• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yarı olimpik havuz için düğmeye basıldı

10 Ekim 2019 Perşembe 15:00
12
14
16
18

Yarı olimpik havuz için düğmeye basıldı

   ► İzmir’de bir kapalı bir de açık olmak üzere toplam 2 havuz olduğunu ifade eden Soyer, yakın zamanda Kemer’de yapımına başlanacak kapalı yüzme havuzuyla birlikte İzmir’in farklı yerlerine havuz kazandıracaklarını belirtti.

           SEZA NUR DEMİRPARMAK     
     İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Bornova’da yapılacak yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu sayesinde profesyonel şekilde yüzmeyle ilgilenen çocuk ve gençlerin ihtiyacı karşılanacak. Bu tesis aynı zamanda bilmeyenler yüzme öğrendiği bir yer olacak. Ayrıca havuz su altı maçlarına da ev sahipliği yapacak” diye konuştu.

“Olimpik havuz su altı maçlarına ev sahipliği yapacak”
     Bornova Aşık Veysel Rekreasyon alanına yapılacak yarı olimpik kapalı yüzme havuzundan her yaş grubunun faydalanabileceğini dile getiren Soyer, “Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu sayesinde profesyonel şekilde yüzmeyle ilgilenen çocuk ve gençlerin ihtiyacı karşılanacak. Bu tesis aynı zamanda bilmeyenler yüzme öğrendiği bir yer olacak. Aşık Veysel yüzme havuzu, 210 kişilik seyirci kapasitesi, 3 bin 200 metre karelik kapalı alanı olacak. Ayrıca havuz su altı maçlarına da ev sahipliği yapacak.

     Çatısında yer alacak güneş en panelleriyle enerji tasarrufu sağlayan ve engelli dostu bir bina olarak tasarlandı. Ayrıca camları geri dönüşümden yapılacak. Yüzme öğrenmek isteyenler için çırpınma havuzu olacak. Havuz başta gençler ve çocuklar olmak üzere her yaştaki insanlara hizmet edecek” açıklamalarında bulundu.
     İzmir’de bir kapalı bir de açık olmak üzere toplam 2 havuz olduğunu belirten Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Havuz sayısını arttırmak, bugün temelini attığımız havuz dışında çok sayıda spor tesisini İzmirlilerin hizmetine sunmak istiyoruz. Yakın zamanda Kemer’de yapımına başlanacak kapalı yüzme havuzla birlikte İzmir’in farklı yelerinde yapmayı planladığımız yüzme havuzlarıyla çok daha fazlasını kazandırmaya devam edeceğiz. Temelini attığımız bu tesis ve tüm projeler İzmirlilerin yaşamını güzelleştirmeyi amaçlıyor.”

“Havuzla çocuklar kötü alışkanlıklardan uzaklaşacak”
     Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ise, “Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’de yüzme bilmeyen kimse kalmasın istiyoruz, İzmir’de ve Bornova’da olabildiğince bu yatırımları artırmaya çalışacağız. Tunç Soyer ilk kazmayı vurdu, biz de Bornova’ya bir yüzme havuzu daha kazandıracağız. İzmir’de ve Bornova’da bu tür yatırımları attıracağız. 60 bin öğrencinin 3 bini bir havuzda, Bornova’ya 4-5 havuz kazandırabilirsek 15-20 bin öğrencinin eğitim aldığı havuzlar olacak. Buradan çok yetenekli öğrencilerin yetişeceğine inanıyorum. Bornova bir sanayi ve üniversite kenti genç bir nüfusa sahip, bu çocukların kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılması kadar önemli bir şey yok. İzmir Büyükşehir Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür ederim” ifadelerinde bulundu.


+ Benzer Haberler
» İyileşen 1.003, yeni vak’a 995
» İki gündür yeni vak’a sayısı iyileşen sayısının üzerinde
» Bilişim Vadisi’ne TOGG aşısı
» Üreticinin elinde kalan kurbanlıkları ESK alacak
» Bakan Pakdemirli’den yangın açıklaması
» Ağustos’un ilk gününde yeni vak’a sayısı iyileşeni geçti
» Gıdaya sıkı takip
» Temmuz’un son günü vaka’ların %92,92’si iyileşti
» Yeni vak’a ve iyileşme rakamları 900-1000 arasına takılı kalmış gibi
» "İtalya ile işbirliği fırsatlarını arttıracağız"


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.08.2020
  Ticaret 30.07.2020
  Ticaret 29.07.2020
  Ticaret 28.07.2020
  Ticaret 27.07.2020
  Ticaret 25.07.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni