• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Yeni teknolojilerle ve modellerle eğitimi harmanlamamız gerekiyor”

28 Kasım 2020 Cumartesi 11:00
12
14
16
18

“Yeni teknolojilerle ve modellerle eğitimi harmanlamamız gerekiyor”

   ► TÜSİAD, “Covid-19 Sürecinde Eğitimde Dönüşüm için Zorluklar ve Fırsatlar” başlıklı webinar gerçekleştirdi

           KÜBRA TOPAL      
     Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Covid-19 salgın sürecinin eğitim üzerindeki etkilerini ve salgının getirdiği dönüşümle beraber ortaya çıkan zorlukları ve fırsatları “Covid-19 Sürecinde Eğitimde Dönüşüm için Zorluklar ve Fırsatlar” başlıklı webinar dizisi ile ele aldı. TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Gamze Dinçkök Yücaoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen etkinliğe, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Politikalar Yuvarlak Masası Başkanı Nüket Küçükel, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) Erken Çocukluk Eğitimi Özel Projeler Direktörü Duygu Yaşar, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) Eğitim Direktörü Arzu Atasoy ve Eğitim Reformu Girişimi (ERG) Eğitim Gözlemevi Koordinatörü Burcu Meltem Arık katıldı.  

     Yeni normal kavramının her şeyde olduğu gibi eğitim için de geçerli olduğuna değinen TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Politikalar Yuvarlak Masası Başkanı Nüket Küçükel, “Geçmiş dönemin faydalı uygulamalarından da yararlanarak, yeni teknolojilerle ve modellerle eğitimi harmanlamamız gerekiyor” dedi.
     Covid-19 salgınıyla beraber eğitim hayatının büyük bir değişim yaşadığını söyleyen Küçükel, “Yüz yüze eğitimin ne kadar önemli olduğunu uzmanlar vurgulasa da, salgının devam ediyor olması uzaktan eğitimi bir süre daha tek model olarak zorunlu kılıyor. Her çocuğun ve gencin uzaktan eğitime erişebilmesi ve içeriklerden en verimli şekilde yararlanabilmesi karşımıza hem bir zorluk olarak çıkıyor, hem de aşılabildiği durumda yeni fırsatlar sunuyor” ifadelerini kullandı.

“Dijital teknolojilerle beraber evler çocuklar için okul görevi görmeye başladı”
     Dijital teknolojilerle beraber evlerin yetişkinler için işyerine dönerken, çocuklar için de okul görevi görmeye başladığını belirten TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Gamze Dinçkök Yücaoğlu, “Önceden çocuklarımızın uzun süre ekran başında durmalarını istemezken, artık konsantre şekilde bilgisayar ekranından derslerini takip etmelerini bekliyoruz. Veli toplantıları yerine whatsapp gruplarından öğretmenlerle yazışmaya alışıyor, öğretmenleri ekranlardan ders anında takip edebiliyoruz. Uzaktan öğrenmenin etkilerini hem öğrenciler ve aileler hem de öğretmenlerin gözünden anlayabilmek ve çözüm geliştirebilmek önemli” diye konuştu.

Panelde uzaktan eğitimde yaşanan süreçler ve sıkıntılar ele alındı
     Panel oturumunda AÇEV Erken Çocukluk Eğitimi Özel Projeler Direktörü Duygu Yaşar, çocuk ve ebeveyn açısından uzaktan öğrenmeye geçişin etkilerini ve daha iyi bir öğrenme ortamı olarak ev içinde neler yapılabileceğine ilişkin çalışmalarını ve görüşlerini paylaştı. ÖRAV Eğitim Direktörü Arzu Atasoy, öğretmenlerin uzaktan eğitim sürecine uyumu ve süreç içerisinde karşılaştığı zorluklardan bahsederek öğretmenlerin dijital, bilişsel ve sosyo-duygusal anlamda güçlendirilmesi için neler yapılabileceği konusunda görüşlerini aktardı. ERG Eğitim Gözlemevi Koordinatörü Burcu Meltem Arık, uzaktan eğitime erişimde zorluklar ve fırsatlara değinerek bu konuya pandemi sonrasında da karşılaşabileceğimiz belirsizlikler göz önünde bulundurularak bütüncül bir şekilde yaklaşmanın öneminin altını çizdi.


+ Benzer Haberler
» Günlük vak’a sayısı hızla azalıyor
» Çelikte ihracat hedefi; 23 milyon ton
» İklimlendirme sektörü ihracatta 5 milyar doları aşmaya odaklandı
» Anadolu Efes’e ‘Sıfır Atık’ belgesi
» E-ticaret ile birlikte iş gücü açığı da büyüyor
» Şirketler dijitalde daha aktif olmayı planlıyor
» Palandöken, “Emekliliği gelen esnaf sicil engeline takılmamalı”
» “İnsana yatırım yapmaya devam edeceğiz”
» Evde kaldık, oyunlara daha fazla para harcadık
» Enerji yatırımları için de sigorta olmazsa olmaz


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.01.2021
  Ticaret 16.01.2021
  Ticaret 15.01.2021
  Ticaret 14.01.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni