• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yeni ailelerine kavuştular

07 Ocak 2021 Perşembe 12:00
12
14
16
18

Yeni ailelerine kavuştular

           HABER MERKEZİ      
     İzmir Büyükşehir Belediyesi “Satın alma sahiplen” sloganıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında tedavilerini tamamladığı binin üzerinde kedi ve köpeği sıcak yuvaya kavuşturdu. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yöneticileri, sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarından ötürü Başkan Tunç Soyer ve ekibine teşekkür etti.
     İzmir Büyükşehir Belediyesi kentteki sahipsiz, yaralı, engelli, hasta ya da bakıma muhtaç hayvanları yalnız bırakmıyor. Işıkkent ve Seyrek köpek bakımevleri sahipsiz hayvanlara yuva olurken, sokakta yaşayan ve hastalanan sokak hayvanları  Acil Müdahale ekipleri aracılığıyla polikliniğe getirilerek iyileştiriliyor. “Satın alma sahiplen” sloganıyla Işıkkent Köpek Bakımevi’nde tedavileri tamamlanan, kısırlaştırılan ve işaretlenen köpekler ile Kültürpark’taki Küçük Hayvan Polikliniği’nde bakımları yapılan kediler için de sahiplendirme çalışmaları sürüyor.  

Yuva arayan patiler bu sayfada
     2019 ve 2020 yıllarında binin üzerinde kedi ve köpeğe yeni yuva bulan İzmir Büyükşehir Belediyesi, hayvan dostları ile yuva bekleyen can dostları her gün saat 13.00 ile 16.00 arasında Işıkkent Hayvan Barınağı’nda buluşturuyor. Ayrıca sokak hayvanı sahiplenmek isteyen yurttaşlar İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yuvaarayanpatiler.izmir.bel.tr sayfasına girerek buradan sahiplenmek istediği hayvanı görebiliyor.

Başkan Soyer ve ekibine teşekkür
     Işıkkent Hayvan Barınağı’nda sahiplendirme organizasyonuna katılan Hayvan Hakları Federasyonu  (HAYTAP) Basın Sözcüsü Şule Baylan, barınakta her yıl yüzlerce hayvanın sahiplendirildiğini belirterek, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği destekle kent genelinde hem sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasında hem de sahiplendirilmesinde büyük yol alıyoruz. Sokak hayvanları naylon poşet gibi sokağa atılmamalı. Onlar mal değil can. Sivil toplum kuruluşlarının fikirlerini önemseyen ve bu konuda büyük çaba gösteren Başkanımız Tunç Soyer ve ekibine teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.  
     Işıkkent Hayvan Barınağı’ndan köpek sahiplenen Semih Kocabaş ise, “Burada sevimli bir arkadaşa rastladım. Sahiplendim. Sokağa terk edilen canlar yalnız başına beklerken parayla köpek satın almak içime sinmedi” diye konuştu.

Duyarlı yurttaşlara teşekkür
     İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran, sokak hayvanlarının hem Işıkkent hem Seyrek bakımevlerinde bakımlarının ve tedavililerinin yapıldığı, acil müdahale ekiplerinin 24 saat görev başında bulunduğunu hatırlatarak, “Öncelikli hedefimiz sahipleri tarafından sokağa terk edilen hayvanlar olmak üzere bakımını yaptığımız bütün sokak hayvanlarını sahiplendirmek. Sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalar yapıyoruz. Yurttaşlarımızın barınağa ulaşımlarını kolaylaştırmak için kentin belirli noktalarından araçlar kaldırıyoruz. Kedi ve köpek satın almak yerine barınağımıza gelen ve sokak hayvanlarını sahiplenen yurttaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.


+ Benzer Haberler
» Günlük test sayısı 160-170 bin seviyelerine indi
» İzmir Tarımı’na 6 başlıklı yol haritası
» Savunmada 2023 yerlilik hedefi yüzde 75
» Merkez Bankası politika faizini yüzde 17’de sabit tuttu
» En zengin ile en yoksul arasındaki eşitsizlik 8,3 kata yükseldi
» Pekcan: Rusya, domates ihracatı kotasını 250 bin tona yükseltti
» “Lokantalar ve restoranlar HES Kodlu açılış istiyor”
» Banu Dedeman’a “Turizmde En Başarılı Kadın Girişimci” ödülü
» İZSU fotokopi hizmeti alacak
» Temel ihtiyaç ürünlerindeki fahiş fiyat artışına sıkı denetim


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.01.2021
  Ticaret 21.01.2021
  Ticaret 20.01.2021
  Ticaret 19.01.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni