• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Öz İplik İş Sendikası işkolunda hızla liderliğe ilerliyor

28 Ocak 2022 Cuma 11:00
12
14
16
18

Öz İplik İş Sendikası işkolunda hızla liderliğe ilerliyor


   ► Öz İplik İş Genel Başkanı Rafi Ay: Pandeminin olumsuz etkilerinde dahi örgütlenme sürdü

           HABER MERKEZİ      
     Öz İpek İş Sendikası, işkolundaki en fazla üyeye sahip sendika olma hedefiyle yürüttüğü örgütlenme çalışmalarını pandeminin olumsuz etkilerine rağmen sürdürdü. Kesintisiz olarak üye sayısını her yıl artıran Öz İpek İş’e üye işçi sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 4 bin 989 kişi arttı.
     6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu gereğince; İşkollarındaki İşçi Sayıları ve Sendikaların Üye Sayılarına İlişkin 2022 Ocak Ayı İstatistikleri Hakkında Tebliğ 28 Ocak 2022 tarihli ve 31733 sayılı Resmî Gazete’de yayımlandı. Öz İpek İş Sendikası 42 bin 677 üyeye ulaştı. Öz İpek İş’in faaliyet gösterdiği 5 numaralı Dokuma, Hazır Giyim ve Deri sektöründe çalışan işçi sayısı 1 milyon 313 bin 432 kişi olarak belirlendi.

Öz İpek İş GENEL BAŞKANI RAFİ AY: İŞKOLUMUZDA LİDERLİĞE HIZLA İLERLİYORUZ
     Öz İpek İş Sendikası Genel Başkanı Rafi AY, Öz İpek İş’in işkolunda en fazla üyeye sahip olma hedefi olduğunu ancak bunun da ötesinde Öz İpek İş Sendikasının sektörde çalışan her bir işçiye ulaşma yükümlülüğünün olduğunu söyledi. Rafi AY şunları kaydetti:
     “Bir süredir salgınla mücadele ediyoruz. Pandeminin olumsuz koşullarına rağmen örgütlenme çalışmalarımızı sürdürdük ve işçi arkadaşlarımızın, emekçi kardeşlerimizin sendikamıza olan güveni devam etti. Üye sayımız her geçen yıl artıyor.

“Öz İpek İş TEŞKİLATIMIZA VE ÜYELERİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER”
     Öz İpek İş olarak ailemizin her geçen gün büyümesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Üyelerimiz özel sektörde faaliyet gösteren işyeri/işletmelerde çalışıyor. Bu alan oldukça çetin mücadelelerin verildiği bir alan.
     Bu açıdan baktığımızda sendikamızın üye sayısının her yıl artıyor olması, sahadaki çalışmalarımızın karşılığı ve işçilerin sendikamıza olan güveninden kaynaklıdır. Bu noktada hem Öz İpek İş teşkilatımıza hem de bizi tercih eden yeni üyelerimize, hem de bizimle beraber uzun bir yolculukta olan mevcut üyelerimize teşekkür ederiz.

KONUNUN TARAFLARINA SESLENİYORUZ: “SENDİKALARA ÖRGÜTLENME HAKKI ANAYASAL HAKTIR”
     Devlet, bu hakkın kullanımını kolaylaştırmalı, işverenler, en güçlü işyerlerinin toplu pazarlık sistemine girmiş, sendikaların örgütlü olduğu işyerleri olduğunu görmelidir. Biz sektörde her koşulda ailemizi büyütmeye devam ediyoruz ve edeceğiz.

“HALKIMIZ ZOR GÜNLERDEN GEÇİYOR, ÇÖZÜM ÖRGÜTLENMEDİR”
     Salgın, küresel ekonomik kriz, küresel değer zincirinde yaşanan sorunlar, lojistik sorunları derken ülkemiz ve dünya yeniden yüksek enflasyon ile karşı karşıya kaldı. Ücret geliri elde edenler, işçiler, emekçiler enflasyonda en fazla zarar gören kesimdir.
     Bir kez daha vurgulamak isterim ki; Topyekûn kalkınma olmadan, refahı paylaşmadan ne gelişmeden ne de büyümeden söz edilebilir. Ucuz emek çözüm değil, emeğin payı verilecek, bunun başka yolu yok. Bu sürecin en sağlıklı şekilde işleyebilmesi, örgütlenmeyle mümkündür.
     Emekçi kardeşlerimiz şunu bilmeli, örgütlenme olmadan hakkını alamazsın. İşverenler şunu bilmeli, ücretleri baskılayarak, emeğin hakkını vermeyerek gideceğiniz yol bir arpa boyudur. Mutlaka tökezlersiniz.
     Kamu yöneticilerimiz şunu bilmeli ki, halkınızın refahı toplu pazarlıktan, işçi-işveren-hükümet üçlü diyalogundan geçer. Küresel krizin etkileri uzun sürecek. Dünya ekonomisinin yeniden yapılandırılması uzun sürecek. Ülkemizin enflasyon sonrası dengelenme süreci de birkaç yıl alacak. Sağlıklı bir toplum, sağlıklı bir ekonomi için tek çözüm örgütlenmedir. Örgütlenmenin önüne çıkarılan engeller Anayasa ihlalidir. Bu ihlali yapanlar ellerini kollarını sallaya sallaya geziyor. Devlet artık buna izin veremez. Bugün yaşadığımız sorunların en hızlı çıkış yolu, müreffeh bir ekonomiye ulaşmanın aracı örgütlenmedir”


+ Benzer Haberler
» Vak’a sayısı yükseldi, 4 kişi vefat etti
» İşsizlik ilk çeyrekte yüzde 11,4
» Bütçe açığı nisanda 50,2 milyar TL
» Martta cari açık 5 milyar 554 milyon $
» Piyasalarda zam dalgası!
» Martta, ihracat birim değer endeksi %10,7 arttı
» Yıllık ücretli çalışan sayısı yüzde 6,5 arttı
» Dolar yükselişe devam ediyor
» ‘11’inci Yerel Tohum Takas Şenliği’ için geri sayım başladı
» Pasta ve çikolata ustaları İzmir’de buluşacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni