• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Mobilyacılar bir kez daha ‘Özkoparan’ dedi

12 Ocak 2022 Çarşamba 17:00
12
14
16
18

Mobilyacılar bir kez daha
‘Özkoparan’ dedi


           HABER MERKEZİ      
     Yetmiş yılı geride bırakan Türkiye’nin köklü kuruluşlarından İzmir Mobilyacılar Odası’nda (İZMOD) Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Pandemi tedbirlerinin alındığı genel kurulda üyeler alfabetik sıraya göre 5 sandıkta oy kullandı. Toplamda 803 oy kullanıldı. Geçersiz oy sayısı 3 oldu. Mevcut Başkan Hasan Özkoparan’ın beyaz listesi 571 oy aldı. Eski Başkan Vekili Seyfi Dağ’ın mavi listesi 229 oy aldı. Bir kez daha seçimi kazanan Hasan Özkoparan tebrikleri kabul ederken, “Diğer adayı medeni cesaretinden dolayı kutluyorum. Yaptıklarımız yapacaklarımızın göstergesi oldu. Kazanan üyelerimiz oldu. Seçim bitti gitti dünde kaldı. Bolluk ve bereket için birliğimiz devam edecek. Esnafımız için salgında ölümü göze alarak çalıştık, gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz “dedi.
     Pandemi dönemindeki oda hizmetleri, teşvik ve destler nedeniyle 400 yeni üyenin kayıt yaptırması Yönetim Kurulu Üye sayısını bir kişi arttırmış oldu. Önceki dönemde 10 Yönetim Kurulu Üyesi seçilirken son seçimde 11 Yönetim Kurulu Üyesi seçilmiş oldu.

ÖZKOPARAN: İLKLER DEVAM EDECEK
     Mevcut İZMOD Başkanı ve Başkan Adayı Hasan Özkoparan, “Odamız kurulduğundan bu yana 70 yıllık bir hasreti yeni hizmet binamızı açarak bitirdik. Nitelikli İş Gücü ve Tasarım projemizin protokolünü sayın valimizle birlikte imzaladık. Mobilya Organize Sanayi Bölgemiz yakında hizmete girecek. Orta ölçekli İzmir Mobilyacılar Sanayi Sitemizin yapımı sürecini bakanlığımız ile planladık. Yüz elli dönüm arazi üzerine gerçekleştireceğimiz Mobilya AVM için yakında kazmayı vuracağız. Libya’dan İzmir’e başlayan gemi seferlerimiz başka ülkelerle devam edecek. Mobilyacı esnafımızı hak ettiği yere taşımakta kararlıyız. Kentimizdeki ilkleri yaptık yapmaya devam edeceğiz. Kendi dönemlerinde yapamadıkları icraatlar için kimse bizi eleştirmesin” diye konuştu.
     Başkan Adayı Özkoparan’ın beyaz listesinde Bülent Şimşek, Alper Bilen, Hakan Kabayeğit, Tuncay Duğan, Soner Büyüktalaş, Münir Erol, Nadir Coşkun, Mehmet Üngür, Mustafa Özçelik, İmdat Kandemir Asil Yönetim, Yusuf Uslu, Arif Eroğlu ve Özgür Akgüneş ise Asil Denetim Kurulunda yer aldı.

MUTLU: BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
     TAİF Genel Başkanı Ali Rıza Ercan’ın Divan Başkanlığı yaptığı genel kurulda konuşan İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, “Gerek sağlık gerekse ekonomik açıdan esnafımız zor bir dönemden geçiyor. Birlik ve beraberlik içinde sorunlarımızı çözeceğiz 128 esnaf odamızda da sükunetle seçimlerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.
     Önceki dönem İZMOD Başkan Vekillerinden olan Başkan Adayı Seyfettin Dağ yaptığı konuşmada mobilya üreticileri için yapacaklarını anlattı. Mavi liste ile seçime giren Dağ’ın listesinde Vedat Sakanuz, Mustafa Türker, Ferda Sökmen, Yamen Ergül, Onur Başata, Osman Deniz, Ufuk Yıldız, Sait Utuş, Yunus Çakır, Esra Uygar Asil Yönetim, Faruk Albahar, Semih Dalbeyler ve Güven Kortun Asil Denetim kurulunda yer aldı.


+ Benzer Haberler
» Vak’a sayısında yeni reko: 93.586; vefat sayısı tekrar 200’ün üzerine çıktı
» “Tasarımla, mobilya ihracatında hedef 6 milyar dolar”
» “Esnafı boğan zamlar geri alınsın”
» H-ÜFE yıllık %54,89, aylık %12,81 arttı
» Çin’de büyük sanayi şirketlerinin kârı yüzde 34 artış gösterdi
» Linyit üretimi %10,6 arttı
» Soyer: Dövizle kaybettiğimiz metroyu geri kazandık
» İkinci el ilanlarda uygun bütçeli araç sayısı arttı
» Gümrüklü Antrepo İşletmecileri Derneği eğitimlerinde ikinci dönem başladı
» EPDK’nın 2022 gaz tüketim tahmini 60 milyar metreküp


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 29.01.2022
  Ticaret 28.01.2022
  Ticaret 27.01.2022
  Ticaret 26.01.2022
  Ticaret 25.01.2022
  Ticaret 24.01.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni