• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

KOSBİ yeni altyapı yatırımları ile büyüyor

15 Haziran 2022 Çarşamba 13:00
12
14
16
18

KOSBİ yeni altyapı yatırımları ile büyüyor


           HABER MERKEZİ      
     İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi, (KOSBİ) yeni altyapı yatırımları ile büyümesini sürdürecek. Parselasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından lojistik avantajı ile yatırımcıların ilgisinin daha da arttığı KOSBİ, yeni fabrika yatırımları ile istihdamını ikiye katlarken, ticaret hacmini de artıracak.
     KOSBİ Üye Bilgilendirme Toplantısı Kemalpaşa Ramada Otel’de gerçekleştirildi. Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, Müteşebbis Heyet. Yönetim Kurulu Üyeleri ve bölge sanayicilerinin katıldığı toplantıda KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, ekibini tanıtarak, bölgede yapılan çalışmaları sunum eşliğinde sanayicilere anlattı. Sanayicilerinde sorularını yanıtlayan Porsuk, bölgenin ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlayan örnek bir OSB haline gelmesi için var güçleri ile çalıştıklarını söyledi.

421 MİLYON TL YATIRIM
     Son 11 yılda bölgeye 421 milyon TL yatırım gerçekleştirdiklerini, yeni parselasyon planlarının da tamamlanması ile yeni altyapı yatırımlarını devreye aldıklarını belirten Porsuk, “KOSBİ lojistik avantajları ile birlikte son yıllarda lojistik köyün kurulması, İzmir-İstanbul Otoyolu güzergahında yer alması ile avantajlarını daha da artırdı. Yiğitler Barajı’nın da tamamlanması ile su sorununu da çözecek olan bölgemiz büyük ilgi görüyor. Son 1 yılda 100’ün üzerinde firma bölgede yeni yatırıma başladı. Bundan sonra da bu hızın sürmesi için bizde KOSBİ Yönetimi olarak yeni altyapı projelerini devreye alarak sanayicimizin hızına yetişmeye çalışıyoruz” dedi.

TIR PARKI VE ARKEOPARK PROJESİ
     Atıksu, elektrik ve doğalgaz projeleri için Dünya Bankası’ndan toplamda 32 milyon dolarlık kredi alınması için hazırladıkları projelerin onayını beklediklerini belirten Porsuk, Bugüne kadar farklı projeler içinde İZKA’dan 4 milyon TL’ye yakın hibe destek alarak birçok projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti. Yıl sonuna kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları protokol çerçevesinde bölgelerini itfaiye merkezi kazandıracaklarını vurgulayan Porsuk şöyle konuştu: “Yiğitler Barajı’nın inşaatı devam ediyor. Bölgeye demir yolu uç istasyonu kazandırdık. Nemrut Limanları’na erişimi sağlıyor. Bölgemize model fabrika kurmak hedeflerimiz arasında yer alıyor. Yine 500 kişilik spor salonu ve TIR parkını da planlıyoruz. Yine bölgemize Arkeeopark, Mozaik Müzesi, İdari Bina ve otel kazandırmak da projelerinizden bazıları.”

SANAYİCİYE 56 MİLYON TL KATKI
     Bölgelerine sanayicilerin destekleri ile kazandırdıkları Meslek Lisesi ile aranan eleman ihtiyacının karşılanması için önemli bir hamle gerçekleştirdiklerinin altını çizen Porsuk, 300 bin metreküpün altında doğalgaz kullanan sanayicilerin de kademe 1 üzerinden fiyatlandırmalarını sağlayarak 1 yıl içinde bölge sanayicilerinin 56 milyon TL’sinin ceplerinde kalmasını sağladıklarına dikkat çekti. 2018 yılında devreye aldıkları solar çamur kurutma tesisi ile 5 milyon 200 bin TL’lik bir kazanım elde edildiğini, arıtma tesislerini kurdukları güneş enerji sistemi sayesinde de 8 yılda 11.2 milyon TL bölgeye kazandırdıklarının anlatan Porsuk,  “Bundan sonraki süreçte de bölge sanayicimizin altyapı ihtiyaçlarını gidererek ve her zaman sanayicimize kazandırma misyonu ile çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin daha çok üretmeye, daha çok katma değer ve istihdam yaratmaya ihtiyacı var. Biz de bu bilinçle sanayicimize her türlü desteği sunarak, ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu zorlu şartlarda hala üretimden taviz vermeyen tüm sanayicilerimizi kutluyorum” dedi.
     Sunumun ardından sanayicilerden gelen soruları yanıtlayan Porsuk, sorunları tek tek not alarak en kısa sürede çözüme kavuşturmak için çalışacaklarını vurguladı.


+ Benzer Haberler
» Ankara Şehir Hastanesi biyomedikal malzeme satın alacak
» Bostik Türkiye’den Gürcistan atağı
» Lansinoh, Yılın En İyi İşvereni seçildi
» İzmirli minikler portatif havuzlara kavuştu
» CV Bank haziranda 102 kişiyi iş sahibi yaptı
» “Future Of Technology” webinarında siber güvenlik konuşuldu
» Uşak İl Özel İdaresi elektrik tesisat onarımı yaptıracak
» Büyükşehirden Beydağlı üreticilere küçükbaş hayvan desteği
» Batur’dan iyiliğe davet; “Askıda Kurban” kampanyamıza katılın
» Karabağlar’da kurban satış yerleri denetleniyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni