• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Soyer’den ‘Türkiye Buluşması’na destek sözü

12 Mayıs 2022 Perşembe 15:00
12
14
16
18

Soyer’den ‘Türkiye Buluşması’na
destek sözü


   ► ‘Yerel Yönetimler Çalıştayı’ ve ‘Türkiye Buluşması’ kapsamındaki hazırlık toplantısı gerçekleştirildi

           GÜLCİHAN ALTINKAYA      
     Türkiye Meclis Üyeleri Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde düzenlenen, ‘Yerel Yönetimler Çalıştayı’ ve ‘Türkiye Buluşması’ kapsamındaki hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer konuşmasında Türkiye Buluşması için gereken desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Soyer, “Elimden gelen tüm desteği vermeye hazırım. ‘Türkiye Buluşması’nı da mutlaka ne zaman diyorsanız yaparız. Yanınızda olduğumu söylemek istiyorum” dedi.

SOYER’DEN DEMOKRASİ VE ÇOK SESLİLİK VURGUSU
     Kampanya döneminde ‘Çok renk, çok ses, çok nefes’ sloganıyla yola çıktığını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, bunun hayatındaki en önemli tespit olduğunu dile getirdi. Soyer, “Çok renk, çok ses, çok nefes demek aslında demokrasidir. Başka alternatifimiz yok. Dünyanın her yerinde, Türkiye’de de oligarklar var. Oligarklar demokrasinin azaldığı ve eksildiği yerde o gücü alır ve bununla ekonomik güç kazanır” dedi.
      Şu an Türkiye’nin çok ihtiyaç duyduğu şey demokrasi olduğunu ifade eden Soyer, “Siyaset çok sığ bir alana hapsolmuş. Türkiye’de siyasal partiler, Türkiye’nin çok renkliliğini temsil etmekten çok uzak. Biz aslında o sığ sulara sığmayacak kadar geniş paydalarda buluşan insanlarız. O nedenle sivil toplum kuruluşları, sizin varlığınız bugün toplumun önündeki en büyük umut. Türkiye’nin başka çaresi yok. Birbirimizi duyup dinlemeye, birbirimiz anlamaya, birbirimize tolerans göstermeye muhtacız. Bugün şikâyet ettiğiniz ne bunun reçetesi bu masaların etrafında oturan sizlersiniz. Biz kendi kendimizi kurtaracağız. Cumhuriyetin 100’üncü yılındayız. Cumhuriyet bir çınar. İkinci yüzyıla demokrasiyle girmek lazım. Hiçbirimiz bu yaşam kalitesini hak etmiyoruz. Bunu yapacak olan da bizim tek çözümü demokrasi” diye konuştu.

“DESTEK VERMEYE HAZIRIM”
     Sadece Türkiye’nin değil özellikle İzmir’in son üç yıl içinde her türlü felaketi yaşadığına dikkat çeken Soyer, “Ancak İzmir kökleri çok derinde olan, demokrasiyi en çok sahiplenen şehir. Belki de bu nedenle Avrupa Komisyonu İzmir’e Avrupa değerlerini en çok sahiplenen kent unvanı verdi. Bu demokrasinin ışığını taşıyıp Anadolu’yu aydınlatacak olan yer İzmir.  Yapacağımız çalışmaların tamamı tüm Türkiye’ye ışık olacak. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Ben size çok inanıyorum elimden gelen tüm desteği vermeye hazırım. ‘Türkiye Buluşması’nı da mutlaka ne zaman diyorsanız yaparız. Yanınızda olduğumu söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“72 İLDE TEMSİLCİLERİ OLAN SİVİL TOPLUM KURULUŞUYUZ”
     Türkiye Meclis Üyeleri Birliği Genel Başkanı Yalçın Kocabıyık ise konuşmasında, “Türkiye’de 72 ilde 398 ilçede temsilcileri olan Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşuyuz. Bine yakın temsilcimizin içinde Belediye Başkanları, Milletvekilleri, Oda Başkanları ve daha önce görev yapmış arkadaşlarımızın hepsi çok değerli. Türkiye Meclis Üyeleri Birliği olarak, 36 federasyonumuz, 400’e yakın derneğimiz var. Bizler Türkiye Meclis Üyeleri Birliği, konfederasyonlarımız bir de Belediye Başkanları Birliğimizle ortak çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Gençlerin yarısı hizmet sektöründe
» Nebati: TKBB’nin aktifleri 467 milyar TL
» Diş hekimleri ve doktorlar grevde!
» Tarım-ÜFE yıllık %118,53 arttı
» Nisan ayında 133 bin 58 konut satıldı
» Zam dalgası devam ediyor!
» İzmir, Çeşme Projesi’ne karşı tek yürek
» Atatürk Havalimanı ‘millet bahçesi’ olacak
» Gürer: İcra takibi dosya sayısı 23 milyonu geçti
» Yabancı turistleri artık Türk firmaları taşıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni