• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Vanessa Mobilya, yılın ilk yarısını % 27’lik büyümeyle kapattı

14 Eylül 2018 Cuma 10:00
12
14
16
18

Vanessa Mobilya, yılın ilk yarısını % 27’lik büyümeyle kapattı

           HABER MERKEZİ     
     Türkiye mobilya sektörünün önemli temsilcilerinden Vanessa, sürdürülebilir büyüme hedefleri doğrultusunda yoluna emin adımlarla ilerliyor. Yılın ilk yarısını yüzde 27’lik büyümeyle kapatan Vanessa, yılın ilk altı ayında açtığı 10 şubesiyle yurt içinde toplam 15, yurt dışında ise 10 satış noktasına ulaştı. Vanessa’nın 2020 hedeflerinden biri de yurtdışındaki mağazalaşmasını artırarak cirosunun yüzde 50’sini ihracatla gerçekleştirmek.
     Türkiye mobilya sektöründe estetik ve kaliteyi bir arada sunan tasarımlara imza atan Vanessa, sürdürülebilir büyüme hedefleri doğrultusunda sektöründe emin adımlarla ilerliyor. Yılın ilk yarısında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 27 büyüyen Vanessa, yılı yüzde 50’lik büyümeyle kapatmayı hedefliyor.
     Bursa’daki 20.000 metrekare kapalı alanda, son teknolojiyle donatılmış bir endüstri üssüne dönüşmüş fabrikasında alanında uzman çalışanlarıyla, yıllık 80 milyon TL’nin üzerinde ciro gerçekleştiriyor.  Üretiminin yüzde 70’ini iç pazara yönelik oluşturan Vanessa, yüzde 30’luk kısmını da yurtdışına yönelik hazırlıyor.  

     22 ülkeye ihracat gerçekleştiren ve yurt dışı satışlarına ağırlık vererek 2020 yılında ihracat oranlarını en az yüzde 50’ye çıkarmak için çalıştıklarını söyleyen Vanessa Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydın, “Yılın ilk yarısı hem ülkemizde hem de dünyada ticari zorlukların yaşandığı bir dönem oldu. Ancak 2018’in ikinci yarısının daha iyi geçeceğini düşünüyoruz. Özellikle ihracat hedeflerimizi büyük tutuyor, Azerbaycan, Gürcistan ve İran mağazalarımıza ek olarak yeni satış noktalarımız olan Türkmenistan, Irak, Kıbrıs, Slovakya, Kosova ve İran’da açtığımız 2. şubemizle hedeflerimizde emin adımlar yürüyoruz. Yurt içinde yeni açılan Eskişehir mağazamız, Bursa Balat’a açtığımız ikinci şubemiz beklentimiz doğrultusunda güzel bir ilgi gördü. Şimdi İstanbul’da dördüncü mağazamız olan Skyland Hom Design Center’da açılacak Vanessa mağazamızı tamamladık. AVM’nin açılışıyla hizmete başlayacağız” dedi.

Vanessa olarak zanaatkarların usta işi teknikleriyle üretim yapıyoruz
     Hem dünyada hem de Türkiye’de rekabet etmek için Ar-Ge yatırımlarını artırdıklarını ve fark yaratan tasarımlarla öne çıkmayı hedeflediklerini söyleyen Aydın, “Vanessa olarak her yıl ciromuzun yüzde 7 ila yüzde 8’ini Ar-Ge çalışmalarına ayırıyoruz. 20 kişilik AR-GE ekibimizle ürünler geliştiriyor, inovasyonu ve tasarımı işimizin vazgeçilmezi olarak görüyoruz. Tüm süreçlerden geçen tasarımlarımızı son kullanıcıyla buluşturuyor onların beğenilerine sunuyoruz. Biz Vanessa olarak biliyoruz ki, kalite ve tasarım birbirinden ayrılamaz. Ürünlerimizin tamamının tasarım hikayesi ve tasarımcısı var. Ve bu tasarımlar sadece fabrikasyon değil. Ürünlerimiz alanında uzman zanaatkarlar tarafından el emeği yoğun ürünler olarak ön plana çıkıyor.”

 


+ Benzer Haberler
» Karabağlar’ın değişmesine dinamit koymayın
» “Onlar sadece ağaç değil, aynı zamanda jandarma”
» GAZİSEM öğrencilerinden Kızılay’a taze kan
» Dik durmanın bedeli ağır olur
» Karşıyaka’nın Anıtı’na ‘Dünya’ ödülü
» Sinema 68’de “başyapıtlar geçidi”
» Yüksek hızlı işlemci ve yüksek güvenlik
» Ekmeksiz plajı halka açılacak
» Bucalı kadınlara ücretsiz psikolojik destek
» Foça’da müzikli şiir dinletisi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 10.12.2018
  Ticaret 08.12.2018
  Ticaret 07.12.2018
  Ticaret 06.12.2018
  Ticaret 05.12.2018
  Ticaret 04.12.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni