• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Başkan İduğ: Uğur Mumcu’yu unutmayacağız, unutturmayacağız

25 Ocak 2022 Salı 11:00
12
14
16
18

Başkan İduğ: Uğur Mumcu’yu unutmayacağız, unutturmayacağız


           HABER MERKEZİ      
     24 Ocak 1993’te haince katledilen Uğur Mumcu, Bornova Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte anıldı. Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki anma gecesine vatandaşlar büyük ilgi gösterirken Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Uğur Mumcu’yu unutmadık, unutturmayacağız. Bizden sonra da hafızalardan silinmeyecek” dedi.
     Araştırmacı Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 29’uncu yılında Uğur Mumcu Kültür Merkezi Sevda Şener Sahnesi’nde düzenlenen etkinlikle anıldı. “Uğur Mumcu’yu Şiirlerle Şarkılarla Anıyoruz” etkinliğine Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’un yanı sıra CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın ve İYİ Parti Bornova İlçe Başkanı Mustafa Tabak ile İzmir Barosu adına Avukat Elçin Kılınçer Ot da katıldı.

ŞİİR VE ŞARKILARLA ANILDI
     Gecede, Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yönetmeni Hakan Taner Yıldırım, Uğur Mumcu’nun savunduğu değerleri anlatan “Sesleniş” şiirini seslendirdi. Yıldırım’a piyanoda Sedat Utku Gücoğlu eşlik etti. Şiir dinletisinin ardından başlayan İzmir Barosu Türk Halk Müziği Korosu konseri ilgiyle izlendi. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, konserin ardından Koro Şefi Turabi Değerli ve İzmir Barosu’nu temsilen anma etkinliğine katılan Elçin Kılınçer Ot’a çiçek vererek teşekkür etti.

HAFIZALARDAN SİLİNMEYECEK
     Gecede bir konuşma yapan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, hain suikastın üzerinden 29 yıl geçtiğini hatırlatarak, “Uğur Mumcu’yu unutmadık unutturmayacağız. Bizden sonra da hafızalardan silinmeyecek” dedi. Uğur Mumcu’nun bugün Türkiye’de yaşanan bütün olayları 30-35 yıl önce öngördüğünü ve yazdığını ifade eden Başkan İduğ, “Mustafa Kemal Atatürk’ün 90-95 yıl önce Türkiye’nin bugünüyle ilgili öngörüleri, 30-35 yıl önce Uğur Mumcu tarafından da öngörülmüş. Bu ne büyük bir öngörüdür. Bizlere düşen görev bundan sonra hep beraber daha güçlü olmak için, ülkemizi ileriye taşımak için bir araya gelmek. Uğur Mumcu’yu unutmadık unutturmayacağız” dedi.

ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ
     “Uğur Mumcu bize büyük bir görev verdi” diyen CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, “Uğur Mumcu diyor ki yalanın, hırsızlın, haksızlığın, adaletsizliğin üstüne korkmadan cesaretle gitmek gerekiyor ve susmamak gerekiyor. Bize büyük bir görev düşüyor. Gerçekten zor bir dönemden geçiyoruz. Ekonomik anlamda, eğitimde, sağlıkta, dış politikada hemen hemen her alanda karanlık bir dönemden geçiyoruz. Biz bu dönem susmayacağız, cesaretle korkmadan, omuz omuza yılmadan gerçekleri söyleyeceğiz” dedi.
 
MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

     İzmir Barosu’nu temsilen bir konuşma yapan Elçin Kılınçer Ot da şunları söyledi: “Değerli meslektaşımız Uğur Mumcu’yu katledilişinin 29’uncu yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyorum. İzmir Barosu olarak ülkede yaşanan tüm olumsuz koşullara rağmen, umutla demokrasi insan hakları ve özgürlükler için mücadelemizi her zaman sürdüreceğiz.”


+ Benzer Haberler
» Vak’a sayısı yükseldi, 4 kişi vefat etti
» İşsizlik ilk çeyrekte yüzde 11,4
» Bütçe açığı nisanda 50,2 milyar TL
» Martta cari açık 5 milyar 554 milyon $
» Piyasalarda zam dalgası!
» Martta, ihracat birim değer endeksi %10,7 arttı
» Yıllık ücretli çalışan sayısı yüzde 6,5 arttı
» Dolar yükselişe devam ediyor
» ‘11’inci Yerel Tohum Takas Şenliği’ için geri sayım başladı
» Pasta ve çikolata ustaları İzmir’de buluşacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 17.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni