• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kadınlar, ‘güçlü yarınlar’ için eğitimde

06 Ağustos 2022 Cumartesi 12:00
12
14
16
18

Kadınlar, ‘güçlü yarınlar’ için eğitimde


           HABER MERKEZİ      
     TÜPRAG ve Kadın Dostu Markalar Platformu iş birliğiyle hayata geçirilen “Üreten Kadınlar Güçlü Yarınlar” projesi, ikinci eğitim gününü 1 Ağustos 2022’de tamamladı.
     Madencilik sektörünün önemli aktörlerinden Tüprag tarafından 27 Haziran-5 Eylül 2022 tarihleri arasında İzmir’de hayata geçirilecek olan “Üreten Kadınlar Güçlü Yarınlar” projesinin ikinci eğitim günü 2 Ağustos 2022’de gerçekleştirildi.

     İlki 18 Temmuz 2022’de gerçekleştirilen eğitim programına farklı yaş gruplarından 100’ün üzerinde kadın katılım gösterdi. “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” başlığı altında Uzman Sosyolog Sonnur ADA’nın eğitimi ile başlayan program, Teknolojide Kadın Derneği proje ortaklığı ile “Finansal Okuryazarlık Eğitimi” Denizbank Ege Bölge Müdürlüğünden Fatma Asuman KÖSEOĞLU tarafından verildi. Ardından “Temel Teknoloji Eğitimleri” Happy Education Academy’den Özge ERKUT ve son olarak Feruzoğlu Hukuk Bürosu’ndan Av. Hasret Gündüz ve Av. Gülce Gül’ ün KVKK eğitimleri ile ilk eğitim günü tamamlandı.
     Bölgede yaşayan kadınların güçlenmesini ve girişimcilik ekosistemine katılmasını desteklemek amacıyla başlatılan proje kapsamında, İzmir’in Menderes ilçesinde bulunan Efemçukuru Altın Madeni çevresindeki 4 köyün kadınlarına yönelik olarak, alanında uzman eğitmenler tarafından düzenlenen eğitim günleri tüm hızıyla devam ediyor.

     2 Ağustos 2022’de ikincisi gerçekleştirilen eğitim programına da ilk eğitim günündeki gibi farklı yaş gruplarından 100’ün üzerinde kadın katılım gösterdi. Eğitimler, Adana’dan Amerika’ya uzanan bir başarı öyküsüne sahip olan Microblading Academi Newyork’un kurucusu Hülya YORULMAZ tarafından verilen Microblading workshop ile başladı.
     Hülya Yorulmaz’ın programa katılan kadınlara rol model teşkil eden başarı öyküsü sunumunun da yer aldığı eğitim programı Teknolojide Kadın Derneği proje ortaklığı ile “Girişimcilik” başlığı altında Sun Tekstil AR-GE İnovasyon Yöneticisi Melike Oya Kader’in, “Dijital Pazarlama” eğitimi başlığı altında Hopi Dijital Pazarlama Direktörü Ali Çamarası’nın, “E-Ticaret” eğitimi başlığı altında Hepsiburada Girişimci Kadınlar Proje Direktörü Duygu AKTAŞ ve Mana Süray’ın, “Sosyal Medya İle Trendler” eğitimi başlığı altında ise sosyal medya fenomeni ve yazar Mehmet Burak Torun’un sunumları ile tamamlandı.

4 FARKLI KÖYDE MESLEKİ EĞİTİMLER BAŞLADI
     27 Haziran – 5 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Üreten Kadınlar Güçlü Yarınlar Projesi” kapsamında, proje paydaşlarından Menderes Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde, katılımcıların kendi köylerinde katılım sağladıkları sertifikalı mesleki eğitim programlarından “Mantar Yetiştiriciliği” 26 Temmuz’da ve “Arıcılık” 2 Ağustos’ta başladı. Bölgedeki tarımsal kalkınmayı hedefleyen; Üzüm Çekirdeği Yağı Üretimi, Ambalaj ve Paketleme eğitimlerini de kapsayan sertifikalı mesleki eğitim programlarına ek olarak Sabun Üretimi de programa dahil olan eğitim başlıkları arasında yer alıyor. Eğitimler, Efemçukuru ve Çatalca Köylerinin köy okullarında toplam 5 hafta sürecek.


+ Benzer Haberler
» Kurtuluşun 100. yılı, kongre ile taçlanacak
» İnşaat maliyet endeksinde yıllık %107 artış
» EPDK’dan lisanssız üretime yeni düzenleme
» İnci Holding şirketlerinden Rhombus Energy Solutions, BorgWarner’e satıldı
» Haziranda işsizlik oranı %10,3
» EBSO, 12 Ekim’de seçime gidiyor
» “Tahsilat riski ihracatın önünü kapatıyor”
» Türk Telekom’dan yılın ilk yarısında 20 milyar 203 milyon TL’lik konsolide gelir
» Vakıf Katılım ve İZTO’dan işbirliği protokolü
» İzmir Kitap Fuarı kitapseverlerin yeni buluşma noktası olacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 11.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni