• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Avrupa’da dört evden birinde Yorglass var

26 Ocak 2022 Çarşamba 11:00
12
14
16
18

Avrupa’da dört evden birinde
Yorglass var


           HABER MERKEZİ      
     Endüstriyel cam devi Yorglass, 2021 yılında başarılarını katladı. 60’a yakın ülkeye ürünlerini ulaştıran, Türkiye’deki pazar payını yüzde 50’ye, Avrupa’daki pazar payını da yüzde 25 seviyesine çıkaran Yorglass’ın CEO’su Semavi Yorgancılar, “Tüm fabrikalarımızda her üç saniyede bir cam üretiyoruz. Dünyanın en büyükleriyle yan yana ilerliyor, güvenilir ve global bir tedarikçi olarak iş ortaklarımız tarafından ödüllendiriliyoruz. Çalışan sayımız da pandemi döneminde iki katına ulaştı” dedi.
     Güvenilir ve global bir tedarikçi vizyonuyla 60’a yakın ülkeye ürünlerini ulaştıran Yorglass, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alıyor ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 1000 ihracat şampiyonunu açıkladığı listede de ilk 500’de bulunuyor. 2021 yılını etkin faaliyetlerle tamamlayan Yorglass’ın gelecek hedefleri ise daha iyi bir dünya için sürdürülebilirlik çalışmalarına ağırlık vermek ve beyaz eşya camı alanındaki yatırımlarını hızlandırmak olarak sıralanıyor.

10 YILDA 250 MİLYON CAM
     Yorglass CEO’su Semavi Yorgancılar, 2021’de daha da büyüdüklerini, pandemi koşullarında önemli yatırımlarda bulunduklarını söyledi. Bolu, Çerkezköy, Eskişehir, İzmir ve iki de Manisa’da olmak üzere altı üretim tesisine sahip olduklarını belirten Yorgancılar, “İşimizi severek yapıyor, üretmeyi seviyoruz. İşini büyük bir tutkuyla yapan ve odaklanan bir ekiple Yorglass sürekli gelişerek büyüyor. 10 yılda beyaz eşya sektörüne sattığımız cam adedi 250 milyonu geçti. 1974’te endüstriyel cam işine girdiğimiz günden bu yana başarıdan besleniyoruz ve bu da bize her şeyin daha iyisini yapabilme gücü veriyor” dedi.

AVRUPA’DAKİ PAZAR PAYI YÜZDE 25’E ÇIKTI
     Ürünlerini 60’a yakın ülkeye ulaştırdıklarının bilgisini paylaşan Yorgancılar, 2021’de Türkiye’deki pazar paylarının yüzde 50’ye, Avrupa’daki pazar paylarının da yüzde 25 seviyesine çıktığını ifade etti. Yorgancılar, “Çalışan sayımız iki katına ulaştı. Tüm fabrikalarımızda her üç saniyede bir cam üretiyoruz.  Dünyanın en büyükleriyle yan yana ilerliyor, güvenilir ve global bir tedarikçi olarak iş ortaklarımız tarafından ödüllendiriliyoruz. Uluslararası iş ortaklarımız için hayata geçirdiğimiz Çerkezköy beyaz eşya tesisimiz faaliyetlerini artırırken, Bolu ve Eskişehir işletmelerimiz de başarıyı katlıyor. Bunun en önemli göstergesi iş ortaklarımız tarafından Yılın Global Tedarikçisi seçilmemiz oldu. Ödül töreni de Çerkezköy beyaz eşya işletmemizde düzenlendi. Ayrıca yıl bitmeden dünyanın önde gelen vergi ve yönetim danışmanlığı firması Deloitte tarafından yapılan değerlendirmede 2021’in ‘En İyi Yönetilen Şirketler’ kategorisinde ödülün sahibi olduk. Tüm bunlar bizim için heyecan verici bir motivasyon kaynağı” diye konuştu.

AR-GE MERKEZİ SENE BAŞINDA FAALİYETTE
     Yorgancılar, pandemiyle birlikte tüm dünyada dijitalleşmenin hızlandığını ve Yorglass’ın da her kademesinde dijitalleşmenin yaşandığını söyledi. Yorgancılar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cam, yapısı ve özellikleri itibarıyla alternatifi bulunmayan bir ürün. Altı tesisimizdeki faaliyetlerimizi bu görüşümüzden yola çıkarak kurguluyor, yaşama değer katan yeni nesil teknolojilerle oluşturduğumuz ürünleri Endüstri 4.0 altyapısını kullanarak ortaya koyuyoruz. İnovatif ürünler geliştirmek için Ar-Ge merkezimizin kurulum çalışmaları yakında tamamlanıyor. Çağımızın tüm ihtiyaçlarına cevap veren geniş ürün yelpazemizle endüstriyel cam sektörüne öncülük etmeye devam edeceğiz.”

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU İLK ÇEYREKTE
     Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi imzacısı olduklarının altını çizen Yorgancılar, “Bu açıdan da sektörümüzde tekiz ve bundan gurur duyuyoruz. Tüm işletmelerimizde karbon emisyonumuzu daha da düşürecek, enerji tasarrufu için altyapı çalışmalarımızı tamamlayacağız. ‘Daha iyi bir gelecek’ düşüncesi yalnızca başarılı sürdürülebilirlik çalışmalarıyla gerçeğe dönüşür. Dolayısıyla geleceğimizi dünyamızın geleceğinden ayrı yerde konumlamıyor, süreçlerimizde çevre dostu uygulamaları kullanıyoruz. Çok yakında Yorglass 2021 Sürdürülebilirlik Raporumuzu da yayınlayacağız” dedi.

BEYAZ EŞYA CAMINA BÜYÜK TALEP
     Beyaz eşya camı alanındaki yatırımlarını hızlandıracaklarını ifade eden Yorgancılar, yakın dönemde ise önemli bir yatırımı duyuracaklarını paylaştı. İş ortakları için devreye aldıkları yatırımlarının global düz cam pazarına büyük katkıda bulunacağını belirten Yorgancılar, sözlerine şöyle devam etti: “Pandemiyle birlikte tüketicilerin alışveriş tercihleri değişince özellikle beyaz eşya alanında iş ortaklarımızın önemli ölçüde talepleri oluyor ve biz de bu taleplere hızlıca cevap veriyoruz. Markamıza duyulan güveni daha da ileriye taşıyacağız. Global bir tedarikçi olma sorumluluğuyla çalışmayı sürdürüyor, yatırımlarımızı iş birliklerimiz doğrultusunda kurgulamaya devam ediyoruz.”


+ Benzer Haberler
» Narlıdere Metrosu’nda işler tıkır tıkır yürüyor
» Karşıyaka’da farkındalık yürüyüşü
» Ege Üniversitesi 67 yaşında
» Turgutlu Belediyesi Sanayi Çarşısı dükkanları yaptıracak
» EYMSİB’nin sonraki hedefi Kanada ve İsrail
» “Sosyal Medya Depresyonu” yaygınlaşıyor
» Oda-Borsa takımı “iyilik” için koştu
» Gençlik kampı’nda eğlence ve spor bir aradaydı
» Pınar Çocuk Devam Sütü’nden çocukların eğitimine tam destek
» Başkan Soyer’den komşuya Terra Madre daveti


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni