• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Arkas Sanat Merkezi, çocukları kuruluşunun 10. yılına özel hazırladığı yarıyıl atölyelerine bekliyor

15 Ocak 2022 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

Arkas Sanat Merkezi, çocukları kuruluşunun 10. yılına özel hazırladığı yarıyıl atölyelerine bekliyor


           HABER MERKEZİ      
     Arkas Sanat Merkezi, kuruluşunun 10. yılına özel, yarıyıl tatili için birbirinden eğlenceli çocuk atölyeleri hazırladı. Atölye programında çocuklar, doğadaki geri dönüşümü keşfedecek, kağıtlarla halı dokumayı deneyimleyecek ve kendi müzelerini tasarlama imkanı bulacaklar.
     Arkas Sanat Merkezi, kurulduğu günden bu yana sanatı geniş kitlelere ulaşılabilir kılmaya devam ediyor. Özellikle çocukların sanat alanındaki aktivitelerini desteklemek amacı ile Arkas Koleksiyonu’nda “Doğa, Bahçeler, Düşler” sergisi kapsamında ücretsiz atölyeler düzenleyerek, farklı yaş gruplarının sergiyi gezmesini sağlanıyor.

     Çocukların doğayı sanat yoluyla değişik bir yönden keşfetmesini ve farklı bakış açıları ile değerlendirmesi amaçlanıyor. Sergi anlatımları, farklı zamanlarda yaratılmış, çoğunlukla doğa manzaralarının yer aldığı eserler arasında gerçekleştiriliyor. Çocuklar sergide, doğayı korumanın yaşam için ne kadar önemli olduğunu hatırlarken aynı zamanda doğanın sanatçılar için de önemli bir yaratıcılık kaynağı olduğunu görerek öğreniyorlar.
     Arkas Sanat Merkezi çocuklara, bu sergide geniş bir içeriğe sahip olan Arkas Koleksiyon’unda yer alan yağlıboya tablolardan heykellere, cam eserlerden halılara kadar birçok farklı sanat alanını tanıma fırsatı sunuyor.     
                             
YARIYIL TATİL ATÖLYELERİ
“KAVANOZDA KOMPOST YAPALIM MI?”

     Yarıyıl tatili için farklı yaş gruplarındaki çocuklara özel atölyeler hazırlayan Arkas Sanat Merkezi, doğa ve doğayı korumanın önemine dikkat çekebilmek için, 25 Ocak Salı günü, Soso’nun Kompost Kitabı’nın yazarı ile birlikte “Kavanozda Kompost Yapalım mı?” atölyesi gerçekleştirecek. Çocuklar atölye etkinliğinde, solucan Soso’nun eğlenceli hayat hikâyesi aracılığıyla her gün mutfaklarımızdan çıkan organik artıklarla nasıl kolayca kompost yapabileceğimizi keşfedecekler. Doğadaki geri dönüşümün faydalarını deneyimleyerek kompost yapımının püf noktalarını ve kompost yapmanın doğamız ve gezegenimize olan faydalarını öğrenecekler.

     Yarıyıl tatilinin ilk haftasında gerçekleşecek “Halı Dokuma Nasıl Yapılır?” ve “Halılar ve Desenler” atölyelerinde çocuklar; “Doğa, Bahçeler, Düşler” sergi turunun ardından, doğanın hayatımızdaki ve sanattaki önemini keşfederken, sergide yer alan halılardan aldıkları ilhamla, dokumacılığın kültürel değerini fark ederek, atölye sürecinde kendi desenleri ile eğlenceli halılar yaratacaklar.  Yarıyıl tatilinin ikinci haftasında ise çocuklar, Arkas Sanat Merkezi’nin kuruluşunun 10. Yılına özel olarak, Arkas Sanat Merkezi binasını renklendirecek ve kendi müzelerini tasarlama fırsatı bulacaklar.


+ Benzer Haberler
» Vak’a sayısında yeni reko: 93.586; vefat sayısı tekrar 200’ün üzerine çıktı
» “Tasarımla, mobilya ihracatında hedef 6 milyar dolar”
» “Esnafı boğan zamlar geri alınsın”
» H-ÜFE yıllık %54,89, aylık %12,81 arttı
» Çin’de büyük sanayi şirketlerinin kârı yüzde 34 artış gösterdi
» Linyit üretimi %10,6 arttı
» Soyer: Dövizle kaybettiğimiz metroyu geri kazandık
» İkinci el ilanlarda uygun bütçeli araç sayısı arttı
» Gümrüklü Antrepo İşletmecileri Derneği eğitimlerinde ikinci dönem başladı
» EPDK’nın 2022 gaz tüketim tahmini 60 milyar metreküp


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 29.01.2022
  Ticaret 28.01.2022
  Ticaret 27.01.2022
  Ticaret 26.01.2022
  Ticaret 25.01.2022
  Ticaret 24.01.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni