• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

TÜV Austria Türk ve Sıla Kalite güçlerini birleştirdi

20 Temmuz 2019 Cumartesi 12:00
12
14
16
18

TÜV Austria Türk ve Sıla Kalite güçlerini birleştirdi

   ► Kalite muayene ve belgelendirme alanında Türkiye’nin en büyük şirket birleşmesi için imzalar atıldı.

           HABER MERKEZİ     
     Birleşme sonrası TÜV Austria Sıla Kalite adı altında sunulacak ileri teknoloji tahribatsız muayene (NDT) yöntemleri, enerji santralleri ve endüstriyel tesisler gibi üretim yapılan her noktada malzeme güvenliğinin çok daha güvenilir ve ekonomik bir şekilde artırılmasını sağlayacak; 20 milyon euroluk katma değerli işlem hacmi yaratılacak.

     1996’dan beri, uzman ve deneyimli personeli ile endüstriyel kalite kontrol, test, muayene ve belgelendirme gibi 300’den fazla servis alanında Türkiye’deki sanayi üreticilerine hizmet veren Avusturya merkezli lider kuruluş TÜV AUSTRIA Grubu, sektörde önemli bir ilke imza atarak yerli hizmet sağlayıcı Sıla Kalite ile güçlerini birleştirme kararı aldı.
     17 Temmuz Çarşamba günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz tesislerinde atılan imzaların ardından iki şirket, yerli ve uluslararası tüm mevcut ve potansiyel müşterilerine, üretimde çok daha ekonomik ve hızlı sonuç alınabilmesini sağlayan Tahribatsız Muayene (NDT) ve Tahribatlı Muayene (DT) yöntemlerini Tüv Austria Sıla Kalite adı altında sunmaya başlayacak.

     Sektörün bu en büyük birleşme töreni için heyecanını paylaşan TÜV Austria Türk Ülke Müdürü Yankı Ünal, endüstriyel muayene ve belgelendirme alanında 2016’dan beri lider olarak faaliyet gösteren TÜV Austria Türk’ün yüzde 100 yerli bir şirketle birleşerek attığı adımı şu sözlerle açıkladı:
     “147 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizi yıllardır Türkiye’ye aktarıyor; test, gözetim, denetim, eğitim ve belgelendirme gibi 300’den fazla hizmet kapsamını eksiksiz ve en iyi şekilde müşterilerimize sunabilmek için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Müşterilerimizden gelen talep ve ihtiyaçlara göre, teknolojik yeniliklere ayak uydurmak için çalışıyoruz.

     Son dönemde özellikle endüstri ve enerji alanındaki sanayicilerimizin artan talepleri üzerine görsel muayene, sıvı penetrant muayenesi, manyetik parçacık muayenesi gibi geleneksel yöntemlerin yanı sıra ileri teknoloji tahribatsız muayene test (NDT) yöntemleri ile tahribatlı testleri de hizmet portföyümüze katmaya karar verdik. Bunun için de Rusya, Türkmenistan, Özbekistan, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Irak gibi ülkelere hizmet ağını genişletmeyi başarmış, yerli sektörün en büyük tahribatsız muayene şirketlerinden birisi olan Sıla Kalite ile birlikte ilerlemeye karar verdik. Türkiye’de ihtiyaç olan bu yeni teknolojileri TÜV Austria Türk’ün uluslararası bilgi birikimi ve köklü güvencesi, Sıla Kalite’nin iş gücü ve tecrübesiyle birleştirerek sunacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

     Bu işbirliğinin, yerli sanayi ve teknolojinin gelişimi, yeni istihdam olanakları ve yeni pazarlara erişim açısından daçok önemli olduğuna değinen Sıla Kalite kurucu ve genel müdürü Halit Battal ise şöyle konuştu: “1998 yılında çıktığımız bu yolda 2009 yılından beri Sıla Kalite ismi ile başta Türkiye olmak üzere zorlu coğrafyalarda büyük entegre endüstriyel tesislere başarı ile imza attık.

     Kaliteyi en ön planda tutarak ülkemize ciddi maddi ve manevi katma değerler yarattık. Gerek amiral gemimiz olan Tahribatsız Muayene (NDT) faaliyetleri ile gerek iki adedi Rusya Federasyonu’nda konuşlu olan toplam üç adet kapsamlı Mekanik test Laboratuvarı (DT) ile, gerekse de sondaj ekipmanlarının inpektesi ve eğitim/sertifikalandırma faaliyetlerimiz ilehedeflerimize kalitemizden ödün vermeden ulaşmaya çalıştık. Bu birliktelik bizlere daha kurumsal, daha teknolojik daha güvenle bakmamızı sağlayacaktır. Sıla Kalite olarak bu birleşme neticesinde yurtiçinde 100’ü aşkın istihdamımızı kısa süre içerisinde 200’e, yurtdışı faaliyetlerinde 150’yi aşkın istihdamımızı ise 250 üzerine taşımayı hedefliyoruz.”

Tahribatsız muayene testleri (NDT) neden önemli?
Katma değer yaratan işlem hacmi 20 milyon Euro’nun üzerinde olan bu birleşme sonrası Tüv Austria Sıla Kalite adı altında sunulacak olan akustik emisyon, TOFD, Phassed-Array, Dijital X-Ray ve Eddy Current gibi tahribatsız yöntemlere; başta enerji santralleri, boru hatları, limanlar, endüstriyel tesisler, köprüler, havalimanları, fabrikalar olmak üzere basınçlı kaplar, yeni yatırımlar ve mevcut tesisler, makinalar, ithalat ve ihracattaki tüm menkullerde ihtiyaç duyuluyor. Her türlü üretim tesisinde kullanılan malzemelerin daha düşük maliyetle daha yüksek teknolojik kontrollere tabi tutularak incelenmesini sağlayan NDT yöntemleri, malzemede herhangi bir deformasyon oluşturmadan güvenilirliğin ve verimliliğin artmasını sağlıyor.


+ Benzer Haberler
» Hedef 50 bin teknoloji yıldızı
» İzmir’de tüm yapı izinlerine standart getirildi
» Kimya sektöründe büyük kriz kapıda
» TEMSA’dan haciz açıklaması
» Başkan Soyer Kısıkköy’deki mobilyacıların sorunlarını dinledi
» İş dünyası faiz indirimini değerlendirdi; “İndirim piyasaları canlandıracak”
» Gürer: Doğalgaz faturaları donduruyor...
» En İyi Kültürel Mirası Koruma ödülü TARKEM’in
» Berlin’den Orman İzmir Kampanyası’na destek
» Agroexpo’nun onur konuğu Özbekistan


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 14.12.2019
  Ticaret 13.12.2019
  Ticaret 12.12.2019
  Ticaret 11.12.2019
  Ticaret 10.12.2019
  Ticaret 09.12.2019
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni