• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Engellerini Narlıdere’de yendi

13 Mayıs 2022 Cuma 12:00
12
14
16
18

Engellerini Narlıdere’de yendi


           HABER MERKEZİ      
     İzmir’de yaşayan fiziksel ve görme engelli Ercan Bulut, yoga yaparak engellerini aştı. Ters doğum ile dünyaya gelen 45 yaşındaki Bulut, 2017 yılında yoga eğitmenliği ve yaşam koçu eğitimlerini aldı. Narlıdere Belediyesi ‘nde Yoga Eğitmeni olarak görev yapan Bulut, otizmli çocuk ve yetişkinlere yoga ve yaşam koçluğu eğitimleri veriyor. Bulut, “Bütün engellerimi yoga ve yaşam koçluğu eğitimi sayesinde aştım. Aynı kaderi paylaştığım insanlara umut ışığı olmak istiyorum. Narlıdere Belediyesi, bana güvendi. Ben de şimdi bu deneyimlerimi kursiyerlere aktarıyorum” dedi.

     İzmirli 45 yaşındaki Ercan Bulut, engellerini Narlıdere’de yeniyor. Ters doğum nedeniyle Ercan Bulut, fiziksel engelli olarak dünyaya geldi. Gözlerindeki titreme hastalığı olarak bilinen nistokus hastası olan Bulut, yıllarca gözlerindeki yüzde 82 görme kaybı ile yaşadı. 4 yaşına kadar yeterli beslenemediği için kas geriliği, fiziksel duruş ve denge bozukluğu ile mücadele eden Bulut, hem fiziksel hem de görme engeli nedeniyle eğitimine ilkokuldan sonra devam edemedi.

     Azmiyle tüm engellere kafa tutan Bulut, kendi kendine kişisel eğitimini tamamladı. Yaklaşık 18 yıl boyunca Türkiye’nin en büyük firmalarından birisinde çalışan Bulut’un hayatı 2017 yılında yoga ile tanışmasıyla değişti. Yoga yapmaya başlayan Ercan Bulut, hem fiziki hem de ruhsal olarak ciddi değişim yaşadı. Bulut, ilk olarak 10 yıl boyunca anksiyete bozukluğu nedeniyle kullandığı antidepresan ilaçlarından kurtuldu. Ardından duruş bozukluğunu ve kas hastalıklarını da yenmeyi başaran Bulut’un hayatındaki en önemli gelişmelerden birisi ise göz yogasıyla tanışması oldu. Yüzde 82 olan görme engeli bu sayede yüzde 50’ye kadar geriledi.

KURS VERİYOR
     Yoganın mucizesi ile hayata bağlanan Bulut, ‘Ben başarabildiysem herkes başarabilir’ diyerek yoga eğitmeni olmaya karar verdi. Hem yoga eğitmenliği hem de yaşam koçu eğitimi alan Bulut, kendi durumundaki insanlara yardım edebilmek için Narlıdere Belediyesi’nde kurs vermeye başladı. 2021 yılının Aralık ayından bu yana Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) otizmli çocuk ve yetişkinlere yoga ve yaşam koçluğu eğitimi vermeye başladı.

     Kendi deneyimlerini kursiyerlere aktardığını belirten Ercan Bulut, “Bütün engellerimi yoga ve yaşam koçluğu eğitimi sayesinde aştım. Bütün amacım benim durumumda olan bireylere umut ışığı olabilmek. Onlar azimli olduktan sonra her şey mümkün. Engelli bireylerin daha fazla hayatın içerisinde olmasını sağlamak istiyorum. İnsan istediği zaman her şeyi başarabilir. Ben göz yogası ile gözlerimin bozukluk derecesini düşürdüm. Duruş bozukluklarım ve kas kayıplarımı yoga sayesinde aştım. Çalışmalarım sürüyor. Umarım birilerine ilham olurum” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» İzmir Çok Sesli Korolar Festivali’nde müzik şöleni
» Karşıyaka çiçek açıyor
» Gaziemir AKM yepyeni yüzüyle hizmette
» EGM delil torbası bez çuval satın alacak
» Ovakent’te bahar sevinci türkülerle yaşandı
» Vak’a sayısı 1.000’e doğru gerilemeye devam ediyor
» Vefat sayısı ilk kez 5’e indi
» “Sosyal güvenlik düzenlemelerinde esnaf unutulmamalı”
» “14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde, çiftçi hakkını alamadı”
» Yeniden değerlemenin detayları belirlendi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni