• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Tutku Yatak, uykuya yatırım yaparak büyümeye devam ediyor

25 Kasım 2021 Perşembe 13:00
12
14
16
18

Tutku Yatak, uykuya yatırım yaparak büyümeye devam ediyor


           HABER MERKEZİ      
     Türkiye’de 3 milyar dolarlık bir pazar oluşturan yatak üretimi, son yıllarda mobilya sektörünün ağırlık verdiği alanların en başında geliyor. İç piyasada yıllık ortalama 8 milyon adet yatak üretilirken, dünya genelinde Türkiye çıtayı her geçen sene daha da arttırıyor. Yatak üretimi konusunda ülke genelinde farklı segmentteki markalar mobilya sanayine katkı sağlarken, Kayseri’de 1987 yılından beri mobilya ve yatak grubu ürünleriyle hizmet veren Tutku Yatak, son bir senede kat ettiği büyüme ivmesiyle dikkat çekiyor.

     Ülkemizin mobilya başkentinin Kayseri şehri olduğunu ifade eden Tutku Yatak Yönetim Kurulu Başkanı Gökmen Kaya, üretim hacmiyle, tesisleriyle, ar-ge yatırımlarıyla ve hem kaliteli hem de katma değerli ürün gruplarıyla Kayseri mobilyasının hem Türkiye’de hem de dünyada kendini kanıtladığını ifade etti. Kaya, “Ancak yatak üretiminde dünya genelinde 14. sırada yer alan Türkiye’nin pastadan daha büyük bir dilim alabilmesi ve ilk sıralarda yer bulması için biz yatak üreticileri de elimizden gelen desteği sağlamalıyız” dedi.
     Gökmen Kaya, “Yatak sektörü Kayseri’nin zirvesinden dünyanın da zirvesine ulaşabileceği bir kapasiteye sahip bulunuyor” derken, “Kayseri’de toplam 30 bin metre karelik alana kurulu olan fabrikamızda üretim faaliyetlerimizi aralıksız sürdürürken bu yıl tesisimizde ekstra torba yay tesisi de kurduk. Böylece kapasitemizi de ikiye katladık” dedi.

     Türkiye’nin 81 ilinde 600’den fazla satış noktasında ürünleri yer alan Tutku Yatak, 2021 yılında yapmış olduğu franchising atağıyla 30 yeni mağazayı daha kullanıcılarının hizmetine sundu. Konuyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Tutku Yatak Yönetim Kurulu Başkanı Gökmen Kaya “Yurt içi satışlarımız cironun yüzde 75’ini oluşturuyor. Bu sene bizim için tam anlamıyla mağazalaşma yılı oldu.” dedi. Kaya, “Firma olarak franchising konusunda yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bayilik için giriş ücreti de almıyoruz ve mağazalarımızın kurulum aşamasındaki tüm masrafların yüzde 50’si de firma olarak karşılıyoruz. Böylece fabrikamız dışında, perakende noktasında da istihdama ve ülke ekonomisine daha çok katkı sunmayı amaçlıyoruz” diye ifade etti.  

     Gökmen Kaya uyku kalitesini arttırabilecek iyi bir yatağın özelliklerini anlatıyor; Kaya, “Araştırmalar gösteriyor ki ortalama bir insan tüm hayatının üçte birini uyuyarak geçiriyor. Ve biz rüyalar alemindeyken vücudumuz oldukça hummalı bir çalışma yürütüyor. Derin uyku ve hızlı göz hareketi diye bilinen Reem uykusu yaklaşık her 90 dakikada bir tekrarlar. Derin uykuda bedenlerimiz tıpkı bir bilgisayar gibi arka planda güncellemeleri çalıştırır. Tazeleme için büyüme hormonu salgılar ve bağışıklık sistemini harekete geçirir. Böylece bağışıklık hücrelerimiz virüs ve bakterilere karşı mücadele eder. Uyku olmadan hem bedenimiz hem de beynimiz gerekli çalışma saatlerinden mahrum kalır. Bu nedenle iyi bir yatak, vücudun anatomisine uygun ve nefes alabilir malzemelerle üretilmelidir. Biz de bu konuda oldukça iddialı bir firma olarak; kullanıcılarımıza belirli yatak ürünlerimizi satın aldıklarında geçerli olmak üzere; 120 gün memnuniyetsizlik değişim garantisi bile veriyoruz” diyor.

“UZAY TEKNOLOJİLİ ÜRÜNLER KOLEKSİYONUMUZDA”
     Tutku Yatak Yönetim Kurulu Başkanı Gökmen Kaya, “Visco elastik süngerler, anti bakteriyel ve anti septik ürünlerdir. Ayrıca Nasa tarafından astronotların uzay boşluğunda kalmış olduğu baskıyı azaltmak ve yaşanan bel, sırt, boyun ağrılarını indirgemek için keşfedilen ve yataklarda kullanılmaya başlayan bir çeşit süngerden oluşur. Biz de ürünlerimizde visco sünger kullanıyoruz. Yataklarda da visco özelliği yatak üstlerindeki süngerlerde yer alıyor. Visco yatak, vücudun ısısına ve ağırlığına duyarlı olması sebebiyle şekil alan ve yatak üzerindeki basınç kalktığında tekrar eski yüzey şekline dönmesidir. Böylece viskoelastik süngerleri, kullanıcılarımızın uyku kalitesine etki eden, ısı ve ağırlık ile birlikte vücut şekline en uygun konforu sağlamaktadır. Yatağa uzanıp, kendinizi yatağa bıraktığınız andan itibaren vücudun yatak yüzeyine uyguladığı basıncı dengeleyerek yatağa eşit dağılımını sağlar. Bu sayede kan dolaşımını rahatlatır, dolaşım sorunlarını ve uyku esnasında istenmeyen dönme hareketlerini azaltarak kişinin uyku kalitesini oldukça yükseltir” dedi.


+ Benzer Haberler
» “MESS metal işçisinin hakkını korumalı”
» Eylül’de sigortalı çalışan sayısı 802 bin kişi arttı
» “Müteahhittin 15 milyar TL kredi borcu var”
» İMSAD: İç ve dış talep eylül ayında da devam etti
» Havacılıkta motorların hidrojen yakıtları ile uyumluluğu hedefleniyor
» EİB’den Hollanda ve Belçika atağı
» Çevre kirliliğine karşı yönetmelik yürürlüğe girdi
» İzmir’de satış ve kira bedelleri yüzde 20-25 arttı
» Serter: Işılay Saygınlar çoğalsın
» “Turizmin gelişmesi için her türlü desteği vereceğiz”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.12.2021)
  Ticaret 03.12.2021
  Ticaret 02.12.2021
  Ticaret 01.12.2021
  Ticaret 30.11.2021
  Ticaret 29.11.2021
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni