• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Viven İnşaat’tan İzmir’e yatırım hamlesi

31 Ekim 2020 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

Viven İnşaat’tan İzmir’e yatırım hamlesi

          HABER MERKEZİ     
     Evak İnşaat ve Emiroğlu Group ortaklığı ile kurulan Viven İnşaat, İzmirde yapımını sürdürdüğü Viven Tower ve Viven Vogue projelerinin ardından iki yeni proje için daha düğmeye bastı.
     Viven İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Yolçi, yapımı devam eden Viven Tower ve Viven Vogue projelerinin yanısıra Yaşar Üniversitesi’nin yanında konumlanan Viven Life ve Mistral yapı ortaklığıyla yaşama geçirilecek olan Bayraklıdaki Viven Port projelerinin kente değer katacağını ifade etti.
     Mimari tasarımı, kullanılan malzeme kalitesi ve sosyal donatıları ile dikkat çeken projelerin lokasyonları nedeniyle de tercih edildiğini söyleyen Emrullah Yolçi, dinamik ve vizyoner bakış açısıyla İzmir’e yeni ve modern yaşam alanları kazandırmak için yola çıktıklarını vurguladı.
     Yaklaşık 45 senedir aile olarak inşaat sektöründe önemli deneyimler kazandıklarını dile getiren Yolçi “Binlerce yaşamda biz varız, milyonlarca yaşamda da olacağız.  İzmir’in en gözde lokasyonlarında sıra dışı tasarımlara imza atıyoruz. Toplamda 500 milyon liralık yatarım maliyeti gerçekleştireceğiz. Ama bunun ekonomiye kazandıracağı değer iki katı olacak. Toplamda bir miyar liralık bir ciro hedefimiz bulunuyor. Biz ekip olarak ilk günkü heyecanımızı koruyoruz. Birlikte çalıştığımız çözüm ortakları da aynı vizyona sahip alanlarındaki en kaliteli firmalar” diye konuştu.

İZMİR’E 4 AYRI KONUT PROJESİ
     İzmirde 2 yıllık bir süre sonunda toplam 4 ayrı projeyi yaşama geçireceklerini kaydeden Yolçi şu bilgileri verdi, “ İlk defa lansmanını yaptığımız Viven Tower 241 daire ve 6 ticari alandan oluşuyor. Gerek tasarım gerekse de sosyal donatılarıyla adından söz ettirecek bir projeye imza attık. Projeyi 18 ay içinde sahiplerine teslim edeceğiz. Şu anda % 85 oranında satış gerçekleştirdik. Projemiz, yatırım kadar oturma amaçlı da tercih ediliyor. Bir diğer projemiz ise Viven Vogue adını taşıyor. O da 23 kattan oluşuyor ve 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerine sahip 184 konut bulunuyor. 15 ay gibi bir sürenin sonunda anahtarları sahiplerine vereceğiz. Bu projemizde de önemli bir başarıya imza attık şu anda dairelerimizin % 95 oranında satışını gerçekleştirdik.

     Yıl sonunda yapımına başlayacağımız bir diğer projemiz ise Viven Life. Yaşar Üniversitesi Bornova Kampüsünün hemen yanındaki konumuyla dikkat çekiyor. Burada aktif yaşayan ve sosyal imkanlara önem veren bir profile göre konsept hazırladık. Öncelikli hedefimiz üniversite öğrencileri, akademisyenler ve doktorlar olacak. Burada 50 adet 1+0 ve 227 adet 1+1 dairemiz bulunuyor. Projenin içinde otel ve ticari alanlar bulunacak. Alt kısmında ise gastronomi alanında önemli firmalara ev sahipliği yapacak. Projenin 2 katlı yeraltı otoparkı da olacak. Şu anda ön talepleri topluyoruz. Viven Life içinde 24 saat yaşam imkanı sunan her türlü detayı düşündük. Proje sakinleri, yüzme havuzu, spor alanları, yemek, eğlence ve diğer aktiviteler için kullanılacak sosyal alanlardan faydalanabilecek”

MİSTRAL YAPI VE VİVEN İŞBİRLİĞİ KALİTE ÇITASINI YÜKSELTECEK
     Mistral Yapı ile gerçekleştirdikleri işbirliğiyle Bayraklı’da denize sıfır lokasyonda özel bir projeyi daha yaşama geçirmeye hazırlandıklarını ifade eden Viven İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Alim Emiroğlu, projenin İzmir konut kalitesindeki çıtayı yükselteceğini vurguladı.
     Alsancak limanı yakınında 30 katlı olarak tasarlanan proje hakkında bilgi veren Alim Emiroğlu, şöyle devam etti: “Herşeyden önce, Arkas Holding, Atay Holding ve Mistral Yapı’nın bizi tercih etmelerinden ötürü gurur duyuyoruz. Viven Port denize sıfır konumu ve mimari tasarımıyla benzerlerinden ayrılacak. Projenin yaşam konforunu artıracak ve güvenli bir proje olmasını istedik. Bu nedenle içinde ticari alan bulunmayacak.

     En kaliteli ürünleri kullanacağımız projemizde 2+1, 3+1, 4+1, Penthouse Loft ve Bahçeli Dublex daire tipleri bulunacak. İzmirde yatırımlarımızı sürdürmek istiyoruz. Şu anda inşaat kapasitemizin hala yarısını kullanıyoruz. Bizi tercih eden yatırımcılar projenin sonunda %80 ila %100 oranında kar elde edecekler. 45 kişilik teknik ve idari kadromuz bulunuyor. Şantiyelerle bu sayı 250’yi buluyor. Yeni projelerin de devreye girmesiyle birlikte bu rakam 500 kişiye ulaşacak. Sahip olduğumuz kaliteli insan kaynağı ve inşaat alanındaki tecrübelerimizle İzmirde adından söz ettirecek yeni projelerle farklı lokasyonlarda yatırımcılarla buluşmaya devam edeceğiz. Çeşme ve Alaçatı’da da yeni yatırımlarımız olacak. Şirket merkezimizi Mistral’in 47’inci katına taşıyacağız. Böylelikle Avrupa’nın en yüksekte bulunan inşaat ofisi unvanını da elde etmiş olacağız”


+ Benzer Haberler
» İyileşen hasta sayısı 4 binin üzerine çıktı
» Hisarcıklıoğlu: Ekonomideki sorunları istişare ile çözeceğimize inanıyoruz
» Günlük vak’a sayısı 30 bini geçti
» Dövizin %5 artışının iç borca faturası; 13,7 milyar TL
» SMA hastalığında güncel tedaviler çalıştayı düzenlendi
» Rüzgarda çifte rekor
» Çin’de üretilen Teslalar’ın Avrupa’ya ihracatı başladı
» Devlet katkısı fon tutarı 21 milyar TL’yi aştı
» İlaç kullanım onayları artık elektronik ortamda
» Markalı ürünlere talep arttı, patent başvuru sayısı 160 bine ulaştı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 30.11.2020
  Ticaret 28.11.2020
  Ticaret 27.11.2020
  Ticaret 26.11.2020
  Ticaret 25.11.2020
  Ticaret 24.11.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni