• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Kariyer  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  TİCARET SOHBETLERİ  |  FİNANS  |  İHALELER  |  TİCARET BORSALARI  |  RESMİ GAZETE

Ürdün’den Türk inşaat firmalarına davet var

09 Ağustos 2017 Çarşamba 16:00
12
14
16
18

Ürdün'den Türk inşaat firmalarına davet var

           HABER MERKEZİ     
     Ürdün'de 2008 yılından bu yana düzenlenen Interbuild Ürdün-İnşaat Teknolojileri ve Yapı Endüstrisi Fuarı, Arap ülkelerine açılmak isteyen Türk inşaat firmalarının, tanıtım çalışmaları için önemli fırsatlar sunuyor. Bu yıl 21-24 Ağustos tarihleri arasında Grand Hyatt Amman Hotel Zara Expo Salonu'nda düzenlenecek 10. Interbuild Ürdün-İnşaat Teknolojileri ve Yapı Endüstrisi Fuarı, Ürdün Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın himayesinde gerçekleşiyor.  

     Golden Gate Fuarcılık'ın düzenlediği Interbuld Ürdün Fuarı'nın Türkiye sorumluluğunu Ale Group üstlendi. Ale Group Ortadoğu Genel Koordinatörü Rüstem Yüksel, Hindistan, Çin, Türkiye, İtalya, Suudi Arabistan, Portekiz, Mısır, Lübnan, Filistin ve Ürdün'den toplam 100 firmanın katılacağı Interbuild Ürdün Fuarı'nın, özellikle Arap ülkelerinde iş yapmak isteyen ve ürünlerini pazarlamak isteyen Türk firmaları için son derece etkili bir tanıtım platformu olduğunu söyledi. Ürdün'ün gerek Arap coğrafyasındaki stratejik konumu, gerekse tarihten günümüze kadar sürdürmüş olduğu barışcı politikası ile tüm Arap ülkeleri ile güçlü ilişkilere sahip olduğuna dikkat çekti.

     Yüksel, şu görüşleri dile getirdi: “Bu güçlü ilişkiler Ürdün'ün Arap coğrafyasına açılan güçlü bir ticaret üssü olarak gelişmesine imkan yarattı. Bu açıdan Ürdün'de düzenlenecek olan fuarlar Arap ülkelerinden tedarikçi firmaların ticari bağlantılar geliştirmek için yoğun ilgisini çekiyor. 10. Interbuild Ürdün-İnşaat Teknolojileri ve Yapı Endüstrisi Fuarı da, uluslararası firmaların katılım için yoğun ilgi gösterdiği bir fuar. Biz de yapı sektöründe faaliyet gösteren Türk firmalarını, bu önemli pazarda etkili şekilde yer alması için çalışıyoruz. Ülkenin önde gelen markalarını Ürdün'de Arap ülkelerinden gelecek tedarikçilerle buluşturmak için görüşmelerimizi sürdürüyoruz.”

Yapı sektöründeki son gelişmeler Amman'da sergilenecek
     Ale Group Ortadoğu Genel Koordinatörü Rüstem Yüksel, Interbuild Ürdün Fuarı'nın başkent Amman'da 2008 yılından bu yana düzenlendiğini hatırlattı. Fuarın Ürdün Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın himayesinde ve Ürdün Mühendisleri Derneği ile Amman Sanayi Odası'nın işbirliğiyle gerçekleştirildiğini belirten Yüksel, fuara ilişkin şu bilgileri verdi:
     “İnşaat teknolojileri, yapı endüstrisi, yapı malzemeleri, çimento, alüminyum, çelik, cam, boya, kimya gibi yapı sektörüne hitap eden tüm ürünlerin sergilendiği fuarda, mühendislik danışmanlığı, yeşil bina konseptleri, gayrimenkul, iç mekan tasarımı, aydınlatma, LED aydınlatma, ev otomasyonu, güvenlik ve izleme ürünleri, çevre teknolojileri, yenilenebilir enerji, güneş sistemleri, inşaat makineleri, aletler, mühendislik yazılımları gibi yenilikçi ürün ve hizmetlerle de sektördeki son gelişmelerin yakından takip edilmesi imkanını sunuyor. Interbuild Ürdün Fuarı kapsamında ayrılan Stone-Jo Show bölümünde, doğal taşlar, yapay taşlar ile doğaltaş teknolojileri ile makine ve aletleri özel bir alanda sergilenecek.

 


+ Benzer Haberler
» Balıkçılık ihracatı 1 milyar dolara koşuyor
» İnşaat sektörü 2018’de de destek bekliyor
» Yapı kullanma izin belgesi verilen yapıların yüzölçümü %6,6 arttı
» İşler: Zengin potansiyelimiz harekete geçirilmeli
» İnsan kaynakları yöneticilerinin yükü hafifliyor
» Perakende ticaret sektörününün sorunları masaya yatırılıyor
» Patent başvurusunda dünya birincisi Çin
» Türkiye’de her dört kişiden biri haftada 60 saatin üzerinde
» SunExpress’ten 2017 yılında rekor büyüme
» Dinar Mammadova en etkin 50 İK yöneticisi listesinde


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.02.2018
  Ticaret 19.02.2018
  Ticaret 17.02.2018
  Ticaret 16.02.2018
  Ticaret 15.02.2018
  Ticaret 14.02.2018
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni