• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Rockwell Automation AVATA’yı bünyesine kattı

11 Ocak 2022 Salı 12:00
12
14
16
18

Rockwell Automation,
AVATA’yı bünyesine kattı


           HABER MERKEZİ      
     Endüstriyel otomasyonda dünya lideri Rockwell Automation, tedarik zinciri yönetimi, kurumsal kaynak planlama ve kurumsal performans yönetimi çözümlerinde hizmet sağlayıcısı olan AVATA’yı bünyesine katarak tedarik zinciri hizmetlerini genişletiyor.
     Endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanlarında dünyanın en büyük şirketlerinden Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), tedarik zinciri yönetimi, kurumsal kaynak planlama ve kurumsal performans yönetimi çözümlerinde dünyanın önemli hizmet sağlayıcılarından AVATA’yı bünyesine kattığını duyurdu. Oracle bulut yazılımı uygulamaları konusunda lider bir danışman ve sistem entegratörü olan AVATA’nın kurumsal uygulamalarda önemli bir alan uzmanlığı bulunuyor.

     Yapılan açıklamada AVATA, Rockwell Automation’ın endüstriyel dijital dönüşüm hizmetleri işletmesi olan Kalypso ile birlikte uçtan uca tedarik zinciri görünebilirliğini ve yönetimini önemli ölçüde geliştirerek Rockwell Automation’ın müşterilere sunabileceği Bilişim Teknolojileri/Operasyonel Teknoloji (BT/OT) birleşiminin değerini daha da artıracak. AVATA Rockwell Automation’ın kullanım süresi boyunca hizmetler işletmesinin bir parçası olan Kalypso ile entegre olacak.
     Kalypso ve AVATA, geçtiğimiz mart ayında resmi bir ortaklık yapacaklarını ve müşterilerin Oracle’ın bulut uygulamaları paketiyle dijital dönüşüm girişimlerini hızlandırmalarına yardımcı olmak için güçlerini birleştirdiklerini açıklamışlardı. Bu birliktelik, Rockwell Automation’ın daha da geliştirmesini ve şirket geneli ile üretim hattında ve ardından da genişletilmiş tedarik zincirinin ötesinde uçtan uca dijital dönüşüm çözümlerini desteklemek için tedarik zinciri danışmanlık hizmetlerini genişletmesini sağlayacağı belirtiliyor.

“TEKNOLOJİ VE DANIŞMANLIK YETENEKLERİMİZİ GELİŞTİRME STRATEJİMİZİN BİR BAŞKA ÖRNEĞİ”
     Rockwell Automation Kullanım Süresi Boyunca Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Kulaszewicz, AVATA’yı Rockwell Automation portföyüne dâhil etmenin uygulaması, kullanması ve bakımı kolay buluta özel çözümlerle müşterilerine daha iyi hizmet sunabileceklerini belirterek, “Bu anlaşma, teknoloji ve danışmanlık yeteneklerimizi geliştirme stratejimizin bir başka örneğidir. Üreticiler, tedarik zincirlerinde ve operasyonlarında artık daha fazla dayanıklılık, çabukluk ve sürdürülebilirlik arıyor ve bu çabalarını hızlandırmak için bulut çözümlerini benimsiyorlar. AVATA, dijital dönüşüm sağlamak için müşterilerin öncü bir bulut çözümleri portföyüne erişmelerini sağlama kapasitemizi geliştiriyor” dedi.

“ORTAKLIK DEĞER ZİNCİRİNDE DİJİTAL İŞ PARÇACIĞI YETENEKLERİNİ GÜÇLENDİRECEK”
     Kalypso Global Genel Müdürü George Young konu ile ilgili değerlendirmesinde, AVATA ile kurulan ortaklığın, değer zincirinde dijital iş parçacığı yeteneklerini güçlendireceğini kaydederek, “Mevcut iş ortaklığımız yoluyla birlikte ürünleri keşfetme, oluşturma, üretme ve satma yöntemimizi özünde değiştirmek için çeşitli sektörlerdeki üreticiler ile çalışıyoruz. Bu ortaklık, müşterilerimiz için sağlamakta olduğumuz harika sonuçları sadece daha da güçlendirecektir” ifadelerini kullandı.
     AVATA CEO’su Anil Thomas ise “Kalypso ve Rockwell Automation’a katılmak, daha fazla şirketin genişletilmiş tedarik zinciri boyunca değer ve rekabet avantajını teşvik etmek için dijital dönüşüm girişimlerinden faydalanmasına yardımcı olmamızı sağlayacak. Gelecekte müşterilerimizi ve ekibimizi ne gibi yeniliklerin beklediğini öğrenmek için sabırsızlanıyoruz” açıklamalarında bulundu.

BİR YIL İÇİNDE ÜÇÜNCÜ SATIN ALMA
     Rockwell Automation, geçtiğimiz ağustos ayında dünyanın önde gelen buluta özel akıllı imalat platformu Plex Systems’in satın alımını tamamlamıştı. Ayrıca şirket, Aralık 2020’de sektörde bakım çözümleri konusunda önemli çalışmaları bulunan bulut yazılımı şirketi Fiix Inc. firmasını da satın almıştı.


+ Benzer Haberler
» Vak’a test oranı ilk kez %19’un üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı
» İhracatçı, tarım ürünü kısıtlamasından çekiniyor
» Tarım ihracatının zirvesinde Ege Bölgesi var
» MB enflasyon beklentisini %23,2’ye yükseltti
» “Enflasyonda ortak nokta tedarik zinciri problemi”
» Yabancılara konut alım satımında döviz bozdurma zorunluluğu getirildi
» Sami Azar hayatını kaybetti
» BOTAŞ: Bütün kompresör istasyonları, tesis ve üniteleri çalışıyor
» CHP’li belediye başkanlarından yeni bütçe talebi
» Meskenlerdeki elektrik tüketimi azaldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 28.01.2022
  Ticaret 27.01.2022
  Ticaret 26.01.2022
  Ticaret 25.01.2022
  Ticaret 24.01.2022
  Ticaret 22.01.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni