• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Yılın ikinci yarısında yatırımlarımız devam edecek”

02 Temmuz 2020 Perşembe 14:00
12
14
16
18

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı:
“Yılın ikinci yarısında yatırımlarımız devam edecek”

           HABER MERKEZİ     
     Yılın ikinci yarısında yeni yatırımlara hız vereceklerini belirten Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, grup olarak ülke çapında sağlık ve konut projeleriyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.
     Ege Bölgesinde sağlık alanındaki yatırımlara da hız verdiklerini dile getiren Kenan Kalı, Gözde Grubu olarak Gözde Kuşadası Hastanesi, Gözde İzmir Hastanesi ve Alsancak’ta yapımında son aşamaya geldikleri Özel Sağlık Hastanesi ile birlikte sektörde büyümeye devam ettiklerinin altını çizdi.
     Op. Dr. Kenan Kalı: “Yenişehir’deki Gözde İzmir Hastanesi’nin ek binası tamamlanmak üzere. Alsancak’taki Özel Sağlık Hastanesini ise tıbbi cihazların kurulumu ve diğer detayların tamamlanmasıyla birlikte bir iki ay içinde halkımızın hizmetine açacağız. En kısa zamanda bu yatırımlarımızı devreye alarak İzmirliler’le buluşturmak istiyoruz. Hastanelerimiz açıldığında toplam 400 yatağı daha İzmir’e kazandırmış olacağız. Gözde Sağlık Grubu olarak mevcut hastanelerimiz ve yeni yatırımlarımızla sağlık sektöründeki gücümüzü artıracağız ”

YENİ KONUT PROJELERİ YOLDA
     Op. Dr. Kalı, yapı grubundaki markaları MyWay ve MyVia ile  herkesin yaşamını kolaylaştıracak ve mutlu hissetirecek konutlar üretmeyi amaçladıklarını dile getirdi.
     “Günümüzde ev denince artık herkesin farklı bir beklentisi var” diye konuşan Kenan Kalı:
     “Yalnız yaşayan bir insan veya çocuklu ailelerin beklentisi ve sosyal yaşama ilişkin talepleri farklı oluyor. Emekli bir karı kocanın ise farklı istekleri oluyor. Burada evin oda sayısından tutun da sosyal donatılara ve projenin avm, okul, hastane, çevre yolu gibi noktalara mesafesi gibi farklı özellikleri de tercih sebebi oluyor. Herkesin beklentilerine uyacak farklı konseptler geliştirdik.
     Benzer ihtiyaçları ve talepleri olanları aynı projelerde toplamaya çalıştık. Böylelikle yaşam standartlarını da yükseltmiş olduk. Yapımını sürdürdüğümüz Çiğli MyWay Wins Blue, Alsancak MyWay Deluxe ve önümüzdeki günlerde başlayacağımız MyWay Country Gaziemir ile kente yeni yaşam alanları kazandıracağız” diye konuştu.

‘ŞİMDİ YATIRIM ZAMANI’
     Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, Covid 19 salgınının etkisinin azaldığı bu dönemle birlikte insanların bir süredir ertelediği yatırımların da tekrar devreye gireceğini söyledi.
     Son dönemde açıklanan aylık yüzde 0,64 faiz kredi olanağının ilgi gördüğünü ve sektörün de bu destekle birlikte tekrar hareketlendiğini kaydeden Kalı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu nedenle açıklanan kredi desteğinin ardından yatırımcıların tekrar gayrimenkule yöneleceğini düşünüyorum. Yatırımcı her zaman güvenli bir ortam ister. Gayrimenkul de güvenilir bir yatırım aracı olarak değerini koruyor. Konut ihtiyacı aslında hala geçerliliğini sürdürüyor. Salgının azalmasıyla birlikte hayat kademe kademe normalleşmek zorunda. İnsanlar zaten krizin ardından ellerindeki paralarını değerlendirmek ve yatırım yapmak için internet üzerinden konut araştırmalarını yapıyordu. Yaz ayları içinde satışların olumlu yönde artacağını söyleyebilirim. İnşaat firmalarının da artan taleple birlikte bir süredir öteledikleri yeni yatırımlara başlamak için harekete geçeceğini düşünüyorum.”


+ Benzer Haberler
» BAYSEM’den YKS’de yüzde 96’lık başarı
» Aktif vak’a sayısı tekrar 11 bini geçti
» Bankalardan yakın iletişim güçlü koordinasyon ve pozitif katkı vurgusu
» Çekirdeksiz Sultani Üzüm ihracat yolcusu
» Yurt dışı bankalara TL’de esneklik yapıldı
» Covid-19’un plastik sektörüne etkisi yüzde 3,5 daralma olacak
» Gürer: Çocuklara kıymayın efendiler
» Güzelbahçe doğa için nöbette
» “Özbekistan orta asya’nın incisi konumundadır”
» Akdeniz Meyvesineği ile mücadele de FAO’dan destek


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 08.08.2020
  Ticaret 07.08.2020
  Ticaret 06.08.2020
  Ticaret 05.08.2020
  Ticaret 04.08.2020
  Ticaret 30.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni