• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Batur’dan iyiliğe davet; “Askıda Kurban” kampanyamıza katılın

06 Temmuz 2022 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

Batur’dan iyiliğe davet;
“Askıda Kurban” kampanyamıza katılın


           HABER MERKEZİ      
     Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, iki yıldır başarıyla yürüttükleri “Askıda Kurban” kampanyasına katılım için Konaklı hemşehrilerine seslendi. Kurban Bayramı’nın dayanışmanın, paylaşmanın bayramı olduğunu ifade eden Başkan Batur, “Bu yıl daha çok insanın buna ihtiyacı olacak, gelin siz de bu iyiliğe ortak olun” dedi.
     Konak Belediyesi’nin pandemi döneminde başlattığı, hayırseverlerin kurban eti bağışını ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştıran “Askıda Kurban” kampanyası, gelenek olduğu üzere bu yıl da gerçekleştirilecek. Dayanışmanın en güzel örneklerinden biri haline gelen “Askıda Kurban” kampanyasının ilk yılında 2, ikinci yılında ise yaklaşık 3 Ton kurban eti dar gelirli vatandaşın sofrasında yer bulmuştu. Her yıl katlanarak artan dayanışmanın bu yıl da devam edeceğini aktaran Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konaklı hemşehrilerine seslenerek, kampanyaya destek olmalarını istedi.  

GERÇEK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRIYORUZ
     Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, üçüncü yılına giren kampanyaya geçtiğimiz yıllarda destek olan tüm hayırseverlere teşekkürlerini iletti. Bağışların her yıl artarak büyüdüğünü ve Konak’ta daha çok ailenin bayramda sofrasına katkı sağlanarak iyiliğin, yardımseverliğin ve dayanışmanın en güzel örneğinin yaşandığını ifade eden Başkan Batur,” Biz geçen sene de ‘Askıda Kurban’ kampanyası başlatmıştık. Bu yıl da ‘Askıda Kurban’ kampanyasını yineliyoruz. Bu yıl daha çok insanın buna ihtiyacı olacak diye düşünüyorum. Buradan Konak’taki hayırseverlere seslenmek istiyorum. Kestiğiniz kurbanlardan ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için bir problem yaşıyorsanız, doğru yere gitmesini istiyorsanız Konak Belediyesi’ni arayın. Konak Belediyesi’nin bu isteğinizi yerine getirecek bir kamu kurumu olduğunu bilin. Konak Belediyesi’ni arayın, biz evlerden alıyoruz, soğuk hava deposuna götürüyoruz etleri ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Geçen sene 3 Ton civarında ihtiyaç sahiplerine et dağıtma imkanı bulduk” diye konuştu.

UMUDUNUZU KAYBETMEYİN
     Konaklı hemşehrilerinin ve tüm İzmirli hemehrilerinin şimdiden bayramını kutlayan Başkan Batur, Kurban Bayramının sağlık, huzur ve esenlik içinde geçmesi dileğinde bulundu. Başkan Batur, sözlerini “İnsanlar çok umutsuz bir durumda, umutlarını kaybetmesinler, her şey çok güzel olacak” diyerek noktaladı.

BAYRAM SOFRALARINDA ET OLSUN
     Kampanya kapsamında hayırseverlerin bağışladığı kurban etleri, Konak Belediyesi personeli tarafından teslim alınarak belediyenin aşevine getiriliyor. Burada, uygun şeklide kesilip pay edilen etler, 1,5 kilogramlık paketler halinde dağıtıma hazırlanıyor. Kurban etleri Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından daha önce tespit edilen ihtiyaçlı ailelerin evlerine özenle ulaştırılıyor. Askıda Kurban ile hem hayırseverlerin bağışları doğru yere ulaşıyor hem de ihtiyaç sahibi ailelerin sofraları kurbanda etsiz kalmıyor.

KAMPANYAYA KATILIM ÇOK KOLAY
     Konak Belediyesi’nin Askıda Kurban kampanyasına destek olarak, kurban eti bağışlamak isteyen hayırsever vatandaşlar, 0 541 559 27 18 No’lu telefondan ya da 0 533 071 55 65 No’lu Whatsapp hattından başvuru yapabilecek. Kurban eti belirlenen adrese iletildiğinde bağışı yapan hayırsevere, teslimatın tamamlandığına dair mesaj ile bilgilendirilecek.


+ Benzer Haberler
» Tarım zehirlerinde rekor artış
» Elleçlenen yük miktarı 7 ayda 319.6 milyon tonu aştı
» Arsa değerleri bir yılda %78 arttı
» Su ve Kanalizasyon Hizmetlerinde Uyulacak Esaslarda değişiklik yapıldı
» Varlık Barışı işleyişine dair tebliğ yürürlükte
» Bakan Nebati: IMF’den borç alınmadı
» Aktif elektrik enerjisi toptan satış tarifesinde yeni rakamlar yayımlandı
» İhracat İklimi Endeksi’nde iyileşme sona erdi
» Aylık en yüksek reel getiri DİBS’de oldu
» RK’dan Nuh’un Ankara’ya soruşturma


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 10.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni