• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzmir ile Salihli arasında kardeş okul köprüsü güçleniyor

29 Haziran 2022 Çarşamba 14:00
12
14
16
18

İzmir ile Salihli arasında kardeş okul köprüsü güçleniyor


           HABER MERKEZİ      
     İzmir’deki Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri ve alan öğretmenleri, kardeş okul olarak kabul ettikleri Salihli Borsa İstanbul MTAL’in atölyelerini ziyaret ederek, daha iyi bir eğitim için yapılması gereken düzenlemeleri tespit etti.
     İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında kurulan kardeş okul köprüsünden sonra ikinci ziyaret İzmir’deki okul tarafından Salihli’ye gerçekleştirildi. Norm Holding’in Onursal Başkanı Nedim Uysal’ın ismini taşıyan okulun idarecileri ile alan öğretmenleri Salihli’ye gelerek Borsa İstanbul MTAL’de son iki yılda yenilenen atölyeleri gezdi ve okulun mesleki eğitim olanaklarını yakından görme imkanı buldu.

     Salihli’deki okul ziyaretine İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Müdür Yardımcısı Pınar Çakmakoğlu, İzmir AOSB Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Aslı Akı, Okul Müdür Yardımcısı Yılmaz Kösem, Makine ve Tasarım Teknolojisi Alan Şefi Hamza Giriş, Elektrik Elektronik Teknolojisi Alan Şefi Sabahattin Poyraz ve Elektrik Elektronik Teknolojisi Alan Öğretmeni Özenç Gür katıldı.
     Salihli Borsa İstanbul MTAL Okul Müdürü Hakan Esmerkaş,  okulun eğitim imkanları ve atölyeler hakkında İzmir heyetine detaylı bilgi sundu. Ziyarete Salihli’deki okulun Müdür Yardımcıları İlker Zeybekler ile Hacer Atsız, Salihli Kaymakamlığı Proje Ofisi görevli öğretmeni Yavuz Erdem, Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı öğretmeni Süleyman Uykan, Bilişim Teknolojileri Laboratuvar Şefi Oğuzcan Özüilerigiden, Metal Teknolojisi Alan Şefi Ali Özdemir, Makine ve Tasarım Teknolojisi Alan Şefi Zafer Dikmener, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alan Şefi Dinçer Berber, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Özden Özmen ve Nizam Tosun katıldı.

     İki kardeş okulun buluşmasında Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Günay Topkaya ve Taner Kalay da iştirak etti.
     Her iki okulun yetkilileri, Makine ve Tasarım Teknolojisi alanı ile Metal Teknolojisi alanlarında yapılacak revizeler ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.
     Elektrik Elektronik Teknolojileri alanında yer alan Nedim Uysal Ardışıl Sistemler Atölyesi’nde yapılan toplantıda ise iki kardeş okulun el ele vererek modern teknoloji ve bilimin ışığında alanına hakim öğrencilerin yetiştirilmesi ilkesi pekiştirildi.
     Mobilya ve İç Mekan Tasarımı alanında da kısa bir ziyaret gerçekleştiren İzmirli heyet, son olarak ulusal basında da yer alan ve 68 oyunla Türkçeyi öğrencilere oyunlarla öğreten Türkçe atölyesini gezerek bu konuda emek harcayan öğretmenleri kutladı.


+ Benzer Haberler
» Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu düşürdü
» Çevresel iyileştirme faaliyetleri yetkilendirildi
» Faizsiz Bankacılık İlke ve Standartlarına Uyuma İlişkin Tebliğde değişiklik
» Sancaktepe Belediyesi kara yolu işleri yaptırılacak
» Identify Ar-Ge ekibini Antalya’da büyütüyor
» ARC Awards’ın ‘Onur ödülü’ Aksa Doğalgaz’ın
» Kızılay Karşıyaka Şubesi 1500 kişiye aşure dağıttı
» Aliağa Belediye Başkanlığı tesisleri yap-işlet-devret modeliyle kiraya verecek
» Sıfır karbon ayak izi ile sürdürülebilir taşımacılık
» Halkbank’tan 4,6 milyar TL net kâr


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 13.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni