• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Mobilus Labs, 2,7 milyon dolarlık yatırım aldı

25 Ocak 2022 Salı 14:00
12
14
16
18

Mobilus Labs,
2,7 milyon dolarlık yatırım aldı


   ► Vinci Girişim Sermayesi’nin yatırımcısı olduğu Mobilus Labs, sesli iletişim platformunun gelişimini ve uluslararası dağıtımını ölçeklendirmek için 2,7 milyon dolarlık yatırım aldı

           HABER MERKEZİ      
     Mobilus Labs Chevron Technology Ventures, Vinci BV, Ascension Ventures, Schox VC, Entrepreneur First ve UK Stanford Angels üyelerinin katıldığı 2,7 milyon dolarlık yatırım turunu duyurdu. İngiltere merkezli şirket, aldığı yatırımı özellikle ABD ve Avrupa’da enerji, inşaat, kimya ve imalat sektörlerinde büyümek için kullanacak.

     Vinci’nin yatırımcısı olduğu Mobilus Labs şirketinin başlıca ürünü, kemik titreşimi teknolojisini kullanarak emniyet baretlerine entegre halde çift yönlü iletişim sağlayan ve el telsizlerine alternatif ve/veya bunların etkinliğini artıran patentli bir iletişim cihazıdır. Eller-serbest şekilde, kulaklıksız ve mikrofonsuz çalışan cihaz, aşırı gürültülü ve tehlikeli ortamlarda net ve güvenli sesli iletişim sağlıyor. Cihaza ek olarak geliştirilen sesli iletişim yazılım platformu ile Mobilus Labs çevrimiçi/çevrimdışı yazılım tanımlı telsiz iletişiminde kesintisiz bir çözüm sunuyor.

     Mobilus Labs, 2019’da birinci nesil cihazı ile Trimble’ın Microsoft HoloLens 2 karma gerçeklik ürününün özel sesli iletişim çözümü sağlayıcısı oldu. Şirket, 2020 yılında Vinci Girişim Sermayesi liderliğinde gerçekleştirdiği yatırım turunu takiben, mobiWAN kemik iletimli cihazın ikinci nesil sürümünün ve mobiTALK yazılım platformunun geliştirilmesi ve üretimine odaklandı. Bu süre zarfında Mobilus Labs, Amerikan enerji şirketi Chevron’un rafinerisinde çalışmaya başlayarak petrol ve doğalgaz sektörüne de giriş yaptı.  MobiWAN ürünü ayrıca TIME Dergisi tarafından 2021’in en iyi 100 icadından biri olarak değerlendirildi.

     Chevron İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Teknoloji Girişimleri Başkanı Barbara Burger yaptığı açıklamada “Net sesli iletişim, tehlike arz eden sahalarda özellikle önem kazanmaktadır. Mobilus cihazının özellikle yüksek gürültülü endüstriyel ortamlarda işçi güvenliğini artırma potansiyelini deneyimleme fırsatı bulduk. Geleneksel petrol ve doğalgaz tesislerimizde performansımızı artırma potansiyeline sahip teknolojilere odaklanan ‘Core Energy’ fonumuzun bu son yatırımı bizi heyecanlandırıyor.” dedi.

     Vinci Yatırım Komitesi Başkanı Şelale Zaim Gorton ise “Mobilus, saha çalışanlarının iletişim deneyimini 21. Yüzyıla taşıyan benzersiz ve çok yönlü bir teknolojiye sahip. Kemik iletim teknolojisi son derece etkin olduğu gibi, aynı zamanda gürültülü ortamlarda bile konuşmayı metne dönüştürme ve sesli asistan özelliklerini mümkün kılıyor. Mobilus, sayısız endüstride iletişimi dijitalleştirme potansiyeline sahip. Bu olağanüstü ürün ve vizyoner ekiple çalıştığımız için çok heyecanlıyız. Chevron’un da bu yolculuğa katılmasıyla Mobilus her zamankinden daha da güçlü ve büyümeye hazır.” dedi.


+ Benzer Haberler
» Yazılım ihracatında hedef 15 milyar dolar
» Tarım makineleri ihracatı ilk 5 ayda %3 arttı
» JPMorgan’ın Türkiye enflasyon tahmini yükseldi
» Enflasyonla mücadeleye yönelik atılan 11 adım
» ASELSAN’dan 24,6 milyon dolarlık sözleşme
» Çaya iki ayda üçüncü zam
» Obilet hakkında soruşturma
» İzmir’de suya zam
» Reel efektif döviz kuru haziranda geriledi
» “Devlet petrokimyaya yatırım yapmalı”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni