• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Mobilyacılar, 2 martta İzmir’de buluşacak

05 Ocak 2022 Çarşamba 00:00
12
14
16
18

Mobilyacılar, 2 martta İzmir’de buluşacak


           GÜLCİHAN ALTINKAYA      
     Bu yıl 33’üncüsü düzenlenecek olan MODEKO 2022 Uluslararası Mobilya Fuarı’nın tanıtım toplantısı Sarnıç DoubeTree by Hilton Hotel İzmir Airport’da gerçekleştirildi. Ev sahipliğini İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İFAŞ’ın yaptığı fuar 2-6 Mart tarihleri arasında Fuar İzmir’de düzenlenecek. Nobel Expo ile Efor Fuarcılık iş birliğinde gerçekleştirilen MODEKO 2022 Uluslararası Mobilya Fuarı’nda en yeni modeller görücüye çıkacak.

     Toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye’nin en güçlü üretim alanlarından biri olan mobilya sektörünün uluslararası pazarda çok önemli bir yeri olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer” Öyle ki pandeminin küresel açıdan tüm sektörlerde yarattığı olumsuz etkiye rağmen dış ticaret fazlası veren tek sektör mobilya sektörümüzdü. Üç buçuk milyar dolar ihracat yapan ve her yıl istisnasız dış ticaret fazlası veren mobilya sektöründe Türkiye dünya mobilya ihracatları arasında sekizinci sırada yer alıyor.

     MODEKO 2022 hiç şüphesiz ki bu konumumuzu daha da güçlendirecek. İzmir ekonomisi ülkemizdeki ihracat hacmine değerli katkılar sunacak. İnanıyorum ki MODEKO 2022 sayesinde mobilya sektörümüzün dünyada ilk beş ülke içerisinde yer almasına bir adım daha yaklaşacağız. Türkiye mobilya sektörünün toplam üretimini 25 milyar dolar seviyesine çıkarmak zorundayız. Bunu için mobilya sektörümüzün var gücüyle aynındayız. Fuarcılık başta olmak üzere İzmir’in tüm olanaklarını sektörün gelişimi için seferber etmeye kararlıyız” diye konuştu.

“BU YIL TÜRKİYE’NİN İKİNCİ EN BÜYÜK FUARI OLABİLİRİZ”
     Büyükşehir’in katkılarıyla Fuar İzmir fakrını yaşadıklarını belirten Nobel Expo Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Çelik Efor Fuarcılık Modeko’yu uzun süredir yaşattı. İstanbul’da 260 bin metrekare alana kurulacak olan mobilya fuarının büyük bölümünü İzmirli mobilyacılar oluşturuyor. İzmir’de böyle bir fuar alanına sahip tüm paydaşları burada görmek inancımızı artırdı.

     Mobilya ve ticaretin merkezi haline geleceğimiz taahhüdünü veriyorum. Türkiye’deki en büyük mobilya fuarı 2004 yılında kuruldu ve sayılı fuarları arasına girdi.. Yurtdışı alıcısı getirme noktasında sahip olduğumuz datayı Efor Fuarcılık ve İzmir Büyükşehirle birleştirince bu yıl Türkiye’nin ikinci en büyük fuarı olabiliriz. Bu paydaşlar sayesinde İstanbul’a gitmeye gerek kalmayacak. İzmir’e ve buranın konforuna, yaşam standartlarına çok alıştık” ifadelerini kullandı.

     Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Ali Fuat Gürle yaptığı konuşmada, “Yıllardan beri mobilya sektörü sorunları çok fazla. Ülke olarak 225 milyar doları ihracatı geçtik. Şu an 4 buçuk milyar dolar civarında ihracatı amaçlıyoruz. Şu an Ege Bölgesi Türkiye’nin toplam mobilya ihracatından yüzde 5 pay alıyor” dedi.


+ Benzer Haberler
» Vak’a sayısında yeni reko: 93.586; vefat sayısı tekrar 200’ün üzerine çıktı
» “Tasarımla, mobilya ihracatında hedef 6 milyar dolar”
» “Esnafı boğan zamlar geri alınsın”
» H-ÜFE yıllık %54,89, aylık %12,81 arttı
» Çin’de büyük sanayi şirketlerinin kârı yüzde 34 artış gösterdi
» Linyit üretimi %10,6 arttı
» Soyer: Dövizle kaybettiğimiz metroyu geri kazandık
» İkinci el ilanlarda uygun bütçeli araç sayısı arttı
» Gümrüklü Antrepo İşletmecileri Derneği eğitimlerinde ikinci dönem başladı
» EPDK’nın 2022 gaz tüketim tahmini 60 milyar metreküp


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 29.01.2022
  Ticaret 28.01.2022
  Ticaret 27.01.2022
  Ticaret 26.01.2022
  Ticaret 25.01.2022
  Ticaret 24.01.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni