• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Vatandaşlara “suça ortak olmayın” uyarısı

26 Haziran 2020 Cuma 12:00
12
14
16
18

Vatandaşlara “suça ortak olmayın” uyarısı

   ► Başkan Kılıç: “Fidan dikenin arkasında, ağaç kesenin karşısındayız”

           HABER MERKEZİ     
     Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, Buca köylerinde artan hobi bahçesi ve kaçak yapılara ilişkin ka-rarlılık mesajı verdi.  Bucalıları suça ortak olmama konusunda uyaran Başkan Kılıç, köylülerin toprakla-rını ranta değil tarıma açmalarını istedi. Denetleme çalışmalarının havadan ve karadan tüm hızıyla de-vam ettiğini söyleyen Başkan Kılıç, kaçak yapılara taviz verilmeyeceğini hatırlatarak, “Hobi bahçesi diye bir uygulama yok. Kesinlikle bunlara prim vermeyin. Çok ağır para cezası ve yıkımla karşı karşıya kalırsı-nız” dedi.
     Buca Belediyesi, eşsiz doğaya sahip Buca köylerinde yapılan kaçak yapı ve hobi bahçelerine karşı dene-timlerini tüm hızıyla sürdürüyor.  Çalışmaları yakından takip eden ve kentin yüzlerce yıllık yeşil varlığı-na kast edenlere karşı mücadele talimatı veren Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, Kaynaklar bölgesi başta olmak üzere Belenbaşı, Doğancılar, Karacaağaç ve Kırıklar’da giderek artan hobi bahçeleri ve ka-çak yapılara karşı vatandaşlara uyarıda bulundu.

GÖZÜMÜZÜ KAPATIRSAK AĞAÇ KALMAYACAK
     Başkan Kılıç, “Bucamızda altın değerinde araziler, köyler var. Bu köyler şu an şehrimizin akciğerleri ko-numundadır. Dolayısıyla burada kesilen her ağaçtan sorumluyuz. Her ağacı korumak zorundayız. Eğer biz burada gözümüzü biraz kapatırsak, bir tane ağaç kalmayacak.  Bizim bu bölge ile ilgili talimatımız çok açık ve net. Ne pahasına olursa olsun hiç kimsenin Buca’nın geleceğinden çalıp rant sağlamasına izin vermeyeceğiz. Şimdi hobi bahçesi diye bir şey çıkartmışlar.  Bu hukuksuz bir olay.  Bahçe olarak kullanı-lırsa tamam ama içine bina yapılması kanunsuz bir durum. Kesinlikle bunlara prim vermeyeceğiz. Enin-de sonunda yıkılacak, ağır idari para cezası uygulanacak.  Kaynaklar bölgesine herhangi bir yapı yapması kimse düşünmesin.Hobi bahçesi diye yapılan reklamlara da itibar etmesinler. Ekiplerimiz, gece gündüz demeden havadan ve karadan çalışmalarını sürdürüyor. Kaçak yapılara karşı yargı yoluyla ne gerekiyorsa yapıp gereken cezai işlemleri uygulayacağız. Bu arazileri yeniden yeşille buluşturacağız. Doğa katillerine taviz yok” dedi.

UMUTLARINIZI YEŞİL DÜŞMANLARINA BAĞLAMAYIN
     Vatandaşları suça ortak olmamaya davet eden Kılıç, “Bu topraklar üzerinde hobi bahçelerinden villalara kadar yapılan her şey bir insanlık suçudur. Doğa düşmanları burada yaptıkları yapılara hemşehrilerimize de ortak etmeye çalışıyor. Onların umutlarından kar sağlamaya çalışıyor. Buradan bir kez daha uyarıyo-rum. Bu suça ortak olmayın; umutlarınızı yeşil düşmanlarına bağlamayın. ” diye konuştu.

FİDAN DİKENİN ARKASINDA GÜÇ, AĞAÇ KESİNİN KARŞISINDA DUVAR OLACAĞIZ
     Son dönemlerde kârlı yatırım olarak gösterilen hobi bahçeleri uğruna köylünün toprağını satmamasını isteyen Başkan Kılıç, “Yine buradaki tarım arazilerini köylülerimizin elinden yok pahasına alıp ranta açmak isteyenler var. Topraklarınızı ranta değil tarıma açın. Bizler de belediyemizin arazilerini tarıma açıyoruz. Hep birlikte üreteceğiz. Bu topraklar sadece bizim değil. Atalarımızdan gelecek kuşaklara ak-tarmamız gereken bir mirastır. Bir fidan dikenin arkasında güç,  bir ağaç kesinin karşısında duvar olaca-ğız” ifadelerini kullandı.


+ Benzer Haberler
» Sivas Madımak’ın ışığı sönmedi
» Kırsal kalkınmaya son 2 yılda 855 milyon lira hibe verildi
» Uzaylıları merak ediyorsan, galaksiler arası seyahat etmene gerek yok
» Getir’den sokak hayvanlarına 23 ton mama yardımı
» Bucalı minikler evde kaldı, harikalar yarattı
» Başkan İduğ: “Birimlerimizi merkeze topluyoruz”
» Başkan İduğ, esnafı dinledi
» Başkan İduğ’dan arıcılara tam destek
» 25 yıllık park gönüllüsünün adı ölümsüzleşti
» Buca’nın tarımsal kalkınma projesi filizlendi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 03.07.2020
  Ticaret 02.07.2020
  Ticaret 01.07.2020
  Ticaret 30.06.2020
  Ticaret 29.06.2020
  Ticaret 27.06.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni