• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Yorgancılar’dan ‘özgür basın’ vurgusu

18 Nisan 2017 Salı 17:00
12
14
16
18

Yorgancılar’dan ‘özgür basın’ vurgusu

   ► EBSO Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması'nda dereceye giren gazeteciler ödüllerini aldı

           NURETTİN BAKİ     
     Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)'nın ekonomi gazeteciliğini teşvik etmek amacıyla bu yıl 17'incisini düzenlediği EBSO Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması'nda dereceye giren gazeteciler ödüllerini aldı. Gazetemizin Ankara Temsilcisi Seda Gök Araştırma İnceleme dalında; 'İzmir'in geleceği teknoparklar' adlı incelemesiyle birincilik ödülünü CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in elinden aldı.

     Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın 1996 yılından bu yana ekonomi basınını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirdiği ve 2000 yılında vefat eden EBSO Basın Müşaviri Aytaç Sefiloğlu adına verilen gazetecilik yarışmasında dereceye giren gazetecilere ödülleri, Sanayiciler Kulübü’nde düzenlenen törenle verildi. Törene EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Ender Yorgancılar, EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ve çok sayıda EBSO meclis üyesi ile gazeteci katıldı.

     Törende konuşan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ilk olarak 16 Nisan Referandumu konusuna değinerek, “Bu kritik günler inşallah sağduyu ile geçecek, hep birlikte beraberlik içinde devletimize yardımcı olacağız. İş dünyası olarak ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilme gayesinde yapmamız gereken, bizim sorumlu olduğumuz yer üretim, istihdam sağlamak. Bunlarla ilgili elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

     “Özgür basın ülkede huzuru artıracaktır”
     Özgür basına vurgu yapan Yorgancılar, “Bizim başka yere gidecek halimiz yok, işimiz burda, karnımızın doyduğu yer bu ülke. Biz bu ülkeye sahip çıkmak zorundayız. Burada önemli bir konu da özgür basın. Yazdıklarınızı rahatça yazabileceğiniz, tartışabilecek ortamın olması ülkedeki huzuru bir nebze daha rahatlatacak. Yani rahatça yazıların yazılması bizlerin geleceği açısından önemli. Doğru da olsa, yanlış da olsa karşılıklı sevgiyle saygıyla bu işleri birlikte götürmek en büyük arzum ve dileğim olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu ödülleri vermekten duyduğum mutluluğu bir kez daha sizlerle paylaşmak istiyorum” diye konuştu.  

     “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak”
     Ülke olarak çok zor ve kritik günlerden geçtiklerini de söyleyen Yorgancılar, Akit Haber Müdürü Murat Alan’ın Twitter adresinden paylaştığı “Eski Türkiye öldü cenazesi de Anıtkabir'de kılınacak twitine de sert tepki gösterdi. Yorgancılar; “Atatürk’ün bize emanet etmiş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar bir şekilde yaşayacağından hiçbir endişem yok. Bugün bir gazetenin vefat diye bir twitini gördüm. Türkiye Cumhuriyeti devleti hiçbir zaman ölmedi ölmeyecek. Onun bekçileri onu yaşatacak olan Atatürkçüler, onu yaşatacak olan gençler bir ölüyor bin doğuyor” ifadelerini kullandı.

     Milletin verdiği karara herkesin saygı duyması gerektiğini söyleyen Yorgancılar, “Bir başka üzüntüm de herkesin bir oyu var, evet de diyebilir hayır da diyebilir. Milletin verdiği karara da herkesin saygı duyması gerekiyor. Ama daha oy atılmadan %49 oy atan hayır grubunun hanımları kardeşleri ve diğerleri için ganimet diyen o kişiyi de buradan kınıyorum ve Allah’a havale ediyorum” şeklinde konuştu.

     “Artık ekonomiye odaklanmalıyız”
     EBSO Meclis Başkanı Salih Esen ise gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu ifade ederek kurum olarak da kendilerinin de gazetecilerle uyumlu çalıştıklarını söyledi. Esen ayrıca ülke olarak artık seçimlerden yorulduklarını ve bundan sonra seçimlerden ziyade ekonomiye odaklanmalarını gerektiğini de belirtti.
Tören sonunda ödüllerini alan gazeteciler EBSO Yönetim Kurulu ve meclis üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 


+ Benzer Haberler
» İşsizlik yüzde 10.1’e geriledi
» Bütçe 5 ayda 20,5 milyar TL açık, Mayıs’ta 2,7 milyar TL fazla verdi
» Tarımda istihdam Mart ayında 5 milyonu aştı
» Perakende satış hacmi %8 arttı
» Hayvancılık ithalatında rekor artış yaşandı
» 32. Uluslararası İzmir Festivali’nde sıra Ensemble Raro’da
» Onlar emekli olmak için 60 yıl çalıştı
» Pegasus’un İzmir-Kiev uçuşları başlıyor
» Buğday üretiminde iklim bilmecesi
» “Artık İYİ Parti gerçeği var”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 19.06.2018
  Ticaret 18.06.2018
  Ticaret 14.06.2018
  Ticaret 13.06.2018
  Ticaret 12.06.2018
  Ticaret 11.06.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni