• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Rockwell Automation ile REE Automotive’den iş birliği

21 Haziran 2022 Salı 14:00
12
14
16
18

Rockwell Automation ile
REE Automotive’den iş birliği


           HABER MERKEZİ      
     REE Automotive’e Plex MES’i platformu ile geleceğe yönelik küresel en iyi uygulama yaklaşımını sunan Rockwell Automation, görünebilirlik, sistemi ile esneklik, ölçeklenebilirlik ve bağlantı açısından en iyi uygulamaların küresel operasyonlar genelinde Bulut aracılığıyla paylaşılmasını sağlıyor.
     Dünyanın en büyük endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm odaklı şirketi Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), bugün otomotiv teknolojileri alanının lideri elektrikli araç (EV) platformları tedarikçisi REE Automotive’in, 2023 yılındaki büyük çaplı üretime hazırlanırken,  dijitalleştirilmiş üretim operasyonlarını desteklemek için Plex Üretim Yürütme Sistemi’ni (MES) tercih ettiğini duyurdu.
     Beş yıllık sözleşme ile birlikte bulut tabanlı Plex MES’in REE Automotive’in Birleşik Krallık, Coventry’de bulunan büyük oranda otomatikleştirilmiş ve esnek entegrasyon merkezinde kurulması planlanıyor.  2022’de başlangıçta 10 bin araç setlik bir kapasiteye sahip olması öngörülen şirketin küresel genişleme planları kapsamında daha fazla tesisi bu uygulamayla güncellemesi hedefleniyor. REE Automotive’in Austin, Texas’ta bulunan entegrasyon merkezi 2023 yılında toplam 20.000 araç setlik kapasiteyle faaliyete başlayacak.

“MES KULLANIMI İLE DAHA FAZLA VERİMLİLİK VE TASARRUF SAĞLANACAK”
     Rockwell Automation’da EMEA bölgesi yazılım satışı birimin bölge başkan yardımcısı olan Malte Dieckelmann iş birliğine şunları söyledi: “Hat tarafı kontrollerinde Rockwell Automation’ın kullanılması REE Automation’a fayda sunuyor. Şu anda REE Automation bu MES kullanımı ile daha fazla verimlilik ve tasarruf sağlamayı amaçlıyor. Plex’in üretim operasyonlarında tam görünebilirlik ve ERP sistemleriyle kusursuz bağlantı sunması Plex’i oldukça kullanışlı bir tek-tesis çözümü haline getiriyor. Plex’in bulut tabanlı yapısı pek çok tesiste ve ülkede daha fazla sayıda fayda elde etmek açısından ön plana çıkıyor.”

“KÜRESEL BİR PLATFORMA BU KADAR ERKEN ULAŞMAMIZ ÖNEMLİ”
     REE Automotive’in operasyon direktörü olan Josh Tech ise yeni ortaklığın şirketlerin geleceğe dönük mobiliteye ilişkin ortak vizyonunu pekiştireceğini ve devam eden ilişkileri de güçlendireceğini belirtti.  Bu kapsamda Rockwell Automation ekibinin  Plex MES’in sunduğu özelliklerden tam olarak istifade edilmesine olanak tanıyacağınıda vurgulayan  Josh Tech, “Entegrasyon merkezlerimiz ve onların dijital alt yapıları ile ilgili olarak sıfırdan başladığımız için çok şanslıyız, REEcorners ve EV platformlarına yönelik bağlantılı üretim planlarımızı küresel olarak destekleyen bir platforma bu kadar erken ulaşmamız oldukça önemli. Plex MES’in bulut tabanlı özellikleri montaj hattımızın dijital omurgasını oluşturacak ve müşterilerin sipariş verdiği üretim operasyonlarımızın yönetilmesinde bize yerel düzeyde yeterlilik sağlayacaktır; bunun yanında, bize en iyi uygulamayı tüm tesisler arasında uluslararası şekilde hızlıca paylaşma ve ölçeklendirme imkanı verecektir” dedi.


+ Benzer Haberler
» İzmirli minikler portatif havuzlara kavuştu
» CV Bank haziranda 102 kişiyi iş sahibi yaptı
» “Future Of Technology” webinarında siber güvenlik konuşuldu
» Uşak İl Özel İdaresi elektrik tesisat onarımı yaptıracak
» Büyükşehirden Beydağlı üreticilere küçükbaş hayvan desteği
» Batur’dan iyiliğe davet; “Askıda Kurban” kampanyamıza katılın
» Karabağlar’da kurban satış yerleri denetleniyor
» Beydağ’da Ovacık Yaylası’na sıcak asfalt
» Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bina onarımı yaptıracak
» Yazılım ihracatında hedef 15 milyar dolar


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni