• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yıllanmış eşyalara hayat veren atölye; Haze Design Lab

30 Temmuz 2019 Salı 09:00
12
14
16
18

Yıllanmış eşyalara hayat veren atölye; Haze Design Lab

   ► Mobilyalara yeni bir soluk getiren ‘Chalk Paint’ şimdiden trend oldu bile.

           HABER MERKEZİ     
     İngiltere’den getirilen özel boya ile İstanbul’daki atölyelerinde mobilya boyama eğitimleri düzenleyen Haze Design Lab, göz ardı edilen değerli eşyalarına, mobilyalarına yeni bir hayat vermek isteyen misafirlerine hayal dolu bir gün sunuyor.
     Ünlü İngiliz boya markası Annie Sloan Chalk Paint’in İstanbul Avrupa Yakası bayisi Haze Design Lab, atölyelerinde gerçekleştirdiği eğitimler ile mobilya boyamanın inceliklerini misafirlerine farklı teknikler ile öğretiyor. Her yüzeyi astar veya zımpara işlemi gerektirmeden boyayabilen Chalk Paint ile misafirlerinin kendi yaşam alanları için “kapıdan bir hayal ile ayrılmasını” amaç edinen Haze Design Lab atölyelerine ağırlıklı olarak kadınlar ve mimarlar ilgi gösteriyor.

“Atölyelerimize Türkiye’nin farklı noktalarından katılımcılar oluyor”
     Atölye çalışmalarında boyama teknikleri, eskitme, çatlatma, varak, stencil gibi özel ve nostaljik boyama tekniklerini misafirlerine aktardıklarını söyleyen Haze Design Lab Kurucu Ortağı Hanife Çınaroğlu, atölye çalışmalarını çok farklı sektörlerden çok farklı isimler ile gerçekleştirdiklerini belirtti. Çınaroğlu, “Atölyelerimizde erkek misafirlerimizin de en az kadın misafirlerimiz kadar yer aldığını söyleyebiliriz.

     Özellikle mimarlar, yeni teknikler öğrenmek amacıyla katılım sağlıyor. Yalnızca İstanbul’dan değil şehir dışından birçok katılımcı almanın dışında yurt dışından Katar, Lübnan gibi ülkelerden de yabancı misafirleri atölyemizde ağırlıyoruz. Atölyelerimizde verdiğimiz eğitim Annie Sloan’ın özel programıdır. Bu programı dünyanın neresinde olursanız olun aynı şekilde alırsınız. Biz de İstanbul Avrupa Yakası Bayisi olarak düzenli olarak atölye çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“Katılımcıların kapıdan bir hayal ile çıkmasını amaç ediniyoruz”
     Her hafta düzenli olarak gerçekleşen derslerin en fazla 4 kişi ile butik şekilde gerçekleştiğini söyleyen Çınaroğlu, “Atölye çalışmalarımızda ilk olarak Annie Sloan Chalk Paint’i katılımcılara tanıtıyoruz. Kıvamı, özelliği, uygulandığı yüzeyleri, inceltme detayları ve Annie Sloan tarafından özel olarak üretilen at kılı doku fırçaları tüm özellikleriyle katılımcılarla paylaşıyoruz.

     Boyanın yoğunluğunu çalışma tahtaları üzerinde gösteriyor, ardından desen, varak, stencil, çatlatma, eskitme gibi özel boyama tekniklerini katılımcılara özenle öğretiyoruz. Ortalama 6 saatlik bir dersin ardından tüm teknikleri öğreterek katılımcıların kendi yaşam alanlarını boyayabilmesi sağlıyoruz. Boyada hayal gücünün sınırının olmadığına inanıyoruz. Bu yüzden atölyenin sonunda tüm mobilya boyama tekniklerini öğrenen katılımcıların yaşam alanları için kapıdan bir hayal ile çıkmasını amaç ediniyoruz. Haze Design Lab olarak bilgimizi, deneyimlerimizi katılımcılarımıza aktarmaktan mutluluk duyuyoruz ve boyama sanatına ilgi duyan herkesi atölyemize bekliyoruz.”

Haze Design Lab Hakkında
2018 yılında ressam Hanife Çınaroğlu ve Nefise Hüroğlu tarafından kurulan Haze Design Lab dünyaca ünlü Annie Sloan Chalk Paint boyasının İstanbul Avrupa Yakası Bayisidir. Haze Design Lab bünyesinde Annie Sloan boya ve ürünlerinin satışı, Annie Sloan mobilya boyama atölyesi ve mobilya boyama hizmeti sunuyor.


+ Benzer Haberler
» 150 çeşit oyuncağın anavatanı Türkiye
» Hak-İş’ten, uluslararası alanda iş birliği ve dayanışma
» Gürer: “Şiddet, toplumsal bir karşı duruş ile önlenir”
» Toplam ciro endeksi yıllık %10,4 yükseldi
» İş dünyasında dönüşümün temelinde sürdürülebilir teknolojiler olacak
» Çin’in serbest ticaret limanı Hainan, 12 yabancı sermaye projesine imza attı
» Hayat Su’dan geri dönüşüm için dev adım
» Tepe Home’de dijital dönüşüm
» E-imza sayısı 5 milyona yaklaştı
» SunExpress ve Güneş Sigorta iş birliği


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 14.08.2020
  Ticaret 13.08.2020
  Ticaret 12.08.2020
  Ticaret 11.08.2020
  Ticaret 10.08.2020
  Ticaret 08.08.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni