• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Medical Point Hastaneleri kendi enerjisini üretecek

03 Ağustos 2022 Çarşamba 16:00
12
14
16
18

Medical Point Hastaneleri kendi enerjisini üretecek


   ► İzmir’in Güney tarafında hastane hizmetine ihtiyaç olduğunu belirten Kubba, Urla ve Çeşme aksında yatırım yapmayı planladıklarını söyledi

           KÜBRA TOPAL      
     Sağlık alanında 27 yıldır önemli yatırımlara imza atan Sentez Sağlık Hizmetleri, Medical Park Hastaneler Grubu’ndan ayrılarak marka ismini Medical Point olarak değiştirdi. Medical Point Hastaneler Grubu CEO’su Veysi Kubba, İzmir, Gaziantep ve Batman hastanelerinin yeni adının Medical Point olarak değiştiğini basın mensupları ile paylaştı. İzmir ve Ege’de enerji üreten hastane olarak öncü olmayı hedeflediklerini söyleyen Kubba, “Enerji ihtiyacını temiz kaynaklardan elde etme potansiyelinin İzmir’de var olduğunu görünce burada yaklaşık 4 megawattlık güneş enerji santrali yapma kararı aldık ve 6 ay içerisinde hizmete alma düşüncemiz var. Sıfır karbon üretimine ülkemizde katkı sunan öncü hastanelerden biri olacağız” dedi.
     Enerji ihtiyacının temiz kaynaklardan elde etme potansiyelinin İzmir’de var olduğunu belirten Kubba, “İzmir’de sıfır karbon tesisi olma hayalimizi gerçekleştirmek için sabırsızlanıyoruz. Bu sayede elektrik tüketiminde sıfır karbon ayak izimiz olacak. Bu proje ile İzmir ve Ege’de enerji üreten hastane olarak öncü olmayı hedefliyoruz. Söz konusu yatırım Manisa’nın Salihli ilçesinde yapılacak. Çünkü aynı enerji bölgesinde Gediz Elektrik’inde bağlantıları mevcut, orada İzmir’e göre verimli enerji temini daha olası olduğu için buraya yapıyoruz. Sıfır karbon üretimine ülkemizde katkı sunan öncü hastanelerden biri olacağız” diye konuştu.

İZMİR MERKEZ OLACAK
     Çeyrek asrı aşkın süredir insanlara şifa dağıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kubba, “Sentez Sağlık A.Ş. olarak, İzmir hastanemizi; İzmir ve Ege Bölgesi’nin en büyük özel hastanesi olarak hayata geçirdik ve dünyada referans bir kompleks olma amacı ile İzmir Ekonomi Üniversitesi ile iş birliği yaparak Tıp Fakültesi Hastanesi kimliğine kavuştuk. Medical Point Hastaneler Grubu bünyesinde hizmet verecek; İzmir, Gaziantep ve Batman hastanelerimiz yerel dinamiklere entegre küresel bir marka yolculuğunun İzmir merkezli ilk adımları olacak. Toplamda 985 hasta yatağı, 308 hekim kadrosu ve 2 bin 584 çalışanı ile bu hedefe çok yakınız. 80 bine yakın uluslararası hasta envanterimizle, Sağlık turizminde, global ölçekte tercih sebebiyiz. Ayrıca vakıf üniversiteleri arasında en fazla yıllık bilimsel yayın yapan tıp fakültesi hastanesi olmanın da haklı gururunu yaşamaktayız” ifadelerine yer verdi.

“GÜNEY BÖLGESİ’NE YATIRIM YAPACAĞIZ”
     Değişimle ilgili olarak sağlık kadrosunda herhangi bir değişiklik olmayacağını belirten Kubba, “Hem akademik ve uzman doktorlarımız, hem de deneyimli çalışanlarımızla aynı şekilde hizmete devam edeceğiz. Yeni markamız ile birlikte yeni projeleri de hayata geçireceğiz. Yeni hastane yapma kararımız var, elimizde bir hastane yapmak için lisans sahip olmamız lazım. Bizim şu an elimizde bekleyen bir lisans var ve onu İzmir hizmetine sunacağız. Lokasyon olarak Güney tarafında diyebilirim, çünkü Güney tarafında bir boşluk ve hizmete ihtiyaç olduğunu öngörüyoruz. Özellikle Urla, Çeşme ve Güney tarafından buraya gelen hastaların ayağına biz gitmek istiyoruz ve orada büyük yatırım yapmak istiyoruz. Hedefimiz kaliteli hizmeti devam ettirebilmek. İzmir’in ardından İstanbul’da yeni bir hastane açmayı istiyoruz. Amacımız herkesin yaptığını değil, herkesin yapamadığını yapabilmek” diye konuştu.

“TEKNOLOJİK YENİLİKLERİ İZMİR’LE BULUŞTURACAĞIZ”
     Cumhuriyet’in 100. yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi olarak ilk mezunlarını vereceklerini ve bundan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken, “Hastaneler hepimiz için olmazsa olmaz bir kurum. Pandemi döneminde bile hastanemizin görüntüleme sistemlerini ve birçok aletlerini yapay zeka içeren cihazlarla değiştirdik. Özellikle güzel İzmir’in bu gibi sistemlere layık olduğunu düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçte teknolojik olarak tüm yenilikleri İzmir’le buluşturma arzusundayız. Bugün güneşin en güzel battığı kent İzmir’den tıpkı bir güneş gibi bilime ışık tutan yeni bir dünya markasının doğuşuna tanıklık ediyorsunuz. Tüm bu perspektifle yeni markamızın daha büyük başarılara yeni bir adım olmasını temenni ediyorum” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» Kentsel dönüşümde kira desteği artıyor
» Egeli meyve sebze mamul sektörü ihracatını 1,5 milyar $’a çıkaracak
» Kısa vadeli dış borç stoku 134,8 milyar $
» Alman mühendislik firmasından İzmir’e büyük yatırım
» Sıfır araçta 6 ay sınırlamasına satıcılar dava açacak
» Bisiklet ve motorlu bisiklet kullanımına yeni düzenleme
» Huzurevi sakinlerine özel mutfak
» KARBEM’den YKS’de yüzde 81’lik başarı
» Buca Metrosu’nun yapımı için ilk kredi dilimleri geldi
» “Enerji arzımız için öncelik lisanslı tesisler olmalı”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni