• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Wellbees, yurt dışındaki ilk ofisini İngiltere’de açtı

15 Kasım 2021 Pazartesi 14:00
12
14
16
18

468,7 milyon dolarlık İngiltere kurumsal esenlik pazarından yüzde 4 pay almayı hedefliyor

Wellbees, yurt dışındaki ilk ofisini İngiltere’de açtı


           HABER MERKEZİ      
     Türkiye’de ve 10 ülkede faaliyetlerini sürdüren yeni nesil çalışan esenliği platformu Wellbees, yurt dışındaki ilk ofisini Londra’da açtı. İngiltere’deki şirketlerin uzun yıllardır kurumsal esenliğe yönelik çalışmalar yaptığını söyleyen Wellbees Kurucusu Melis Abacıoğlu, bu ülkede 468,7 milyon dolara ulaşan pazardan yüzde 4 pay almayı hedeflediklerini belirtti.
     Çalışanların profesyonel ve kişisel hayatlarında kendilerini bütünsel anlamda iyi hissedebilmelerini ifade eden kurumsal esenlik, dünya genelinde pandeminin de etkisiyle birlikte giderek daha fazla şirketin radarına girmeye başladı. Özellikle çalışanlarının bağlılığına ve mutluluğuna odaklanan şirketler, bu alanda profesyonel hizmet almaya yöneldi. 34 şirkette 70 bin çalışana esenlik hizmeti sunan yeni nesil çalışan esenliği platformu Wellbees, yurt dışındaki etki alanını artırmak üzere pazarın önde gelen ülkelerinden İngiltere’nin başkenti Londra’da bir ofis açtı.

MELİS ABACIOĞLU: “KUVVETLİ BİR OYUNCU OLARAK KISA SÜREDE İNGİLTERE’DEKİ HEDEFİMİZE ULAŞACAĞIZ”
     Wellbees Kurucusu Melis Abacıoğlu, ilk yurt dışı ofisi için İngiltere’yi tercih etme sebeplerini şu sözlerle açıkladı; “Kurumsal esenlik özellikle pandemiyle birlikte giderek daha fazla büyüyen bir pazar haline geldi. Ancak İngiltere için konuşursak kurumsal esenlik yeni bir trend değil. Şirketlerin bu konu hakkında çok ciddi tecrübeleri var. Yaptığımız fizibilite çalışmaları neticesinde İngiltere’de kurumsal esenlik hizmeti sunabileceğimiz 7 bin 508 şirket olduğunu gördük. Pazarın toplam büyüklüğü 468,7 milyon dolar seviyesinde. Wellbees olarak hedefimizi bu pazarın yüzde 4’üne ulaşmak olarak belirledik. İyi ve kuvvetli bir oyuncu olduğumuz bu alanda kısa sürede hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz. Çünkü esenliğin yalnızca ana temasına değil sekiz alt başlığının tamamına odaklanıyoruz. Sağlık içeriklerinin ötesine geçerek, akran iletişimi, yarışmalar, uzman etkileşimlerini içeren farklı alanlar sunuyoruz. Bu sayede uygulamamızı kullanan çalışanların yüzde 82’si en az bir tane sağlıklı alışkanlık ediniyor. Bununla birlikte ürünümüzün anlamlı ve sürdürülebilir kullanımını sağlamak için şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda servislerimizi özelleştirmeye de devam ediyoruz.”

İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ YURT DIŞI OFİSLERİ BELLİ OLDU
     2022 yılı içerisinde iki yurt dışı ofisi daha açmayı planladıklarını söyleyen Abacıoğlu, “Bizim için önemli pazarlardan biri olan MENA bölgesinde etkinliğimizi artırmak üzere ikinci yurt dışı ofisimizi Dubai’de açacağız. Üçüncü yurt dışı ofisimizi ise Almanya’da açmak üzere hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” dedi.

İNGİLTERE’DEKİ ÇALIŞMALAR BAŞLADI
     İngiltere’deki çalışmalarına aktif olarak başlayan Wellbees Kasım ayının ilk haftasında biri Londra biri Manchester’da olmak üzere İK yöneticilerinin katıldığı iki etkinlik gerçekleştirdi. Wellbees ayrıca CIPD tarafından düzenlenen yıllık konferansın konuşmacı ve sponsorları arasında yer aldı. Aralık ayında da İngiltere’deki İK yöneticileri ile bir araya gelecek olan Wellbees, CIPD’nin Wellbeing at Work etkinliğine de sponsor ve konuşmacı olarak katılım gösterecek.


Wellbees: Yeni Nesil Çalışan Esenliği Platformu hakkında:
Wellbees, çalışanlar için geliştirilmiş B2B SaaS formatında yeni nesil esenlik mobil uygulamasıdır. Çalışan esenliğini bütünsel olarak sunar. Sosyalliğin gücünü arkasına alır, her çalışana kişiselleştirilmiş hizmet verir. Uzman desteği, şirket kültürüne özel etkinlikleri, 8 wellbeing başlığını kapsayan içerikleri ve daha fazlası ile Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Arapça olmak üzere beş ayrı dil seçeneğine sahip olan Wellbees, Türkiye çıkışlı global bir şirkettir.


 


+ Benzer Haberler
» İZSU’nun 3 milyar 800 milyon liralık 2022 bütçesi kabul edildi
» Rakamlar riskli seviyelerin devam ettiğini gösteriyor
» 3. çeyrekte %7,4 büyüdük
» Sanayici 5 başlıkta destek isteği
» Ham çelik üretimi ekimde %8 arttı
» İşçi konfederasyonlarından asgari ücrete ortak talep
» HSK, yeni ihtisas mahkemelerini belirledi
» Eczane ve ecza depolarında denetim sürüyor
» HÜFE ekimde yüzde 3,4 arttı
» TCMB ile Türkmenistan MB mutabakat zaptı imzaladı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
  Ticaret 27.11.2021
  Ticaret 26.11.2021
  Ticaret 25.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni