• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Çeşme’de 19 Mayıs coşkusu

20 Mayıs 2022 Cuma 11:00
12
14
16
18

Çeşme’de 19 Mayıs coşkusu


           HABER MERKEZİ      
     19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Çeşme’de büyük bir coşkuyla kutlandı. Yol Project’in sahne aldığı gençlik konserinde konuşan Oran, “Bizim yolumuz umut, bizim yönümüz aydınlık. Biz Mustafa Kemal’in çocuklarıyız. Özgür yarınları sevgiyle, hep birlikte kucaklayacağız” dedi.
     19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. Yıldönümü dolayısıyla Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından kutlama programı Çeşme Amfi Tiyatro’da öğrencilerin dans ve şiir gösterileri ile devam etti.
     16 Eylül Mahallesi’nden başlayarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam eden Fener Alayı yürüyüşüne Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran’ın yanı sıra binlerce vatandaş ellerinde Türk Bayrakları ve meşaleler ile katıldı.

YOL PROJECT SAHNE ALDI
     Çeşme Belediyesi tarafından 19 Mayıs kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda “Yol Project Gençlik Konseri” gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gösterilen konserde Çeşmeli gençler Mustafa Kemal Atatürk’e ithafen hep bir ağızdan “Kimseyi görmedim ben senden daha güzel” şarkısını söyledi.

“BİZ MUSTAFA KEMAL’İN ÇOCUKLARIYIZ”
     Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yapan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran; “Gözlerinizde ışık, yüreklerinizde gümbür gümbür enerji, hepiniz, 103 yıl önce bağımsızlık aşkıyla Samsun’da atılan ilk adımın coşkusunu bugün buraya Çeşme Cumhuriyet Meydanı’na taşıdınız. Bu dik duruş karşısında diz çökmeyecek hiçbir güç yoktur. Bu beraberliğimiz, bu güçlü duruş karşısında hiçbir karanlık varolamaz. Bizim yolumuz umut, bizim yönümüz aydınlık. Biz Mustafa Kemal’in çocuklarıyız. Özgür yarınları sevgiyle, hep birlikte kucaklayacağız” dedi.

“CUMHURİYETİMİZİ SONUNA KADAR YAŞATACAĞIZ”
     Oran, “Sevgili gençler, bizler; Kazma kürekle, kağnılarla vatanını savunmuş, yokluklar içinde emperyalizme diz çöktürmüş bir neslin torunlarıyız. Bize armağan edilen Cumhuriyetin imkanlarıyla büyüdük, okuduk, ürettik, aile kurduk. Şartlar ne olursa olsun; hayallerimizden, umutlarınızdan asla vazgeçmemeyi Mustafa Kemal Atatürk’ten öğrendik. Şimdi! Bayrağı bizden sonrakilere teslim edene kadar, tüm varlığımızla, hiçbir zorluğa boyun eğmeden çalışmak, cumhuriyetimizi Mustafa Kemal’in gösterdiği hedefe taşımak bizim tek görevimizdir” diye konuştu.
     “Biz cumhuriyetle büyüdük. Cumhuriyet de bizimle büyüyecek” diyen Oran, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
     “Eğitimde, bilimde, sanatta, sporda, tarlada, fabrikada, sokakta… Attığımız her adımda bu azim ve inançla çalışacağız. Cumhuriyetimizi muhafaza ve müdafa edeceğiz.
     Atamızın açtığı yolda yürüyecek, devrimlere sahip çıkacak, Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatacağız.19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramımız kutlu olsun!”


+ Benzer Haberler
» Kruvaziyerin yarısını Kuşadası ağırladı
» Lisanssız elektrik üretim yatırımcısı, oyun içinde kural değişikliği yaşıyor
» Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği yayımlandı
» Yıllık toplam ciro %129,8 arttı
» Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında düzenleme yapıldı
» Perakende satışın yıllık hacmi arttı
» Tarım Kredi’den temel tüketim ürünlerinde indirim
» Sanayi üretiminde yıllık artış yüzde 8,5
» Sabancı Holding’den ilk 6 ayda 6,4 milyar TL kombine yatırım
» “Küçükbaş hayvan sayısında artış var”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 13.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni