• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Yılın maliyet düşürme projesi” BimSa’dan

03 Temmuz 2018 Salı 13:00
12
14
16
18

“Yılın maliyet düşürme projesi” BimSa’dan

   ► BimSA tarafından geliştirilen Aksigorta Veri Merkezi Taşıma ve Dönüşüm Projesi “Yılın En İyi BT Maliyet Düşürme Projesi” seçildi.

           HABER MERKEZİ     
     BimSA tarafından geliştirilen Aksigorta Veri Merkezi Taşıma ve Dönüşüm Projesi “Yılın En İyi BT Maliyet Düşürme Projesi” seçildi.
     BimSA’nın Aksigorta için gerçekleştirdiği Veri Merkezi Dönüşüm Projesi, IDC CIO Awards 2018’de Yılın En İyi BT Maliyet Düşürme Projesi (Best IT Cost Efficiency Project of the Year) seçildi.
     BimSA’nın yürüttüğü Veri Merkezi Dönüşüm Projesi, performans artışı, daha fazla güvenlik, esneklik, etkin yönetim ve maliyet verimliliği hedefleriyle Aksigorta’ya Yılın En İyi BT Maliyet Düşürme Projesi Ödülü getirdi.

     BimSA’nın altyapı, sunucu, network, veri tabanı ve uygulama dönüşümü gerçekleştirilen Veri Merkezi Dönüşüm Projesi kapsamında Veri Merkezi ile acente ve lokasyon bağımsız sistemlerinin yönetimi için gerekli alt yapı oluşturuldu.
    Güçlü donanım altyapısı ve yenilenen teknolojisi ile Veri Merkezi Dönüşüm Projesi sonucunda rapor sürelerinde 5 ile 25 katı kadar iyileşme kaydedildi; DWL - ETL süreci 12 saatten 4 saate düştü, hafıza kapasitesi 2 katına çıktı. Temel Sigortacılık Uygulama performansında yüzde 40 artış sağlandı. Sanal/Fiziksel sunucu oranı yüzde 60‘dan yüzde 91’e çıkartıldı. BimSA Veri Merkezi dönüşüm Projesi ile ayrıca güvenliği artırıcı yeni sistemler ve yazılımlarla siber saldırılara karşı önlemler alındı.

     Bimsa Veri Merkezi Dönüşüm Projesi ile Aksigorta ‘nın olağanüstü durum merkezini Ankara‘ya yeni altyapı ile taşıyarak felaket durumunda ana sigortacılık uygulamalarının tam kapasiteye yakın  çalışacağı biryapı oluşturuldu.
     Aksigorta Bilgi Teknolojileri ve Dijital’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel “BimSA tarafından yürütülen yeni Veri Merkezi Dönüşüm Projesi kapsamında kurulan altyapı ile yüzde 40’lık performans artışı ve buna bağlı olarak da 4 yıl sonunda 20 milyon TL tasarruf hedefliyoruz. Yeni sistem ile veritabanı büyüklüğümüzde yüzde 44 küçülme, DWH-ETL sürecinde 12 saatten 4 saate inme, backup-restore sürecinde 12 saatten 4 saate düşüş, Core sistem CPU kullanımımızda yüzde 63 artış, ortalama rapor sürelerinde 25 kat iyileşme elde ettik” dedi.

    BimSA Genel Müdürü Tunç Taşman, “Aksigorta’nın dijitalleşme yönünde alacağı aksiyonlar ve mevcut veri merkezinin artık ihtiyaca cevap veremeyeceği sebebi ile başladığımız projeyi 1,5 yıl gibi kısa bir sürede tamamladık. Aksigorta Veri Merkezi artık daha hızlı, güvenilir, esnek ve etkin. Oluşturulan Veri Merkezi altyapısında 53 aktif uygulama ile Aksigorta’nın 700 çalışan, 10 Bölge müdürlüğü, 2.500’ü aşkın bağımsız acente, 990 Akbank şubesi, 69 broker ve 3.600 anlaşmalı kuruma 7x24 kesintisiz hizmet verilmektedir. Anlık 22 bin kullanıcının hizmet aldığı yeni Veri Merkezi ile Aksigorta’nın IDC’den ‘Yılın En İyi BT Maliyet Düşürme Projesi’ ödülü almış olmasından dolayı da çok gururluyuz” dedi.

 


+ Benzer Haberler
» İşsizlik oranı %12,3 seviyesinde gerçekleşti
» Dünya’nın çeliği Türkiye’de test ediliyor
» Perakende satış hacmi bir önceki yılın aynı ayına göre %9,2 azaldı
» E-ticaret sektörü 14 Şubat’ı sevdi
» HALK GYO’nun net kârı 395 milyon TL
» Dacia Duster’a yeni nesil benzinli motor
» İZTO’dan plastik sektörüne güzel haber
» “Kullanıcı değil, üretici ve yön verici olmalıyız”
» TEB: Eczacılar ilaç bulmakta zorlanıyor
» Meslek hizmet ödülü Prof Dr. Rasih Yılmaz’ın


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.02.2019
  Ticaret 15.02.2019
  Ticaret 14.02.2019
  Ticaret 13.02.2019
  Ticaret 12.02.2019
  Ticaret 11.02.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni