• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Bahçe mobilyalarında 2022 trendleri

11 Mayıs 2022 Çarşamba 08:00
12
14
16
18

Bahçe mobilyalarında 2022 trendleri


           HABER MERKEZİ      
     Bahçe, balkon, teras gibi açık hava alanlarında geçirilen süre giderek artarken evin bir odasına dönüşen bu alanlarda şıklık hiç olmadığı kadar önem kazanıyor. Doğanın enerjisinden daha fazla yararlanmak, kışın rehavetini üzerinden atmak ve yazı dışarıda yaşamak isteyenler, kendilerini açık havanın keyfine bırakırken dış mekân dekorasyonu da en çok merak edilen konuların başında geliyor. Rahatlık ve konforu merkeze alan dış mekân dekorasyonunda estetik dokunuşlar da kendi stilini yaratmak isteyenlerin beklentilerine cevap veriyor.
     Açık havada sosyalleşme kavramının giderek daha fazla önem kazandığı 2022 yılında, bahçe mobilyalarında şıklık ve fonksiyonelliğin aynı oranda öne çıktığını ifade eden L’unica Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Ali Samantır, bu sezonun bahçe mobilyaları trendlerini anlatıyor.

BAHÇE MOBİLYALARI DAHA DA BÜYÜYOR
     Yaşam alanlarından bağımsız bir yer gibi düşünülen ve işlevsel mobilyalarla dekore edilen bahçeler, 2022 yılında artık evlerimizin bir odası gibi genel estetik anlayışını devam ettirdiğimiz alanlara dönüşüyor. Daha maksimalist bir tasarım anlayışının hâkim olduğu bu yıl da bahçe mobilyaları büyüyor ve genişliyor. Geniş ve rahat koltuklarla kalabalık davetler için köşe takımları daha da popüler hale geliyor. Aynı şekilde bahçe dekorasyonunun odak noktasını oluşturan masaların da boyutunda gözle görülür bir büyüme söz konusu. Tamamen doğal tonların öne çıktığı şık masalar ve sandalyeler, tıpkı ev dekorasyonunda olduğu gibi 2022 yılında da bahçelerin buluşma noktası olmaya hazırlanıyor.

DOĞALLIĞA DÖNÜŞ VAR
     Sade ve şık tasarımların hâkim olduğu 2022 yılında, renk kartelasının koyu tonları yine ağırlıkta iken açık renkli kombinasyonlar ise dış mekânlarda huzur verici ve sakinleştirici bir etki yaratmak isteyenlerin tercihi olacak. Renklerdeki doğallık, materyallerin doku ve görünümünde de belirleyici olacak; ham ahşaplar ile dokuma görünümlü tasarımlar ve hasır görünümlü aksesuarlar da öne çıkacak. Özellikle de uzun zamandır dekorasyonun bir parçası olan ahşap mobilyaları hem ana tasarımlarda hem de yardımcı aksesuarlarda daha çok göreceğiz.

BU SEZONUN MODASI ROPE ÖRGÜ
     Son yıllara damga vuran rope örgü, bahçe dekorasyonunda fark yaratmayı 2022 yılında da devam ettiriyor. Hem şık hem de sağlam olmasıyla açık hava tutkunlarının beklentilerini maksimum oranda karşılayabilen bu modeller; ergonomik ve rahatlığı öne çıkaran, uzun saatler zaman geçirebilecek kadar konforlu ve işlevsel olmasıyla dikkat çekiyor. Konforlu bir açık hava deneyimi sunan rope örgü tasarımlar, estetik açıdan da iddialı olduğunu kanıtlıyor. Salondaki mobilyaları aratmayan ürünleri tercih edenler için ideal olan rope örgü, şıklığı ve konforu birbirine entegre etmek isteyen kişilerin vazgeçilmez modeli olacak.


+ Benzer Haberler
» Gençlerin yarısı hizmet sektöründe
» Nebati: TKBB’nin aktifleri 467 milyar TL
» Diş hekimleri ve doktorlar grevde!
» Tarım-ÜFE yıllık %118,53 arttı
» Nisan ayında 133 bin 58 konut satıldı
» Zam dalgası devam ediyor!
» İzmir, Çeşme Projesi’ne karşı tek yürek
» Atatürk Havalimanı ‘millet bahçesi’ olacak
» Gürer: İcra takibi dosya sayısı 23 milyonu geçti
» Yabancı turistleri artık Türk firmaları taşıyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni