• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Başkan Soyer Halk TV Ege Bölge Temsilciliği’nin açılışına katıldı

13 Mayıs 2022 Cuma 12:00
12
14
16
18

Başkan Soyer Halk TV Ege Bölge Temsilciliği’nin açılışına katıldı


           HABER MERKEZİ      
     İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Halk TV Ege Bölge Temsilciliği’nin açılışına katıldı. Başkan Soyer, “İzmir, nasıl ki gelecek güzel günler için Türkiye’nin lokomotifi olacaksa, inanıyorum ki İzmir ofisi de Halk TV’nin lokomotifi olacak” dedi.
     İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Halk TV’nin Ege Bölge Temsilciliği’nin açılışına katıldı. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yapılan açılışta konuşan Başkan Tunç Soyer, bilgi kirliliğinin, güdümlü haberlerle algı yönetiminin zirveye çıktığı günlerde ilkeli ve dürüst gazeteciliğin önemine vurgu yaptı. Soyer, “Halk TV, İzmir’e hoş geldin! Hepimizin zaten çok iyi bildiği bir gerçek var…

     Halk TV İzmir’e, İzmir Halk TV’ye çok yakışacak. Bu gerçek, işte bu eşsiz akşamda ete kemiğe büründü. Geleceğe dair umudumuz daha da büyüdü. Yaşadığımız sürecin adını doğru koymak gerek. Bu bir mücadele ve bu mücadelede elini taşın altına koyan herkes birbirine destek olmak zorunda. Doğruyu savunan gazetecilerin, medya emekçilerinin, ilkeli ve dürüst gazetecilerin geleceğimiz için hayati bir görev üstlendiklerinin farkındayız. Bu yüzden biz hiç tereddütsüz daima onların yanında saf tutuyoruz. Bunu fikirsel tercihle değil, doğruya, hakka ve adalete susamışlığımız nedeniyle yapıyoruz. Göreceksiniz, İzmir şehri işte bu nedenle Halk TV’yi sonuna kadar bağrına basacak” dedi.

“BİZ HALK TV’Yİ TANIYORUZ”
     Hakkıyla yapılan gazeteciliğe ihtiyaç olduğunu söyleyen Soyer, “Gerçek gazeteciler; tüm bu gerçekleri gündeme taşımak, sorumluları ortaya çıkarmak ve elbette çözüm yollarını konuşmak, konuşturmak gibi ulvi bir vazife üstleniyor. Doğruları ifade etmenin neredeyse ‘suç’ sayıldığı, doğru söyleyenlerin, iktidar yanlısı koro tarafından adeta linç edildiği, itibarsızlaştırıldığı, hukukun, sağduyunun, aklın, uzlaşının rafa kaldırıldığı bu karanlık günlerden çıkma yolunda; işlerini hakkıyla yapan habercilere, ekmek gibi, su gibi ihtiyacımız var. Biz Halk TV’yi tanıyoruz. Basın özgürlüğünün can çekiştiği, halkın gerçek haber alma hakkına engel olunduğu, merkez medyanın, haklıdan değil, güçlüden yana olduğu bu dönemde üstlendiği rolün kıymetini de çok iyi biliyoruz.

     Bu ülkenin emekçileriyle, öğrencileriyle, emeklileriyle, ezilenleriyle omuz omuza duran Halk TV, bugün itibariyle artık İzmirlilerle de yan yana. İzmir, nasıl ki gelecek güzel günler için Türkiye’nin lokomotifi olacaksa, inanıyorum ki İzmir ofisi de Halk TV’nin lokomotifi olacak” diye konuştu.
     Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel da şu ifadeleri kullandı: “Her türlü engellemeye, zorluğa baskıya hukuk dışı uygulama ve yaptırıma rağmen toplumun halkın doğru gerçek ve tarafsız haber alması konusunda önemli bir misyonu yerine getiren, Türkiye’de önemli bir boşluğu dolduran halk TV ailesinin Ege bürosunun açılışı gerçekten mutluluk verici. Hayırlı olsun.”

MAHİROĞLU: “EGE’NİN SESİ, TÜRKİYE’NİN VİCDANI OLACAĞIZ”
     Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu ise, “Türkiye’nin zorlu geçen günlerinde bizlere çok görev düşecek. Biz bugünleri de atlatacağız. Dayanışma içinde, birlikte yol yürümemiz gerekiyor. Son yarış kendi şahsi yarışımız değil Cumhuriyet’in yarışı. Ya bu son yarışta Cumhuriyet varlığını sürdürecek ya da yok olacağız. Biz bu bilinçle yayın yapıyoruz. İyi niyetimizden ve samimiyetimizden şüphe duyulmasın. Ege’de olmamız çok anlamlıydı. Ege’nin sesi, Türkiye’nin vicdanı olacağız” dedi.


+ Benzer Haberler
» 20 ve 21 Mayıs COVID rakamları aynı gün açıklandı
» COVID rakamları bir gün geç açıklandı. 20 Mayısta 1.017 yeni vak’a belirlendi
» Palandöken: Mobilya ve beyaz eşyada taksit sayısı artırılmalı
» Cari açığın kapanmasına hazır giyimciden 21 milyar $ katkı
» Tarımsal sulama yapılarının finansman maliyetleri düzenlendi
» Yüreğir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı araç kiralama hizmeti alacak
» İzmir, geri dönüşüm teknolojileri tanıtımında öncü oldu
» Benzine 1,02 TL indirim
» Gelecek nesiller için canlı çeşitliliği bize emanet
» Didim, gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni