• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yatırım başkenti Buca’da kurdele kesme dönemi başlıyor

04 Temmuz 2018 Çarşamba 10:00
12
14
16
18

Yatırım başkenti Buca’da kurdele kesme dönemi başlıyor

           HABER MERKEZİ     
     İzmir’in nüfus bakımından en büyük ilçesi Buca, yatırım performansı ve projeleriyle rekora koşuyor. Buca Belediyesi’nin eğitimden sanata, kültürden spora hayatın her alanında yaptığı yatırımları ve sayıları 80’i aşan etkin projesi ile çağdaş modern kimliğe kavuşan Buca, 2018’in ikinci yarısında muhteşem tesislerin açılışıyla şahlanacak. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Temel atma dönemini atlattık. Şimdi kurdele kesme dönemimiz başlıyor” sözleriyle göz kamaştıran projelerin açılış takvimini gururla açıkladı.

     Buca Belediyesi birbirinden muhteşem projelerle kentin kimliğini değiştirmeye devam ediyor. 4 yıllık süreçte 80’in üzerinde etkin proje hayata geçiren Buca Belediyesi, yatırım performansı ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. 4 yıllık süreçte öz kaynaklarıyla 100 milyon TL’lik yatırım yaparak kentin vizyonunu değiştiren Buca Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplam rakamı 618 milyon 241 bin TL’yi bulan güçlü yatırım desteğiyle de yatırımların başkenti oldu. Yatırımlarıyla kentte değer yaratıp, kentlinin yaşam kalitesini arttıran ve arttırmaya da devam eden Buca Belediyesi, 2018’in ikinci 6 aylık döneminde muhteşem açılışlara imza atacak.

Şimdi kurdele kesme dönemimiz
     “Hızlı bir temel atma dönemi atlattık, şimdi kurdele kesme dönemimiz başlıyor” sözleriyle Buca’da yaşanacak renkli ve heyecanlı günleri müjdeleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Buca’ya estetik ve tasarımda çağ atlatıp, işlevsellikte çığır açacak dev kent merkezi Buca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi “Buca Çarşı” dan, Buca’yı sanatın başkenti yapacak Buca Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi’ne, Çok Amaçlı Kapalı Pazaryerlerinden 2. Gençlik Merkezi’ne uzanan gurur yatırımlarının açılış takvimini açıkladı. 

5 ayda 5 kapalı pazaryeri
     Açılış serisine ‘Bir günü değil her gün yaşayan Pazaryerleri’ sloganıyla hayata geçirilen çok amaçlı kapalı pazaryerleri projeleriyle başlayacaklarını ifade eden Başkan Piriştina, devamında 2. Gençlik Merkezi, Buca Çarşı, Gösteri Sanatları Merkezi ve Buca Belediyesi Spor Kompleksi’nin geleceğini açıkladı. Başkan Piriştina, “ Ufuk pazaryerimiz tamamlanmak üzere. Temmuz ayı içinde önce Ufuk Pazaryeri’nin açılışını yapacağız. Ufuk pazaryerini takiben 1-2 hafta içinde Buca Çarşı, Adatepe Pazaryeri ve Ova pazaryeri gelecek. 5 ay içinde 5 adet çağdaş modern pazaryerlerimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Bunun akabinde Buca’nın heyecanla beklediği Gösteri Sanatları Merkezi açılışımız olacak.

     Adnan Saygun Sanat Merkezi’nden sonra İzmir’in en donanımlı gösteri sanatları merkezi olacak iddiasında olduğumuz Buca Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi’ni Aralık ayının ikinci haftası sanatseverlerle buluşturacağız. Bir de Gençlik Merkezimiz var. Tınaztepe’de kurduğumuz Tarık Akan Gençlik Merkezi’miz yoğun ilgi görüyor. 10 yılda 10 bin öğrenci hedeflerken, 1 yıl içinde 15 bin öğrenciye ulaştık. Bu kadarını beklemiyorduk. Bunu görünce bir gençlik merkezine daha ihtiyacımız var dedik ve Eğitim Fakültesi karşısında 2. Gençlik Merkezi’ni yaptık. Muhteşem bir tesis oldu, Temmuzun ikinci haftası da onun açılışını yapacağız” dedi.

Sporcuya tesis, engelliye istihdam
     Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, engelli bireylerin istihdamıyla Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan, Buca ve çevre ilçelerin kaliteli gübre ihtiyacını karşılayacak Solucan ve Kompost Gübre Tesisi’ni Eylül ayında,  Buca’daki 26 amatör spor kulübüne ev sahipliği yapıp geleceğin sporcularını yetiştirecek Buca Belediyesi Spor Kompleksi’ni  ise 2018’in son aylarında hizmete açacaklarını müjdeledi.

 


+ Benzer Haberler
» “Market markalı ürünlere sınırlama enflasyonu artırır”
» İzmir-İstanbul Otoyol ücretleri açıklandı
» İngiltere’de iş kuran Türkler Dünya arenasında
» Yurt dışı üretici fiyat endeksi aylık %1,79 düştü
» Tarım ve gıda etiği İzmir’de konuşulacak
» İhracatçı mobilyacıya teşvik var
» Türkiye Otomotiv Endüstrisi gücünü evinde gösterecek
» Soyer: İTB, belediyenin partneri olmalı
» “Değişim kültürünü EFQM Modeli ile yönettik”
» “Kayıt dışı istihdam 10 kat maliyetli”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 21.03.2019
  Ticaret 20.03.2019
  Ticaret 19.03.2019
  Ticaret 18.03.2019
  Ticaret 16.03.2019
  Ticaret 15.03.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni