• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Delivers.AI ikinci yatırımını aldı, yurt dışında büyümeyi hedefliyor

25 Ocak 2022 Salı 12:00
12
14
16
18

Delivers.AI ikinci yatırımını aldı,
yurt dışında büyümeyi hedefliyor


           HABER MERKEZİ      
     Otonom teslimat robotları geliştiren yerli girişim Delivers.AI, 8,25 milyon Euro değerleme üzerinden ikinci yatırımı aldı. Yatırım turuna hiVC, İTK Ventures, Kalyon Ventures, Startershub ve Startupfon’un yanı sıra çok sayıda melek yatırımcı katıldı. Delivers.AI aldığı yatırım ile Batı Avrupa ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde büyümeyi hedefliyor.
     2020 yılının Temmuz ayında kurulan ve otonom teslimat robotlarıyla yemek ve market alışverişlerini temassız olarak son mil teslimatıyla gerçekleştiren yerli girişim Delivers.AI, ikinci yatırım turunu tamamladı. hiVC, İTK Ventures, Kalyon Ventures, Startershub ve Startupfon’un yanında melek yatırımcılar Emre Tok, Nuri Cem Erbak, Abdallah Abu-Sheikh ve Mehmet Emin Çiftçi’den 8,25 milyon Euro üzerinden 744,5 bin Euro yatırım alan Delivers.AI, aldığı yeni yatırımla teslimat robotlarının otonomluk seviyesini daha da artırıp,  Batı Avrupa ve Birleşik Arap Emirliklerindeki pazarını daha da büyütecek. Londra ofisinin ardından şubat ayında Dubai ofisini açmaya hazırlanan Delivers.AI, ülkenin en büyük bulut mutfak şirketiyle Dubai Silicon Oasis Kampüsü’nde otonom teslimatlara başlayacak. Delivers.AI’nin hedefi ilk etapta müşterilere 100 adet teslimat robotu kurmuş olmak.  

“YENİ NESİL DIŞ MEKÂN REKLAMCILIĞI İMKÂNI DA SUNUYORUZ”
     Delivers.AI’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su Ali Kutay Yaralı, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Otonom son kilometre teslimat talebi, Avrupa ve İngiltere’de büyümeye devam ediyor. Artık sadece çevrimiçi sipariş platformları değil, akıllı şehirler de otonom teslimat hizmetine büyük ilgi gösteriyor. Otonom teslimat; çevrimiçi sipariş platformlarının son kilometre lojistiklerini optimize etmesine ve teslimat maliyetlerini düşürmesine yardımcı olurken, akıllı şehirlerdeki insanların yaşamlarını iyileştirme konusunda büyük bir potansiyele sahip. Teslimat robotlarımızla beraber sadece müşterilerimize değil diğer kurumsal firmalara da yeni nesil dış mekân reklamcılığı imkânı vereceğiz.”

“YATIRIM YAPTIĞIMIZ GİRİŞİM SAYISI 10’A ULAŞTI”
     hiVC CEO’su Bora Şahinoğlu ise şöyle konuştu: “Türkiye ve globalde değer üreten girişimleri çok yakından takip ediyoruz. Erken aşama girişimlere fikir aşamasından çıkışına kadar destek sunmaya ve hızlı büyüme potansiyeline sahip teknoloji odaklı ekiplere yatırım yapıya devam ediyoruz. Bu kapsamda 2021 yılının Aralık ayında sayma sistemleri geliştiren V-count’a yaptığımız yatırımın ardından tam da hiVC olarak kuruluşumuzun 1. yılında otonom teslimat robotları geliştiren yerli girişim Delivers.AI’ye 10’uncu yatırımımızı yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 2022’de de girişimciler ile el ele kazanan iş modelleri oluşturmayı, girişimleri yatırım sürecine hazırlamayı ve yatırım sonrası gelişim süreçlerinde de aktif bir şekilde desteklemeyi sürdüreceğiz.”


+ Benzer Haberler
» Sürüler büyüyor umutlar artıyor
» Hedef; 18 uzak ülkeye 80 milyar $ ihracat
» Yatırım ve istihdam arttırıcı teşvikler açıklandı
» İstihdamı koru, 100 TL desteği al
» Otobüs firmalarına ’fahiş fiyatlı bilet’ denetimi
» Basın Ahlak Esasları yeniden düzenlendi
» Resmî ilânlar internet haber sitelerinde yayımlanacak
» Çin: ABD’nin ek gümrük vergilerini kaldırması tüm dünyaya yarar getirir
» TMO, 18 bin ton yağ ihalesi yaptı
» İhracatla üretim artmaya devam edecek


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 07.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni