• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzmir, geri dönüşüm teknolojileri tanıtımında öncü oldu

21 Mayıs 2022 Cumartesi 14:00
12
14
16
18

İzmir, geri dönüşüm teknolojileri tanıtımında öncü oldu


           HABER MERKEZİ      
     Türkiye’de geri dönüşüm alanında yerel yönetimler ve özel sektörü buluşturan We-Cycle Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarı ilk kez düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve EFOR Fuarcılık işbirliğiyle  düzenlenen fuarda, belediyenin çevre ve teknolojilerine yönelik projeleri sergilendi. Fuara 28 ülke ve 41 ilden ziyaretçiyi katılım gösterdi.

“GERİ DÖNÜŞÜM ÜRÜNLERİNİN İHRAÇ KAPISI OLMASINI İSİTİYORUZ”
     Doğayla uyumlu bir metropol olabilmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin pek çok çalışma yürüttüğünün altını çizen İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, “İZFAŞ olarak Efor Fuarcılık ile birlikte İzmir’e yeni bir fuar kazandırdık. İzmir, geri dönüşüm konusunu ilke edinen bir şehir. Bu fuar Türkiye’de yerel yönetimler ile geri dönüşüm ve çevre konusundaki özel firmaları buluşturan ilk firma olma niteliğini taşıyor. Fuarımız ile birlikte yerel yönetim, kamu ve özel sektör iş birliği sonuçları fuarımızdan çıksın istiyoruz. Aynı zamanda Türkiye’de geri dönüşüm alanındaki ürünlerin ve teknolojik çözümlerin yurt dışına bir ihraç kapısı olmasını da arzu ediyoruz.

     Fuarlarımızın başarısı da konu edindiğimiz sektörler arasında sağladığımız iş birlikleri ve iletişim ile ölçülüyor. Artık Türkiye teknolojileri üretip ihraç eden bir ülke haline geldi. WeCycle, İzmir’in geri dönüşüm ve atık bertarafı konusundaki çalışmalarının vitrine çıktığı bir fuar oldu. Özel sektör sayesinde yeni teknolojileri de bizim kamu kurumlarımız görmüş oluyor ve böylece yeni iş birlikleri oluşuyor. Burada atıkların kaynağında ayrıştırılması en önemli konu. Bunu yapabilirsek aslında çöpü bir kaynak olarak kullanabilmek mümkün” dedi.

“FUAR, EKONOMİNİN GELİŞMESİ İÇİN BİR ÇIKIŞ NOKTASI OLDU”
     Fuarı beklenenin üstünde bir başarıyla kapatmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, “İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İZFAŞ ile ortak yürüttüğümüz bu projede  sektörün önde gelen geri dönüşüm, yenilenebilir enerji, atık su, kirlilik kontrol firmaları gibi birçok şirket fuarımızda yer aldı. Atık yönetimi, sıfır atık projeleri, geri dönüşüm teknolojileri, çevreye duyarlı ürün ve uygulamaları bu fuarda sergilendi.

     Bu bir başlangıçtı ve beklenenin çok üstünde bir başarı oldu. Verimli işbirliğimiz için emeği geçen herkesi ayrı ayrı kutluyorum. Ortak çabalarımız bizi doğal bir iş zaferine götürdü. Çevre bilinci ve sorumluluğuyla gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonumuz ekonominin gelişmesi için de bir çıkış noktası oldu. Bu alandaki paydaşlarımız tek çatı altında buluşturduğumuz için son derece memnunlar. Firma geri dönüşlerinde edindiğimiz bilgiler sektörün ve İzmir’in böyle bir organizasyona ihtiyacı olduğunu ve yeni iş birliklerine güçlü bir zemin oluşturacağı yönündeydi” dedi.


+ Benzer Haberler
» Kruvaziyerin yarısını Kuşadası ağırladı
» Lisanssız elektrik üretim yatırımcısı, oyun içinde kural değişikliği yaşıyor
» Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği yayımlandı
» Yıllık toplam ciro %129,8 arttı
» Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında düzenleme yapıldı
» Perakende satışın yıllık hacmi arttı
» Tarım Kredi’den temel tüketim ürünlerinde indirim
» Sanayi üretiminde yıllık artış yüzde 8,5
» Sabancı Holding’den ilk 6 ayda 6,4 milyar TL kombine yatırım
» “Küçükbaş hayvan sayısında artış var”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 13.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni