• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

CHEP’ten ürün hasarı riski ve gizli maliyetlere çözüm

20 Haziran 2022 Pazartesi 13:00
12
14
16
18

CHEP’ten ürün hasarı riski ve gizli maliyetlere çözüm


           HABER MERKEZİ      
     Nakliye sırasında karton kutudan kaynaklı oluşan hasar veya kalite kaybı maliyetleri, kârlılık üzerinde ciddi olumsuz etkilere sebep oluyor. Konteyner havuzlama sistemi ile otomotiv tedarik zincirine esneklik kazandıran CHEP,  hem lojistik avantajlar sağlıyor hem de firmaları ambalaj yönetiminden kaynaklı ekstra maliyetlerden kurtarıyor.
     Uzmanlara göre; Türkiye’nin plastik, karton, cam, tekstil, alüminyum gibi malzemelerde 12-13 milyon tonlara gelen bir atık kapasitesi bulunuyor. Türkiye’de yılda 65 bin ton kullanılmış karton ambalaj çöpe gidiyor. Ambalaj atıkları, yaygın ve tek kullanımlık olması nedeniyle son yılların en büyük sorunlarından biri haline geliyor. Dünya çapındaki kötü atık yönetim sistemleri ve tüketici atıkları nedeniyle, çöplüklere gönderilen ambalajların çoğu doğal ortama zarar veriyor.

     Tedarik zincirinde kullanılan ikincil ve üçüncül ambalajlar da büyüyen bir sorun olarak önümüze çıkıyor; tek kullanımlık karton kutulardan plastik ambalajlara kadar, tümü dünyanın çevresel sorunlarına önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeliyle öne çıkan CHEP, otomotiv üretici ve tedarikçilerinin çevresel, operasyonel ve ekonomik olarak sürdürülebilir bir tedarik zinciri kapsamında iş süreçlerini yürütmelerine yardımcı oluyor. CHEP, global tecrübesi ve otomotiv endüstrisindeki deneyimiyle risk ve israfı azaltırken uzun vadede başarısız olan karton kutu sorununa da çözüm sunuyor.

CHEP, GİZLİ MALİYETLERDEN KURTARIYOR
     Otomotiv sektöründe yaşanan atık sorununa ilişkin “Azaltma, herkesin atabileceği ilk adımdır” diye belirten CHEP Otomotiv Avrupa Bölgesi Kilit Müşteriler Lideri Engin Gökgöz konuşmasına: “Atıkları kaynağında önlemek veya atıkları oluşmadan önce ortadan kaldırmak, bir sistemin çevre üzerindeki etkisini en aza indirmenin en etkili yoludur. Birçok şirket, ürünlerinin taşındığı ambalaj miktarı konusunda endişeli ve ‘fazla ambalajlı’ olduğunu düşündükleri ürünlerden kaçınıyor. Bu noktada güçlü global ağımız ile otomotiv sektörü tedarik zincirine özel çözümler sunuyoruz.

     Benimsediğimiz küresel tedarik zinciri modelimizle müşterilerimizi, karton kutuları tedarik etmek, depolamak ve geri dönüştürmek için zaman ve kaynak harcama zorunluluğundan kurtarıyoruz. Kullanım öncesi bakımı ve onarımı yapılan plastik kasa ve konteynerler, karton kutulara göre çok daha sağlam malzemelerden üretiliyor. Dolayısıyla CHEP ağının bir parçası olmak aynı anda herkes için daha az israf anlamına geliyor. Yüksek maliyetli ve kritik öneme sahip parçaların taşınmasındaki riski ve verimsizliği ortadan kaldırıyoruz” şeklinde devam etti.


+ Benzer Haberler
» Piyasaların gözü yeni asgari ücrette
» Nureddin Nebati: Ek vergi getirmeyeceğiz
» Bankalar net karını 1 yılda 4,75 kat artırdı
» Deniz ticaretindeki canlılık umut veriyor
» Denizcilik sektörünün nabzı İstanbul’da tutulacak
» “İstihdamsız büyüme gelir dağılımını bozuyor”
» Eczacılar kademeli eylem planı uygulayacak
» Elektronik ticaret düzenlemesi TBMM’de
» 2021’de 1 milyon 64 bin otomobil üretildi
» Uşaklı ihracatçılar atıkları ekonomiye kazandırıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 30.06.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni