• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzmir Valisi Köşger’den İAOSB’nin okuluna tam not

01 Temmuz 2022 Cuma 13:00
12
14
16
18

İzmir Valisi Köşger’den İAOSB’nin okuluna tam not


           HABER MERKEZİ      
     Türkiye’nin alanında örnek gösterilen okullarından Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Çiğli Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Mücahit Yentur, Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Uğurlu ve Çiğli İlçe Emniyet Müdürü Sefer Şahin TÜBİTAK ve TEKNOFEST yarışmalarında ödül alan öğrencilerin projelerini dinleyerek, atölyelerde staj yapan öğrencileri ziyaret ettiler.

     Köşger öncülüğündeki heyeti ağırlayan İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karahaliloğlu, yüzde 100 bursla geleceğin sanayicilerini yetiştirmek amacıyla 2014-2015 yılında açtıkları okulun başarıları hakkında bilgi verdi.
     Heyet, yeni kayıt döneminin başlaması nedeni ile okula yoğun ilgi gösteren öğrenci adayları ve veliler ile de sohbet etti. Okulu tercih etme nedenlerini sorduğu öğrenciden, ‘Diğer okulları da araştırdım ancak gerek akademik başarısı ve iddiası gerekse mesleki ve teknik alandaki donanımı ve sosyal olanakları nedeni ile bu okulda eğitim almak istedim’ yanıtını alan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, görüştüğü öğrenci adaylarını ve ailelerini okul tercihlerinden dolayı tebrik ederek, gelecekleri için doğru bir karar verdiklerini söyledi.

     Okulun son teknoloji ile uyumlu, öğrenciye özel setlerden oluşan atölyelerini de gezerek, staj sürecinde okulda bulunan öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi alan Köşger, Özel İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin akademik, sosyal ve fiziki imkanlarının çok etkileyici olduğunu vurguladı. Köşger, “Okulunuzun niteliğine sahip okulların sayısının arttırılması gerekir. Bu okullardan ne kadar çok gencimiz faydalanırsa, ülkemiz o denli kazançlı çıkacaktır” ifadesinde bulundu.  

     Geçtiğimiz haftalarda geride bıraktığımız üniversite sınavlarının matematik ve fen alanlarındaki tüm sorularını doğru yanıtlayarak, hayallerindeki üniversiteyi kazanma yolunda en büyük adımı geride bırakan okulun yeni mezunlarını da tebrik eden Köşger, TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın Teknoloji Tasarım alanında iki yıldır üst üste Ege Bölge birincisi olarak ulusal finalde teşvik ödülü alan ve TEKNOFEST yarışmalarına hazırlanan öğrencilerin projelerini dinledi. Büyük imkanlara sahip olan öğrencilerin birbirinden başarılı projelere imza attıklarını görmekten mutluluk duyduğunu dile getiren Köşger, okulu kurarak 4 yıllık eğitim sürecinin ardından akademik ve mesleki alanda tam donanımlı gençleri ülkemize kazandıran İAOSB yönetimini tebrik etti.


+ Benzer Haberler
» Kruvaziyerin yarısını Kuşadası ağırladı
» Lisanssız elektrik üretim yatırımcısı, oyun içinde kural değişikliği yaşıyor
» Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği yayımlandı
» Yıllık toplam ciro %129,8 arttı
» Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında düzenleme yapıldı
» Perakende satışın yıllık hacmi arttı
» Tarım Kredi’den temel tüketim ürünlerinde indirim
» Sanayi üretiminde yıllık artış yüzde 8,5
» Sabancı Holding’den ilk 6 ayda 6,4 milyar TL kombine yatırım
» “Küçükbaş hayvan sayısında artış var”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 13.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni