• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yataş Grup, yeni markası Divanev’i tanıttı

10 Kasım 2018 Cumartesi 13:00
12
14
16
18

Yataş Grup, yeni markası Divanev’i tanıttı

           HABER MERKEZİ     
     Yataş Grup yeni markaları Divanev ve Divanuykusu’nu 8 Kasım tarihinde CNR EXPO’da düzenlenen Furniture İstanbul Fuarı’nda düzenlediği bir toplantıyla tanıttı. “Yeni markalarımızı oluştururken iyi ve kaliteli bir ev yaşamının herkesin hakkı olduğu fikrinden yola çıktık” diyen Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın ve Yataş Grup Genel Müdürü Nevzat Yıldız, ilk mağazasını Mart 2019’da açmayı planladıkları Divanev’i beş yılda Türkiye’nin ilk beş markasından biri yapmayı hedeflediklerini söylediler.
     Mobilya, yatak ve ev tekstili sektörünün yenilikçi markası Yataş Grup, yeni markaları Divanev ve Divanuykusu’nu Furniture İstanbul Fuarı’nda gerçekleştirdiği bir toplantıyla tanıttı. Yataş Grup’un mobilya, uyku ve dekorasyon ürünlerindeki deneyimini yansıtan Divanev ve Duvanuykusu, gerek tasarım ve kalite gerekse ürün çeşitliliği açısından büyük beğeni topladı.  

“Hem çeşit hem fiyat aralığı olarak geniş bir hedef kitleye hitap edeceğiz”
     43 yıldır mobilya sektöründe kalitenin, güvenin, tasarım ve çeşitliliğin adı olan Yataş Grup olarak daha geniş kitlelere hitap etme amacıyla uzun süredir yeni bir marka arayışı içinde olduklarını söyleyen Yataş Grup  CEO’su Nuri Öztaşkın, Türkiye’nin köklü markalarından Divan’ı bu nedenle satın aldıklarını belirtti. Satın almanın ardından heyecanla çalışmalara başladıklarını anlatan Öztaşkın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Uzun süren araştırmalar, yoğun mesailer ardından bugün çalışmalarımızın meyvesini sizlere sunuyoruz. İki yeni markayla yola çıkıyoruz: Divanev ve Divanuykusu… Divanev, tasarım ve tarz açısından önemli bir çeşitliliğe sahip. Ürün yelpazesinde mobilya, halı, aydınlatma ve aksesuarlar bulunuyor. Modern ve geleneksel tarzın sentezi diyebileceğimiz markamızda, genç odası gibi ürün gruplarını da sunacağız. Divanuykusu ise Yataş uykusu kalitesinden ödün vermeyen bir marka olacak. Ayrıca tüketicilere beyaz ve renkli ev tekstili ürünlerini de sunacak. Her iki markamızla da hem çeşit hem de fiyat aralığı olarak geniş bir hedef kitleye hitap edeceğiz.” Öztaşkın, Divanev koleksiyonlarını oluştururken tasarım alanında dünyadaki saygın isimlerden danışmanlık hizmeti aldıklarını, yurt içi ve yurtdışından önemli tasarım ofisleriyle işbirliği yaptıklarını da ifade etti.  

Divanev’e iki yılda 65 milyon TL yatırım
     Yataş Grup Genel Müdürü Nevzat Yıldız, son iki yılda üretim tesislerine yaptıkları 100 milyon TL’nin üzerindeki yatırım nedeniyle Divanev ve Divanuykusu için ek bir yatırıma ihtiyaç duymadıklarının altını çizdi. Divanev ürünlerinin yüzde 80’inden fazlasını kendi tesislerinde üreteceklerini söyleyen Yıldız,  bu yılın sonuna kadar ürün, tasarım, Ar-Ge, üretim hazırlık için 25 milyon TL, 2019 yılında ise tüm faaliyetler için 40 milyon TL bir yatırım hedefleri olduğunu belirtti. Divanev markasının istihdama da önemli bir katkı sağlayacağını hatırlatan Yıldız, “Merkez çalışan, satış noktaları ve iş ortaklarımızla birlikte 2019 yılında 3000’e yakın yeni istihdam yaratmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Divanev yurtiçinde franchise ile büyüyecek
     Divanev’in ilk mağazasının Mart 2019’da açılacağını söyleyen Yıldız, yılsonuna kadar 100 satış noktasına ulaşmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Hem dekorasyon hem de uyku ürünlerinin satılacağı Divanev mağazaları ortalama 2 bin m2 olacağını belirten Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öncelikli olarak Türkiye genelinde güçlü bir bayilik ağı oluşturmayı, yurt dışında ise 2019’un ikinci döneminden sonra bayilik vermeyi planlıyoruz. Planlarımız daha çok franchise ile büyümek ve Türkiye’nin her ilinde mağazalaşmak yönünde… 2019 yılında Divan markasıyla 200 milyon TL’lik bir ciro hedefimiz bulunuyor. En büyük hedefimiz ise Divanev’in beş yıl içinde Türkiye’nin ilk 5 markası arasında yer alması…”

 


+ Benzer Haberler
» Ofis kiraları yüzde 62 arttı
» Anadolu beşik gibi sallanıyor
» Palandöken, “Elektrik, doğalgaz ve suda vergiler kaldırılmalı”
» FAO, Suriyeliler ve ev sahibi topluluklar için tarım sektöründe daha iyi iş imkânları sağlayacak projesi’ne başladı
» 2025’te ikinci el araç pazarının yüzde 25’i kurumsallaşacak
» Birlikte Grubu Mimarlar Odası’nda “Değişim” için aday
» 29 Ekim 2023 için Çankaya vurgusu
» ESBAŞ gıda işletmeleri, yemek yarışmasında ‘Kuzunun Akdeniz Yolculuğu’ ile ikinci oldu
» EMD’den yaşamını yitiren üyeler için anma töreni
» EnerjiSA Enerji A.Ş., TEİD üyeleri arasına katıldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.01.2020
  Ticaret 23.01.2020
  Ticaret 22.01.2020
  Ticaret 21.01.2020
  Ticaret 20.01.2020
  Ticaret 18.01.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni