• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

KalDer’de İzmir ve Kayseri iş birliği

02 Ağustos 2022 Salı 14:00
12
14
16
18

Kayserili ve İzmirli firmalar teknik gezide buluştu

KalDer’de İzmir ve Kayseri iş birliği


           HABER MERKEZİ      
     KalDer İzmir Şubesi ile KalDer Kayseri Şubesi, ortaklaşa düzenledikleri etkinlik kapsamında Manisa ve ESBAŞ’da bulunan KalDer üye firmalarına teknik gezi gerçekleştirdi. Kayseri’nin en önemli firmalarının teknik müdürleri ve mühendisleri ile yöneticilerinin katılım gösterdiği iki günlük gezi kapsamında ilk gün Manisa’da Toyo Matbaa Mürekkepleri ile Bosch Termoteknik fabrikaları ziyaret edilirken, ikinci gün Ege Serbest Bölge’de bulunan Eldor Elektronik, Kayseri ve İzmir şube üye firmalarını ağırladı.

     KalDer İzmir Şubesi’nin ev sahipliğinde, KalDer Kayseri Şubesi’nin katılımı ile düzenlenen ve iki gün süren teknik gezide katılımcılara her firma tanıtım sunumlarını yaptılar. Sunumlardan sonra başta Ar-Ge ve üretim sahaları KalDer üyelerine gezdirilirken, tüm üretim aşamaları ayrıntıları ile aktarıldı. Bununla birlikte EFQM Mükemmellik Modelini uzun yıllardır şirketlerinde uygulayan ve Mükemmellik Ödülü sahibi olan firmalar, mükemmellik yolculuklarını da konuklara aktardılar. Teknik gezinin ilk durağı mürekkep firması Toyo olurken, ikinci durak ise Bosch Termoteknik  fabrikası oldu. Her iki firmanın tüm üretim aşamalarını ve üretim sistemlerini inceleyen KalDer heyeti, ikinci gün ESBAŞ’da Eldor firmasını ziyaret etti. Eldor’da da tanıtım ve ödül yolculukları ile ilgili sunumları izleyen heyet, sonrasında üretim hatlarını inceleme fırsatı buldu.

GEZİLER SÜRECEK
     KalDer Kayseri Şubesi Genel Sekreteri Latife Şahin, bu gezi için ev sahipliği yapan KalDer İzmir Şubesi’ne teşekkür etti. Ziyaret ettikleri tüm firmaların teknik geziye uygun sunumları ile bilgilendirildiklerini ifade eden Şahin, Kayseri’nin önde gelen firmaların mühendis kadrosundan güçlü bir katılım ile bu geziye geldiklerini söyledi. Şahin, “Profesyonel ve kurumsallaşmış uluslararası firmaların üretim anlayışlarını ve çalışma prensiplerini yerinde incelemek hepimiz için son derece doyurucu oldu. Tüm  üyelerimiz fazlasıyla memnun kaldılar. Önümüzdeki süreçte benzer gezileri yapmaya devam edeceğiz. Bize kapılarını açan tüm firmalara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

     KalDer İzmir Şubesi Genel Sekreteri Aylin Paksoylu ise KalDer Kayseri Şubesi’ni ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade ederek, tamamı KalDer üyesi olan uluslararası firmaları ziyaret etmenin herkes açısından faydalı olduğunu söyledi.
     Profesyonellikte sadece Türkiye’nin değil dünyanın önde gelen firmaların kapılarını KalDer’in farklı illerdeki üyelerine açmanın son derece olumlu çıktıları olduğunu ifade eden Paksoylu, “Önümüzdeki süreçte bu tarz teknik gezilere devam edeceğiz. Bizi tesislerinde ağırlayan ve uzun yıllardır KalDer üyesi olan, desteklerini bizlerden hiç eksik etmeyen Toyo, Bosch, Eldor firması genel müdürlerine ve yöneticilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Dijitalleşme uygulamaları ile 6 bin 114 ton CO2 salınımı önlendi
» Kontrolmatik Teknoloji 2022 yılının ilk yarısında net 119,5 milyon TL kar elde etti
» Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü karayolu işleri yaptıracak
» BAYOSB, iş güvenliği eğitimlerinde çağı yakaladı
» İzmir’de konut satışları %15,8 oranında azaldı
» Road2Tunnel ile yollar fuarizmir’de kesişecek
» Araba almayı düşünenler “kredi hesaplama araçlarına” yöneldi
» “Ehil müteahhit seçimi ve yapı denetimi hayati önemde”
» “Tarım Gençlerle Yükseliyor”un yedincisi düzenleniyor
» Gözler Merkez Bankası’nın faiz kararında


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni