• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Uluslararası Ankara Marka Buluşmalarının birinci günü tamamlandı

29 Kasım 2019 Cuma 12:00
12
14
16
18

Uluslararası Ankara Marka Buluşmalarının birinci günü tamamlandı

   ► Ekonomist, gazeteci, girişimci, sanatçı, akademisyen, fenomen ve iş insanlarından oluşan 250 konuşmacı başkentte düğümü çözüyor.

           ANKARA TİCARET     
     Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen, üç gün boyunca yurt içi ve yurt dışından alanında marka olmuş 250 konuşmacının katıldığı Uluslararası Ankara Marka Buluşmalarının görkemli açılış töreniyle başlayan birinci günü tamamlandı. ATO Congresium International Convention & Exhibition Center’da üç gün boyunca devam edecek olan dev organizasyonun açılışı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara Valisi Vasip Şahin ve ATO Başkanı Gürsel Baran’ın katıldığı görkemli törenle yapıldı.

Düğüm çözülüyor
     29-30 Kasım 2019’da da devam edecek ve heyecan dolu etkinliklere sahne olacak marka buluşmalarında edebiyatçı, ekonomist, gazeteci, girişimci, akademisyen, fenomen ve iş insanlarından oluşan alanında marka olmuş konuşmacılar Ankaralılarla buluşuyor. Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları tarihte Gordion Düğümü anlatısı olarak yerini alan ve ‘Düğümü Çözenin Hâkim Olacağı’ kehanetinden ilham alınarak ‘Düğüm Çözülüyor’ temasıyla gerçekleştiriliyor. Açılış töreninin ardından düğümü çözmek için ilk olarak sahneye şair, yazar ve müzeci Sunay Akın çıktı. Yazar Ahmet Ümit ‘Cinayet Romanlarında Düğüm Çözmek’, fütürist, ekonomist ve yazar Ufuk Tarhan ‘Bestopya’ya Doğru’, Ersin Özince ‘Ekonomide Düğümleri Çözmek’ ve gazeteci Ayşe Arman ise ‘Sakajewa, Bir İyilik Hareketi’ni katılımcılarına anlattı.
     Uluslararası Ankara Marka Buluşmalarının ilk gününde Türkiye’de medyanın düğümü de çözüldü. Türkiye’nin önde gelen gazetecileri Deniz Zeyrek ve İsmail Saymaz ‘Medya ve Etik’, Mustafa Kartoğlu ve Okan Müderrisoğlu ise ‘Medyada Marka Olmak, Korumak ve Sürdürmek’ temalı konuşmalarıyla katılımcılarla bir araya geldi.

Dünyanın En Genç Seri Girişimcisi de Ankara’da
     Henüz 12 yaşındayken kurduğu ünlü oyun şirketi Casey Games’in CEO’luğunu yapan dünyanın en genç seri girişimcilerinden olan İrlandalı Jordan Casey, Ankara Marka Buluşmalarının ilk günkü konuşmacıları arasında yer aldı. Girişimcilik konusunda dünyada geniş kitleler tarafından büyük ilgiyle takip edilen genç CEO, ‘Yaşınızın Sizi Geri Çekmesine İzin Vermeyin’ temalı konuşmasında deneyimlerini salonu dolduran takipçileriyle paylaştı.

Coşku ve heyecan ikinci gün artarak devam edecek
     İlgiyle takip edilen Uluslararası Ankara Marka Buluşmalarının ikinci gününde 102 konuşmacı Ankaralılarla bir araya gelecek. Coşku ve heyecanın artarak devam ettiği organizasyonda yarın Müfit Can Saçıntı ‘Yenilmeden Yenilenmek’, Mustafa İçil ‘Dijital Dönüşüme Ayak Uydurmak’, TV programcısı ve yemek yazarı Refika Birgül, Murat Boz ve Volkan Atik ‘Marka Yüzü İşbirlikleri, Zeynep Bastık ve Tolga Akış ise ‘Evin Salonundan Konser Sahnelerine’ temalı konuşmalar yapacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da ikinci gün konuşmacıları arasında yer alıyor ve ‘Marka Şehirler’ ile ilgili görüşlerini anlatacak. Merve Özbey’in söyleşi ve mini konser vereceği etkinliğin ikinci gününde de on binlerle katılımcılın Uluslararası Ankara Marka Buluşmalarına gelmesi bekleniyor.  


Katılım ücretsiz
Dokuz farklı salonda ve ortak alanlarda düzenlenmekte olan buluşmaya iletişim profesyonelleri, start-up projeleri, sanatçılar, gazeteciler, iş ve akademi dünyasından isimler, sivil toplum kuruluşları, ticaret ve meslek örgütleri, yerel yöneticiler, üniversiteler ve sosyal medya fenomenleri katılıyor.  Uluslararası Ankara Marka Buluşmalarında marka olmanın değeri, markalaşma bilincinin oluşturulması ve arttırılması, küresel markalaşma, pazarlama ve pazarlama yönetimi, reklamcılık gibi markalaşma konularında eğitimler, yerli ve yabancı konuşmacılar, paneller, sergiler, imza günleri ve konferanslar düzenlenecek. Online kayıt ile etkinliğe herkes ücretsiz olarak katılabilir.


 


+ Benzer Haberler
» MESS’in MEXT’i dünyaya model olacak
» ESHOT, otobüslere reklam almak için ihaleye çıkıyor
» Şadan Gökovalı’nın ismi yaşadığı sokakta anılacak
» Çin’de yeni korona virüsü vakası 830’a yükseldi
» Tüketici güven endeksi 58,8 oldu
» Gençler için Kemeraltı’nda sokak partisi
» Bakan Soylu, “10 yılda emniyet kıyafetleri 9 kez değiştirildi”
» ‘Unutturmayı başaramadılar!’
» Türkiye’deki yabancı gayrimenkul yatırımının yüzde 35’i vatandaşlık başvurusu için
» 8 Mart için dayanışma vurgusu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.01.2020
  Ticaret 23.01.2020
  Ticaret 22.01.2020
  Ticaret 21.01.2020
  Ticaret 20.01.2020
  Ticaret 18.01.2020
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni