Türk Telekom Ventures’ın girişim hızlandırma programı PİLOT’un 10’uncu dönem eğitimleri, Türk Telekom Akademi Girişimcilik Okulu’nun da desteği ile verilecek. Bu kapsamda; PİLOT girişimleri, 5G teknolojilerindeki yeniliklerden yapay zekâya, artırılmış gerçeklikten strateji yönetimine kadar pek çok konuda Türk Telekom’un deneyiminden faydalanabilecek.

     Türk Telekom, girişimcilik ekosistemini büyütmek ve ekonomiye katkı sağlamak motivasyonuyla erken aşama girişimlere sistemli ve doğru büyümenin kapılarını açıyor. Bu kapsamda Türkiye’nin en büyük kurumsal eğitim organizasyonuna sahip olan Türk Telekom Akademi, çalışanlarına kariyer ve gelişimleri için eğitim olanağı sunarken ‘Girişimcilik Okulu’ çatısı altında girişimcilere eğitim desteği verecek.

GİRİŞİMCİLİK EKOSİSTEMİ, TÜRK TELEKOM AKADEMİ’NİN GİRİŞİMCİLİK OKULU İLE GELİŞİYOR, GÜÇLENİYOR
     Türk Telekom Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “PİLOT ile girişimcileri desteklemeyi, girişimcilik ekosistemini güçlendirmeyi ve girişimlerle iş birliği yaparak onların müşterilerine yenilikçi ürün ve hizmetler sunmayı hedefliyoruz. PİLOT, yakın zamanda program yapısını değiştirerek yüzde yüz Türk Telekom iştiraki olan TT Ventures ile güçlerini birleştirdi. PİLOT, bu değişimle birlikte her geçen gün girişimlere sunduğu destekleri de artırıyor.

     Bu yıl 10. dönem başvurularını aldığımız PİLOT’a kabul edilecek girişimlere TT Ventures’tan yatırım, Türk Telekom ile iş birliği, 100 bin Amerikan dolarına kadar nakit desteği, alanında çok güçlü kişilerden mentorluk, teknoloji ve altyapı gücü gibi pek çok imkân sunacağız. Türk Telekom Akademi Girişimcilik Okulu ile amacımız; girişimci ekiplere Türk Telekom’un yüksek teknoloji alanındaki bilgi birikimi ve deneyiminden faydalanma fırsatı sunmak; onların yöntem ve becerilerini geliştirmenin yanı sıra iş bağlantıları kurmalarını, yatırımcılara erişmelerini ve TT Ventures ile yatırım yaparak büyümelerini sağlamak.”  

PİLOT GİRİŞİMLERİ ‘GİRİŞİMCİLİK OKULU’ ÖĞRENCİSİ OLUYOR
     PİLOT’un geçmiş dönemlerinde programa kabul edilen girişimler networking, fiyatlandırma, pazarlama ve satış, sunum teknikleri, vergi, hukuk, değerleme, Ar-Ge ve teşvikler ayrıca AWS de dahil olmak üzere birçok konuda alanında uzman kişi ve kurumlardan zengin içerikte birçok eğitim aldı. PİLOT’un 10’uncu dönemine kabul edilecek girişimler, Türk Telekom Akademi Girişimcilik Okulu’nun güçlü eğitim kadrosundan yararlanma fırsatı bulacak.


+ Benzer Haberler
» 20 ve 21 Mayıs COVID rakamları aynı gün açıklandı
» COVID rakamları bir gün geç açıklandı. 20 Mayısta 1.017 yeni vak’a belirlendi
» Palandöken: Mobilya ve beyaz eşyada taksit sayısı artırılmalı
» Cari açığın kapanmasına hazır giyimciden 21 milyar $ katkı
» Tarımsal sulama yapılarının finansman maliyetleri düzenlendi
» Yüreğir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı araç kiralama hizmeti alacak
» İzmir, geri dönüşüm teknolojileri tanıtımında öncü oldu
» Benzine 1,02 TL indirim
» Gelecek nesiller için canlı çeşitliliği bize emanet
» Didim, gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni