• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yönetilen hizmet sağlayıcısı

10 Ağustos 2019 Cumartesi 10:00
12
14
16
18

Yönetilen hizmet sağlayıcısı

   ► IT operasyonlarını yönetilen hizmet sağlayıcısına emanet eden CEO’ların kazanacağı 6 avantaj.

           HABER MERKEZİ     
     Teknolojinin son sürat geliştiği iş dünyasında, şirketlerin IT yönetimlerinde istedikleri performanslara gelmelerini engelleyen pek çok durum yaşanabiliyor. Özellikle şirketlerin mevcut IT ekiplerinin yoğun iş yüküne sahip olması, inovasyon için zaman ayıramamaları, yetkin personel ihtiyacının gerektiğinde karşılanamaması ve maddi açıdan yaşanan sorunlar, CEO’ları zor bir sürece sürüklüyor. Şirketler için geniş kapsamlı platform ve yönetilen hizmet çözümleri sağlayan Clonera, IT operasyonlarını yönetilen hizmet sağlayıcılarına emanet eden CEO’ların elde edeceği avantajları 6 maddede sıralıyor.

     Şirketlerinin çok iyi yerlere gelmesini hedefleyen ve planlayan CEO’ların bugünlerdeki en temel sorunu, veri kayıpları ve iş kesintilerine neden olabilecek IT altyapısındaki olası problemlere karşı inovatif çözümlere anında sahip olamamak. Özellikle bütçelerini zorlamak istemeyen CEO’ların imdadına ise yönetilen hizmet sağlayıcıları koşuyor. Yönetilen hizmet sağlayıcısının, kurumların IT altyapılarını, yöneten, proaktif izleme yapan, işleten ve optimize etmelerini sağlayan ve  tüm bunları da tecrübeli mühendis ekibi ile 7/24 kesintisiz üstlenen bir yol arkadaşı olması gerektiğini belirten Clonera, rakiplerinden sıyrılarak profesyonel çözümlere düşük maliyetlerle kavuşmak isteyen CEO’ların yönetilen hizmeti seçtiklerinde kazanacakları avantajları 6 maddede sıralıyor.

     1.Uçtan uca çözüme sahip olursunuz.  Yönetilen hizmet sağlayıcınız, altyapı ile uygulama katmanı arasındaki tüm bileşenlerin, tek platform üzerinden uluslararası standartlarda işletilmesini sağlar. Hibrit IT mimarisine uygun, tek elden konsolide yönetim imkanı sağlayan, altyapı ihtiyaçları ve yönetim çözümüne sahip olursunuz.

     2. Riskleri en aza indirirsiniz. Yasal düzenlemeler ve güvenlik teknolojileri hızla değişiyor. Bir yönetilen hizmet sağlayıcısı ile çalışırken, risk ve uyumluluk gibi alanlarda yükünüzü hizmet sağlayıcınızla paylaşırsınız.

     3. Alanında uzman eğitimli profesyonellere sahip olursunuz. Yönetilen hizmet sağlayıcınız bir IT ortağınız olarak sizlere eğitimli, deneyimli, kalifiye ve sertifikalı personel desteği sağlar.

     4. Paranızı ve zamanınızı inovasyon için harcarsınız. Hem değer yaratacak konularda yeni projeler geliştirmek, hem de mevcut IT uygulamalarını kontrol altında ve stabil tutmak isteyen şirketlerin, her iki sürece de zaman ve nakit ayırmaları pek mümkün olmuyor. Yönetilen hizmet sağlayıcılar ile çalıştığınız takdirde,7/24 proaktif izleme ve operasyon merkezi, tüm üretici ürünleri için tek elden bakım destek operasyonunun yönetimi ve BT altyapınızın her katmanını yönetmek ve işletmek için tek bir ekip ve tek kontrat ile pek çok uzmanlığa sahip olursunuz.

     5. 7/24 proaktif izleme ve alarm yönetimine kavuşursunuz. Yönetilen hizmet sağlayıcıları IT altyapınızı 7/24 izler. Olumsuz bir durum karşısında devreye girerek  sistemlerinizde ki kesintilerin önüne geçerek, iş sürekliliğinizi güvence altına alırsınız. İş risklerini ve maliyetlerini azaltmak isteyen CEO’lar için gerekli olan operasyonel gelişimler yönetilen hizmet sağlayıcılarının desteğiyle gerçekleşir. Yönetilen hizmet sağlayıcınız, bir sorun gerçekleşmeden önce hizmet dışı kalma süresinin uzamasına neden olan ciddi sorunları anında fark eder ve hızlı bir şekilde karşı hamle gerçekleştirir.

     6. Uluslararası standartlarda hizmet ve kalite yönetimine sahip olursunuz. Yönetilen hizmet sağlayıcılar sayesinde, ITIL süreçlerine ve global metodojilere uygun, best practice’lere uyumlu, PMP standartlarında proje yönetimine hakim, regulasyonlara uygun dökümantasyon yapan, ISO 27001 standartlarında uyumlu ve aylık SLA raporlamalara sahip olduğunuz uluslararası standartlarda bir BT işletim modeline sahip olursunuz.

 


+ Benzer Haberler
» Yangının ekonomik boyutu büyük
» Hükümetin 2. teklifi de red edildi
» 4 ürünün üretim ve ihracatında dünya lideriyiz
» Perakende satış hacmi %1,2 azaldı
» Toplam ciro Endeksi yüzde12,3 arttı
» Palandöken, “Zarar gören esnafın borçları ertelenmeli”
» Barajlara 575 milyon balık bırakıldı
» Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası için geri sayım başladı
» En güzel İzmir fotoğrafları ödüllendirilecek
» Rektör Budak dereceye girenlerin kayıtlarını yaptı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.08.2019
  Ticaret 19.08.2019
  Ticaret 17.08.2019
  Ticaret 16.08.2019
  Ticaret 15.08.2019
  Ticaret 10.08.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni