• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Gücümüzün farkındayız, artık susmayacağız”

18 Haziran 2022 Cumartesi 10:00
12
14
16
18

İzmirli kadın STK başkanları:

Gücümüzün farkındayız,
artık susmayacağız


           HABER MERKEZİ      
     İzmir Kadın Kuruluşları Birliği’nin (İKKB) 20. yılında, bugüne kadar emek veren başkanlara plaket sunuldu. Kadın Başkanlar, “Kadınlar gücünü gösterecek, artık susmayacak” dediler.
     İKKB’nin geçmiş dönem başkanlarına plaket sunumu dolayısıyla düzenlenen törende konuşan kadın başkanlar, kadına güç veren her türlü çalışmada Türkiye’ye örnek olduklarını belirterek, “Kadınların toplumsal hayatta ve siyasette daha fazla yer almasını adeta oya gibi işleyerek bugünlere geldik. Toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik yasaların çıkmasında öncü olduk” dediler.
     Geçmiş dönem İKKB başkanları Yıldız Berger, Engin Demir, Sema Övgün, Emel Denizaslanı, Tülin Kesiktaş ve görevini yeni başkan Gülsen Çetiner Özkan’a bırakacak olan mevcut başkan Huriye Serter ile İKKB’yi oluşturan 42 derneğin temsilcisinin katıldığı 20.yıl kutlamasında, Türkiye’nin çok zor bir süreçten geçtiği, bu süreci atlatmada kadınlara büyük görev düştüğü belirtildi.

“KADIN SUSARSA TOPLUM YOK OLUR”
     “Bir ülkede kadın susarsa, o toplum da yok olur” diyen kadın başkanlar, özetle şu görüşleri dile getirdiler: “Kadın cinayetlerine, şiddete izin mi vereceğiz. Kadının gülmesine, evlenmesine, kaç çocuk doğurmasına müdahaleye duyarsız mı kalacağız. Biz susarsak bu tür uygulama ve hak ihlallerinin devamının geleceğini biliyoruz. Haklarımızı savaşarak aldık. Artık ipleri elimize almanın, ayağa kalkmanın zamanı geldi. Kadınlar susarsa her şey bitti demektir. Kadınlar konuştuğu zaman değil, sustuğu zaman korksunlar. Kadınların susturulması zafer değil, ülkelerin kaybedişidir. Kadınız biz gücümüzle dünyayı değiştiririz.”
 
“GÜCÜMÜZÜN FARKINDA OLALIM”
     İKKB’nin üç yıl başkanlığını sürdüren Huriye Serter, geçmiş dönem başkanlarına hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Bütün başkanlarımız çıtayı daha da yükselterek çalışmalarını sürdürdü. Her bir başkan etkili projelerle ses getiren çalışmalara imza attı. Deprem, yangın, sel ve covit 19 gibi salgın ve doğal afetlerin yaşandığı zor bir süreçte görev yapmamıza rağmen, etkinlik ve proje bazında hizmetlerimizi devam ettirdik. Biz kadınlar her türlü zorluğun üstesinden gelebiliriz. Yeter ki gücümüzün farkında olalım” diye konuştu.

“KADIN POLİTİKALARINA YÖN VERECEĞİZ”
     Görevi Eylül ayında devralacak Gülsen Çetiner Özkan’da uygulanan projelerin devam ettirileceğini belirterek,”İKKB, birikimi ve deneyimiyle kadın politikalarına yön verecek kapasite ve dinamizme sahiptir. Şiddeti önlemek için etkili projeler uygulayacağız. Kadınları korumak amacıyla çıkarılan 6284 sayılı yasanın uygulanması için çaba göstereceğiz. Çeşitli konularda sanat yoluyla farkındalık sağlayacağız.”dedi.


+ Benzer Haberler
» Enflasyon yıllık yüzde 79 arttı
» “90,6 milyar TL vergiden feragat edildi”
» Memur ve emekli maaşı zam oranları belli oldu
» Cep telefonunda 76 milyar dakika konuştuk
» Türk müteahhitlerden 4.6 milyar $’lık imza
» Çinli üç havayolu şirketinden Airbus’a rekor uçak siparişi
» Kalkınma Ajansı’ndan 5 milyon TL faizsiz kredi
» Dünya arıcıları Türkiye’de buluşacak
» Çikolata ve şekerleme pazarında bayram bereketi
» Dolar arttıkça Bitcoin düşüyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 05.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni